ekşi'den bilgi'ye geçme sebepleri

0 /
ismettt
tema diyen arkadaşlar çaylak sanırım. çünkü mevzu ağaç değil azizim. 3-5 kuruş fazla kazanmak için moderatörlerin bitmek bilmeyen reklamcılık macerası hadi biz bizeyiz dostluklarımız var dıye katlanıyorduk ama son zamanlarda bide tabiri yerındeyse bırbırımızı yemeye başladık böyle sorunlar zaten varken bıde kıvılcım olarak kanzuk.
ama burada okduğum entry'lerden çıkan sonuç öyle bır ortam yok çok fazla bu güzel ve mutlu edıcı bır durum bol bol entry girip muassır sözlük sevıyesıne çıkmak zor olmasa gerek.
çok yabancı hıssettım kendımı demırel hesabı ''alışamadık'' ama özal olup ''alışırsınız'' olalım
kafkaskartali
ekşi sözlüğü sözlük yapan ve ülke gündeminde ana gündem maddeleri yaratabilip kitleleri yönlendirebilme vasıflarını sahip yazarların, düşünce ve fikirlerini umursamayan obur ve instagramda yemek paylaşma meraklısı görgüsüz bir moderatöre sahip olması.
profesyonelogrenci
herkes için farklı olabilecek sebepler. çaylaklara sorarsanız bekleme süresinin uzun olması başı çekiyor. yazarlara göre de çok fazla ve niteliksiz alım yapıldığı için kalite gün geçtikçe düşüyor. sol framede dönen başlıklardan ve altına girilen kutsal bilgi kaynağına yakışmayacak entrylerden şikayetçiler. yani iki ucu boklu değnek.

yazarın da çaylağın da hemfikir olduğu tek konu ise yönetim. bir tema için başlayan eleştiri başlığı ekşi şeyler, yönetici arkadaşın ilgisiz kalması, hukuksuzluk, kendilerini güvende hissetmeme gibi bir çok sebeple büyüdü toplu bir isyana kaydı. en son sözlüğün dilini yumusatmak adı altında herhangi bir kritere bakılmadan toplu bir kadın yazar alımı da yapılınca hem bize kapımda sıra var mesajı verilmiş oldu hem de kalitenin daha da düşeceği tescillendi.

herkesin buraya gelme sebebi bir nefes almak oldu. sadece bir nefes.
goaskalice
ekşi'de toplu şekilde verilen tepki son yıllarda gördüğüm en mantıklı olaydı. hiçbir şeye itiraz etmemeye hakkımızı aramamaya o kadar alıştırılmışız ki geride kalanlar hala alıştırılıdığı şeyi yapıyor. bana garip gelen kısmı bu. ya ne bileyim dışarda bile bir fincan kahveyi 35 tl'ye satmaya kalksan "aa okey buyrun" diyip bozuntuya vermeden kahveyi içecek olan insanlar var, yığın yığın. aynı onlar..
physicothinker
koru hastanesi olayi etkili oldu tabi ancak eksideki cogu yazarin nefret soylemleriyle insanlari ayristirmasi, yazarlarin birbirlerine her turlu kufuru saygizisizca edebilmesi ve etmesi beni eksiden soguttu. bilgi sozlukte yok boyleleri. bu sebepler yeter de artar bile.
ohcaptainmycaptain
Bizbize, dizdize durumu var. Benim için geçme sebebi koru rezaleti ve ekşinin doğru tarafta durduğu konusundaki şüphelerim. Güçlünün yanında sorgulamadan duranın vicdanı yok bende
enseitankado
faşizm den kaçmaktır. yahu sen üyelerine sormadan sözleşmeyi nasıl değiştirirsin? sözleşmende diyorsun ki "ben yer sağlayıcıyım, yazılanlar yazarları bağlar" ulan madem öyle ekşi şeyler de yayınlanan şeylerde neden "sözlük benim, istediğimi paylaşırım" diyorsun?
kendinle çelişiyorsun.
sözlük içinden çıktı toplu entry silme eklentisi, sonra sen gidip dakikada 2 entry silme mecburiyeti getirdin! neymiş efendim "site yavaşlıyormuş" yalana bak?
99 dan beri yayında olan bir "yer sağlayıcı" yavaşlıyor ha?
sözlükte şuana kadar bir kaç yüzbin tane entry silindi. bakalım ekşi şeylerinde yayınlayacak entry bulabilecek misin?
caverinside
can sıkıcı olmustu artik.eskiden girmek icin can atardim entry kasardim.sonra okurken kizmaya,sinirlenmeye basladim.son olanlar zaten ortada.yeni sayfalar her zaman iyidir
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol