confessions

revenant

- Yazar -

  1. toplam entry 658
  2. takipçi 1
  3. puan 19586

christ fire

revenant
mükemmel ötesi von parçasıdır. goat’in vokaliyle içindeki nefreti fazlasıyla yansıtabildiği ender parçalardan biridir. zaten tek albümü olan von’u iyi anlayabileceğimiz kült parçanın sözleri de şudur:

burn black cross
sea’s fire
red beast ship
sailing slow, smooth pain
black sails
pentagram emblem against the mountains
black rising mountains
darkest earth

christ fire

spine of life
closest true embrace
forever burning fire
forever darkest depths
distant patching fire
thin smoke lines
weaving like snakes
reaching, always dying

christ fire

thorn headband lashes scared skin
nails puncture hands
dripping like webs
orange spirits rise
red souls breathing
fire gods

christ fire

suadiye

revenant
insanın doğup büyüdüğü yer illa ki kendisine cennet gibi gelir. suadiye’de zira benim için öyle. sokaklarında yürümeyi öğrendiğim ,plajında yüzme öğrenmeye çalıştığım, okuduğum okullarında hoplayıp zıpladığım bi yerdi gözümde. sene 1998i gösterdiğinde ayrılma vakti gelmişti. tekrar geri döneceğim gibi düşüncem olmamıştı çünkü 15imdeydim henuz. ama artık geri dönme vakti. kısa bir süre sonra doğup büyüdüğüm topraklara geri dönme heyecanı içindeyim ama..

naptınız amk lan siz buraya! suadiye’nin ortasında uranyum zenginleştirseniz bu kadar yamuk tipler türemezdi lan. eski suadiyelim diye sahile inip 2 tur atıp eski günleri hatırlayacam forsumu attıracam dedim travestiler kovaladı, basketbol sahasına tinerciler yüzünden giremedim, her bahçeden üstüme atlamaya çalışan köpekler yüzünden hayvanlardan nefret ettim, ara sokaklarında dolanırken o soğuğa rağmen iğrenç parfüm kokuları vs.. lan olm naptınız lan harbi buraya? madem böyle bi gücünüz vardı söyleseydiniz sizi yurtdışında kıskandığımız memleketlere gönderelim onların ağzına sçsaydınız. burayı bu hale kimler getirdiyse yürekten ölmesini istiyorum. en azından benden önce ölsünler ki öldüklerine şahit olayım. gebze’de top oynarken sahada bana araba çarptığında bile bu kadar denyolaşmamıştım. biz eskiden her avrupa maçı galibiyetlerimizde ellerimizde bayraklarla caddeye iner karnaval alanına teşrif eder, gece gec saatlere kadar eğlenir, roma dondurmamızı yer evimize dönerdik. lan türkiye dünya kupasını alsın sokağa çıkmam lan şimdi korkudan. şu an gebze’de mezarlığa sıfır evimde yalnızım, kendi sokağımızda bi tinerci fink atıyo ve kendimi suadiye’den daha güvende hissediyorum. lan bana buraları özlettireceksiniz ya topunuz geberin amk.

age of empires the conquerors

revenant
gecelerimi zindan eden, günlerce güneş yüzü görememin tek suçlusu. aşırı alçakça ve haince yapılmış ender oyunlardan biri. bir yandan hayatınızı elinizden alırken diğer yandan bunu bireyin kendisine farkettirmeyen ve etrafınızdaki uyarılara aldırış etmemenizi sağlayan çağımızın vebasıdır. bu zıkkıma başlayalı 8 sene oldu ve hala oyuna oturduğumda ilk defa başlıyormuş gibi heyecanlıyım. ensemble studios nasıl bu oyunu yaptıysa aynı başarıda tedavisini istiyorum.

euphorya

revenant
black sun gibi mukemmel bir parçayı yazabilmiş yetenekli elemanları içinde barındıran fransız black metal/deathcore grubudur. 2006 yılından beri zehir saçmaya devam eden grubun 3 demosu, 1 albümü mevcuttur. deathcore ile black metal’i harmanlaştırarak yollarına devam eden grubun bateristi rafnagurr, elhaz grubunda da davul dövmektedir.


http://www.myspace.com/euphory

eşcinsel

revenant
zaten az olan saygımdan zerre faydalanamayan hastalıklı bünyelerdir. devrik ve boyalı cümleler kurmakla bile iticilikten kurtulamayan denyo bir kesimin büyük puntolarla ben eşcinselim diye çığırması aslında korkutucu. varlıkları bile insanı rahatsız ederken meydan okurcasına sıfatına yakışır rahat tavırlar sergilemesi kişiliğini daha da iğrençleştirirken "ulan en azından şurası iyi" diyebilecek bir tarafları olmadığını biri onlara söylemelidir. sidik yarıştırıp kültür şovu yapmanız bile gününüzü kurtarmıyo lan. sahip oldukları bütün bu özgüvenin kaynağı da kaybedecek bi bokları olmadığından sanırım.

bu cesareti ve götü onlara kim verdiyse onlara dadanmak gerek aslında.

euronymous

revenant
eurynome : üstün nitelikli şeytan ve ölümün prensi. vücudunu kaplayan yaraları gizlemek için tilki derisi giyer. delphinin tapınağında siyah ten, kurt dişlerine sahip olduğunu ve akbaba derisi üzerinde oturduğunu gösteren bir heykel bulunur. pausanias onun ölü vücutlarla beslendiğini söyledi.


bu adamı anlamak ve gerçekten tanımak her şahsın hayatının dönüm noktalarından biridir eminim. hayat her zaman ikiye bölünür. okuldan önce - okuldan sonra, askerden önce - askerden sonra, evlenmeden önce - evlendikten sonra.. uzar gider bu. bu manyak herifte hayatı ikiye bölen etkenlerden biridir kanımca. tutupta burda bu herifi anlatıp övecek takatim yok. zaten kafası sikiş sokuştan başka bi boka basmayan türlü heriflere, sikko bi herife övgüler yağdırarak beğendiği ve savunduğu yetmiyomuş gibi nickine bu lavuğun ismini koyan heriflere , aynı zamanda amlı yarraklı başlıklara tepki verdiği için idare kısmından "kuran-ı kerimden ayet mi yazalım" gibi aşağılık bi savunma yaptığını sanıp dalgaya saranlara bu adamdan anladıklarımı yazsam değersiz askıda kalır. sırf bunun için layık görmedim detaylı bişeyler yazmayı. kimsenin sikinde de olmaz zaten. en sağlıksı bu.

herkes elindeki gücü kullanmak ister. ister kötü yönde ister iyi yönde. güce sahipsen bunu kullanmak için kendinle anlaşman yeterlidir. bildiğin nefret bile bazen hayatın anlamı ve yaşam tarzı olabiliyomuş. euronymous bunu en iyi yapabilen ilahlardan biridir.

kısıtlı senede yaptıklarıyla ölümünden 7 sene sonra bile hala unutulmayıp örnek alınıyorsa, içindeki kitle için ilahtır. benim içinse bambaşka birşeydir. komünizmi sadece insanlığa zarar verdiği için destekleyen başka bir adam gelmemiştir bu cihana. hayranı olunacak ve ciddi anlamda büyütülecek biri değildir belki. ama sadece belki. düşündükleriyle, söyledikleriyle, kafasında yüzlerce planla tek başına euronymous’tur.

kimseye bi bok kanıtlama ihtiyacı hissetmediğim gibi sadece kusuyorum. 666. entryim başkası adına yazılmazdı zaten. xeper-i-apep!
facebook un kapanması

revenant
asla kapanmasını istemediğim sitedir. memlekette varolan o kadar moron ve gerizekalıyı bir site içinde toplayıp yalıtmak bir daha mümkün olmayabilir. başka sitelerde rahat rahat dolanıp fink atabiliyorsak bu siteye borçluyuz.

venom

revenant
müzikten bihaber ve müziği lastfm sayfalarından öğrenen insanların thrash metal dediği black metal grubudur. parça sözlerinin içeriği ve grup elemanlarının kişiliğine bakılırsa apaçık satanizm propagandası yaptıkları aşikardır. müzik tarzlarında hızlı riffler ve çift kroslar kullanmaları ile insanları yanıltmıştır. fakat black metal tekniklerine hız katıp, propagandaları ile harmanlaştırmış kendi tarzını yaratmışlardır. kendilerinden sonra gelecek olan black metal gruplarını etkilemiş ve yol göstermiştir. efsane mayhem grubuna isim babalığı yapmış kült bir gruptur. yaptıkları black metal bile değildir. venom’dur.

onu thrash metal sanan bunları da thrash metal sandı:
(bkz: venom)
(bkz: hellhammer)
(bkz: blasphemy)

gloom

revenant
hiç bahsedildiği gibi olmamakla beraber kusturucu vokaliyle nefret edilesi bi gruptur. 2004’te moskova’da kurulmuştur. yeni olmasına rağmen burzum tribute "triumph und wille" albümüne verlorene weisheit ve war parçalarını tek kayıtta toplayıp hediye etmiştir. yaptıkları corpse paint takdiri hakeder. müziklerinde depresif havayı hissedebildiğimiz ender gruplardan biridir. gloom isminde sayısız gruptan bence en ilgi çekicisi kendileridir. 2005 yılında kendilerini ait albümlerinde bu işi ne kadar iyi yaptıklarını kanıtlamışlardır. temiz kayıt özürlüleridir ayrıca.

kayıtları:

infinity of evil - promo 2004 demo, 2004
demo demo, 2004
promo demo, 2005
dystopia 2005
wastelands ep, 2006
live at north dvd, 2007
shall we begin.. demo, 2007
bringers of relief to my eyes split, 2009


kadroları:

zlo29a - vokal, gitar (bu adam moskova’dan bağırsa evimden duyarım)
v’ovin - gitar
thanatos - davul


http://gloom.the29a.org/root.html

elhaz

revenant
2001 fransa çıkışlı black metal grubudur. parça sözleri ezoterizm ağırlıklıdır. dark ambient tarzına yakın müziğiyle ilk dinleyişte bile hoş bir etki bırakır zihinde. vokaldeki samigina denyosu kalitelerine fazlasıyla gölge düşürsede kısa süre içerisinde kendilerini kanıtlayıp fransa’nın kendi kitlesinde saygı görmeyi başarmışlardır.

kadrosu şudur:
darkhel - keyboard
samigina - gitar - vokal
tisa - ritm gitar
rafnagurr - davul


kayıtları:

ars moriendi
das tierdrama
malemort
goetic experience

http://www.myspace.com/elhaz
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol