4 ekim 2008 şemdinli aktütün pkk saldırısı

0 /
yasnaya polyana
hakkari’nin şemdinli ilçesi’nin irak sınırındaki aktütün jandarma sınır karakolu’na terör örgütü pkk tarafından düzenlenen saldırıdır. 15 şehit verilmiştir.mekanları cennet olsun....
independence
aktutun karakolu irak sinirina 4km uzakta. bugune degin 4 kere daha saldiriya ugrami$ ve bugun yapilan saldiri da dahil toplam 5 saldirida 44 askerimiz $ehit du$mu$.

15 asker. 15 can kayboldu bu saldirida.

aklima bir anda 21 ekim 2007 hakkari pkk catismasi geldi. o kahpe saldirida da 12 askerimiz $ehit du$mu$tu. 21 ekim 2007 12 askerimiz $ehit, 4 ekim 2008 15 askerimiz $ehit ve hemen hemen her gun bir ya da birden fazla sayida askerimiz $ehit. bir avuc capulcunun elini kolunu sallaa sallaya askeri bir karakola saldirida bulunup 15 askerimiz $ehit edebiliyor olmasi da ayrica du$undurucu.

tum askerlerimizin mekanlari cennet olsun.
sarkilarbircigligasiginmaksasimdi
her gün askerler ölür oldu. ne zamana kadar bu böyle devam edecek. pkk’nın kökünü kurutacağız söylemleri pek yenmiyor artık. bu işe kesin çözümler getirilmeli. yoksa daha fazla olur can kayıpları.
mekanları cennettir.
kuresel koylu
doluya koysan almıyor,boşa koysan dolmuyor. ne yapacağımı, ne düşüneceğimi, ne söyleyeceğimi hala bilebilmiş değilim. garip ilişkiler yumağı, sarsılan güvenler...kime ne diyeceğiz..istenen nedir ki...devleti yönetenler ya çok aciz artık ya çok hain...ateş yine düştüğü yeri yakıyor ya...gerisi hikaye...ana haberlerde yaşlı gözleri izlyeceğiz, yüreklerimiz dağlanacak..ama onları da hafızalarımız unutacak...olan yine hakkının, ilhanın, selçukun, rasimin, ramazanın,hasanın, çağların, davutun ve daha nicelerinin geride bıraktıklarına olacak...yaşadıkça bu acı hep yakacak yüreklerini...her bayram şehitlik yolunu tutacaklar...mezar taşına sürülecek gözyaşları...yanan yürekler hep onların ki olacak...yine de hep vatan sağolsun diyecekler...devletin gerçek sahipleri onlar çünkü...devleti yönettiğini sanan acizler...utanın kendinizden...utanın!!!
orion
ordu balo düzenlesin yine, basbakan cumhurbaskanı yurt dışı gezilerini sürdürsün, daglarda asker kardeşlerimiz ölmeye devam etsinler kimin umrunda? her ana haber bülteni on’ar dakikalık gösterimin ardından yayın akısları devam edecek kanallarda topstarlar,popstarlar,seviyesiz dansöz şovları kim kiminle ne yapmıs nerde yatmıs bunlardan bahseden gerizekalı magazin, bir de şu magazin programlarını sunan zeka kalıntısından dahi yoksun olduklarını düşündügüm gerzek sunucular ölüm haberlerini bile tebessüm halinde sunmuyorlar mı, hadi çaman’ın o halini görünce izlemek zorunda kaldıgım haberden bahsetmek istiyorum evet sayın seyirciler ünlü sanatçı hadi çaman’ı kaybettik haber bitiyor hemen ardından can canan ile yakalandı..bu ne adilik ne kepazelik nerde yaşıyoruz.. kapitalizmin son aşaması olan emperyalizm ile göbekbagımız sürdügü sürece kardeşlerimiz şehit olmaya devam edecek bizler her şehit haberinden sonra üzülmeye devam edecegiz..milyon dolarlık soru işe şu "neden" cevap çok açık burası türkiye.. tepkisi olmayan herkese sesleniyorum gidin bir agacın dibine tüneyin.. yazıklar olsun sessiz kalanlara..haybeye pragmacılık oynayanlara..
independence
dun gece bir haber kanalinda bu olay ile alakali tarti$ma vardi. dinledim ve kimi $eyleri aklimda tuttum, pek mantiksiz bulmadim benim aklima yatti. sizlerle de payla$mak istedim.

a$agida yazilanlar benim du$undugum ve icat ettigim $eyler degil. ben bunlari du$unebilecek kadar yakin degilim bu konulara;

saldiriyi gercekle$tiren pkk ve 350 ki$ilik bir grupla bu saldiriyi gercekle$tiriyor. uzaydan madeni bir paranin yazi mi tura mi oldugunu bile gorebilen amerika, 350 ki$ilik grubun sinirdan iceri girdigini goremiyor ve bize haber veremiyor. bu grup ayri ayri bile girmi$ olsa, 10 ar ki$ilik bir grup halinde dahi girmi$ olsa bir $ekilde en azindan toplandiklari yerde gorulurlerdi. daha sonradan da malum katliam.

pkk bunu neden yapti? pkk’nin uyku sureci ba$lamak uzere zira ki$ mevsiminde pkk yuvasina cekilir. bu uyku sureci ba$lamadan once hem kendi adamlarina hem de onlara destek verenlere guclu oldugunu kanitlamaya cali$ti.

peki pkk’nin genel amaci ne? bagimsiz bir devlet mi kurmak? mumkun degil. hangi topraklar uzerinde kuracak bu devleti? pkk’nin silah gucu ile turkiye’yi bolmesi mumkun degil, bunu zaten kendileri de biliyor. o zaman hangi topraklar uzerinde kuracaklar bu devleti? irak’ta mi? irak sahipsiz degil ki. irak yerel yonetimi bu topraklardan vazgecip pkk ya verir mi? mumkun degil. o zaman pkk nin amaci bagimsiz bir devlet de kurmak degil. zira topragi yok, halki yok, ordusu yok, bir boku yok. o zaman cok daha ba$ka olaylar cereyan ediyor.

teori $u $ekilde;

amerika irak’tan cekilecek, bu kesin. zira ba$kan adaylarinin her ikisi de bu konuda son derece kararli. amerika irak’tan cekildigi zaman bolgede bir siyasi bo$luk meydana gelecek. bu siyasi bo$lugun guvenebilecekleri bir ulke tarafindan doldurulmasi lazim. iki alternatif var. iran ve turkiye. amerika’nin iran’a boyle bir yeri birakmasi hayal dahi edilemez. o zaman turkiye’nin bu topraklara girip siyasi bo$lugu doldurmasi gerekiyor.

iyi de turkiye bu bolgeye hem de konu$lanmak uzere nasil cekilebilir?

i$te bu durumda da yabanci istihbarat te$kilatlari giriyor devreye, cia gibi, mossad gibi. pkk’nin rolu de burada ba$liyor. dunya cok buyuk bir ekonomik krizin icerisinde, her ulkenin derdi ba$ini a$mi$ durumda. $u anda turkiye’nin yapacagi bir kara harekati ile hicbir ulkenin ilgilenecek durumu yok. pkk turkiye’ye girer, bir karakola saldirir, buyuk kayip verdirir ve ulkede toplu bir infial ba$latir, ceker gider. pkk abanci istihbarat ajanlari tarafindan ma$a olarak kullanilir ve pkk nin rolu orada biter. ulkede olu$an toplu tepki, siyasileri bir anda harekete gecirir ve yeni bir sinirotesi harekat karari alinir, uygulanir. turkiye bolgede guvenli bir bolge in$a eder ve oraya konu$lanir. boylelikle bolgede amerikanin cikmasindan sonra olu$acak siyasi bo$luk turkiye tarafindan doldurulur, amerika da 1 cent bile harcamaksizin yine bolgede turkiye uzerinden buyuk soz sahibi olur.

teoriler bu yonde $imdilik.
seeyouindisneyland
genelkurmayın 23 sayısı inandırıcı olmadığı gibi artık komik geliyor bana.boş boş dağları döverek operasyon üstüne operasyon yapılıyor gibi basın açıklamaları yerine , halka daha net bilgi verilebilmeli artık.
işin ilginç olan yanı ise saldırının ırak toprakları üzerinden gerçekleştirilmiş olması.
ama bizim şehitlerimizden daha önemli sorunlarımız var ki doğu cephesinde değişen birşey yok.
dünya üzerinde amerikan müttefiği olan islami tabanlı partilerin bulunduğu bir çok ülkede terör bu şekilde azmış durumda arkadaşlar.
çünkü adamların rest çekecek , çıkıp karşılarında konuşmaya cesaret edecek politikacıları ya da cumhurbaşkanları !! yok.
bizim politikacılarımız soykırım suçlularıyla aynı masada yemek yemekten ve tv’lerde ağızlarından köpükler saça saça bağırmaktan zevk alıyorlar.

bana radarda kaybolan gemi yapma , benim istihbaratımı,benim silah gücümü artır.
.
steroid
öncesi, sonrası hakkında yorum yapmayacağım. zaten birçok şey söylenmiş.

yalnız..
orada şehit düşenlere ve sadece o çatışmada da değil, hiçbir şehidimize fakir çocuğu, kurban, gariban, tarzı yakıştırmalar yapılmasın. onlar verilen emirleri uyguladı, en azından gayret gösterdi ve görevleri başında şehit düştü. fakat ucuz ve süslü vatanperver söylemleri altında çaktırmadan proleter edebiyatı yapıp olayı a noktasından b noktasına çekmeye çalışmak da en az bu kuyrukacısıyla yapılmış saldırı kadar cüretkarlıktır.
ister destanlardan davalar açılsın ister teröristle masaya oturmayan demokrasimiz teröriste masa tahsis etsin, hükümetlerin yaptığı hiçbir hata devletin temel varlığına aba altından bile sopa göstermeye gerekçe olamaz.
evet.. bağnazlıktan uzaklaşmış toplumların önü açıktır, eleştiriye tahamül gelişmişlik göstergesidir, herkes istediğini söyleyebilmeli çünkü beyinler değiştirilemez ve umarım bunlara suistimal endişesi yaşamadan birgün kavuşuruz ama bu ortamda şu da bir gerçek ki sözkonusu vatansa gerisi hikayedir.
kuru gurultuye terlik atan insan
genelkurmay başkanlığı’ nca yapılan açıklamada;
"nihayet"(!); kabak gibi, ortada hedef teşkil eden aktütün karakolu’ nun yerinin değiştirileceği açıklandı.

bir kamyona, bir havuza bile çarçabuk ceza verebilen anlamsız zihniyetin; en sonunda bunca şehit verdikten sonra verdiği "bu abukça gecikmiş" değiştirme kararının gecikme nedenleri de tartışılacaktır elbet!
nick nicki nickince
genelkurmay karakolun yerini değiştireceğini açıklamış. ne demek oluyor bu? ’siz beş kere bastınız, biz bir şey yapamadık engellemek için bunları. büyüksünüz abi, sizden korkup geri çekiliyoruz’ demek değil mi? terör örgütünün istediği olmuş olmadı mı? adamlar bundan daha da cesaret almazlar mı?!
independence
genelkurmayin yaptigi aciklamaya gore kayip olan iki uzman cavu$un da $ehit olmu$ olma ihtimalleri cok yuksekmi$. bu durumda $ehitlerimizin sayisi 17 ye yukseliyor.
independence
genelkurmay’in yaptigi aciklamaya gore kayip durumda olan 2 uzman cavu$un cenazelerine bugun ula$ilabilmi$ ve iki uzman cavu$un $ehit oldugu resmilik kazandi.
independence
taraf gazetesi’ne gore bu saldiriyi genelkurmay gunler hatta haftalar oncesinden biliyormu$ ancak ya ciddiye almami$ ya da ugra$mami$. taraf gazetesinin iddiasi bu.

insan du$unuyor, bu ulkede pek cok medya kurulu$u tarafli evet ama tarafsizlari da yok degil. neden bu tur sansasyonal haberler hep bu gazeteden cikiyor? artik oyle bir ali$mi$iz ki ne zaman haberlerde boyle bir haber gorsek hemen anliyoruz ki bu haberin kiyisinda ko$esinde taraf gazetesi var. daha onceki kanli baskinlarda da taraf gazetesi benzer iddialarda bulunmu$tu.

bu iddialar milletvekillerine soruluyor ve dtp milletvekilleri haric hicbir miletvekili bu iddianin uzerinde dahi durmuyor. benim genelkurmayim, benim askerim bu saldiridan daha onceden haberdar olacak ve gerekli onlemleri almayarak kendi personelini olum tehlikesine atacak. bunu iddia edenler ya askerlik yapmami$, ya da en azindan bu ulkede askerlik yapmami$.

ben askerlik yaptim, ordunun askerine olan ozenine ve ihtimamina bizzat $ahidim. ordu, askerini her gun etli yemeklerle besler, ardindan meyvesi gelir ve hemen ardindan da tatlisi. ordu askerini en klas hastanelerde tedavi eder ve tum masraflarini yol da dahil olmak uzere kar$ilar. ordu askerinin kiyafetine dek her $eyine buyuk ihtimam gosterir, haftasonlari bile car$iya ozel araclarla yollar. $imdi sen kalk bu ordunun askerlerini goz gore gore bilgileri dahilinde olume yolladigini iddia et. ben bu iddiada zerre iyi niyet aramam, arayamam.
benduruyorumsebagitti
#826427
...yazmak istiyorum.
ama...
"ifade özgürlüğü yoksa, düşünce özgürlüğü de olmasaydı ke$ke."
"al sana özgürlük, ne yazacaksan yaz" demekle olmuyor. bir çeşit mahalle baskısı... bu terime de çok kar$ı çıkmı$tım. $erif mardin:"bu bilimsel olarak tanımlanmı$ değil, üzerinde çalı$ılmalı." gibisinden bir$eyler de söylemi$ti zaten.
insanın içselle$tirdiği sansürden daha tehlikelisi yok. "acaba mahalle ne dü$ünür, ne der?" hele bir de ne dü$üneceği, ne diyeceği belliyse...
susuyorum.
konu$manın daha rahat olduğu vakitlerde, ortamlarda konu$mak üzere...
kimse beni suçlayamaz.
baksanıza... daha $imdiden yanlı$ anladınız!
yalan mı?
independence
ifade ozgurlugu ile provakatif fikirleri kari$tirmak son drece risklidir, ozellikle $u donemde.

birisi kalkiyor ve diyor ki "genelkurmay, aktutun saldirisini gunler hatta haftalar once biliyordu" ve sonra bir ba$kalari diyorlar ki "mumkun degil, genelkurmay boyle bir $eyi bilse kendi askerlerini hicbir $art altinda olume goz gore gore yollamazdi". genelkurmay’in bu saldiriyi uzun zamandan beri bildigini iddia eden ki$iler ifade ozgurluklerini kullanmi$lar sonuna kadar, kimse de kalkip kendilerine neden boyle bir $ey yaziyorsunuz dememi$, hatta ana haber bultenlerine konu olmu$lar bu iddialari ile alakali. ancak iddia nedir? kanitlanmami$, duyuma dayali sozler. peki $imdilerde, bu zamanlarda duyumlari halka yansitmanin anlami ne? elinde varsa iddiani guclendirecek veriler, sunarsin halkin onune, o halk da senle birlikte hareket eder. ama sadece duyumlardan yola cikarak ozellikle de bu kritik gunlerde turk silahli kuvvetlerinin aleyhine yazilar do$enmek cok iyi niyetli davrani$lar olmasa gerek.

iddian mi var?

sor bir yetkiliye, nedir hocam bu i$? de, cevap alamazsan "sordum ama cevap alamadim yetkililerden" dersin.

ustelik bu ilk degil. daha once de $emdinli daglica cati$masi ile alakali da ayni gazete ayni tarzda yazilar yazarak halkin icinde olu$an olum yarasini ka$imi$lardi.

bilinmeli ki bu haberler halkin haber alma ozgurlugunu tatmin etmeye yonelik degil ve yine bilinmeli ki bu yazilar hic ama hic iyi niyetli yazilar degil. gazeteci kimligi ile bir takim cevrelerin silah$orlugunu kendilerine ayrilan ko$elerde yapmak, objektifligi vestiyere birakarak odasindan iceri girdigi anda subjektifligi boylu boyunca sirtina almak hak degil, adalet degil.sen benim ulkemin en guvenilir kurumunu en lanet olasi $eyle sucluyorsun, ismini pratige yansitiyorsun, allah bilir kimlere "taraf" oluyorsun.

olma.
benduruyorumsebagitti
taraf’ta yayınlanan belge,bilgi ve insansız uçaktan çekilen fofoğraflara göre, göz göre göre gelmi$ saldırıdır.
bu bilgi, belge ve fotoğraflar gerçek midir? bugün yarın bir açıklama yapılır herhalde. o güne/ana kadar, "birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde" çıkıntılık etmeyelim. öyle olmadığını umalım; asla öyle bir$ey olmayacağını, olamayacağını umalım. olursa da sorumlularından hesap sorulacağını, sorulabileceğini...
gazetecilerin bilgi/haber saklamadığını, saklamayacağını umalım.
tam 9 yerde (anlamadınız mı siz onu?) golf sahası olduğu haberlerine inanmayalım.
son kontrolünde sağlam raporu verilen yarsav başkanı için milli savunma bakanlığı’nın: "eski rapor teyit edilmi$tir" açıklamasına inanalım. çıkıntılık etmeyelim!
cumhuriyet gazetesi’nin, kendisine atılan bombaların men$ei konusunda mahkemedeki taleplerine rağmen, bu konuda gazetesinden uzun süre çıt çıkarmamasına takılmayalım. en kral gazetedir.
aydın doğan medyasının ve onun cesur yürek gazetecilerinin, geçmi$lerindeki "kirli" haberlerine takılmayalım. tamamen vicdanları doğrultusunda...
ancak: "burada yazarsa doğrudur. yoksa.. yalandır, iftiradır, yönlendirmedir, karalamadır" diye dü$ünelim.ve bu sebepten eni$telere de kızmayalım. bo$una mı cemaat gazete çıkarıyor bu ülkede, boşuna mı medya sahibi ediliyor birileri?
at izinin it izine karı$tığı meseleler...
biz ortada duralım. tam durduğumuz yerde. hep durduğumuz yerde.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol