confessions

offf be

- Yazar -

  1. toplam entry 500
  2. takipçi 1
  3. puan 15094

ev kızı

offf be
ya zeki olmadığı için ya da ailesi izin vermediği için okumamış, dolayısıyla evde oturup evlenmeyi bekleyen kızlardır.
bunun erkek modeline de evde oturmayıp gezdikleri için serseri, işsiz vb. denir. erkeğin çalışmama hakkı yoktur.

öğrenci evi

offf be
idareten eşyalarla döşenmiş, son tabak da kirlenmeden bulaşığın yıkanmadığı, istenen her yere parmakla yazı yazılabilecek kadar tozlu, gece oturulup gündüz uyunduğu için perdeleri hiç açılmayan, en tatlı sohbetlerin edildiği özgürlüğün had safhada yaşandığı mekan.

başını yakmak

offf be
insanlara sonrasında onlara zarar verecek işleri yaptırmak. bekarlara hep evlen evlen denir, geçinemezlerse de olsun, herkes böyle denir. çocuğu olmayanlara çocuk yap denir. yapınca da dur sen bunlar iyi günlerin daha neler göreceksin denir. ben b.ka battım gelin beraber olalım sevdası vesselam.

recep tayyip erdoğan

offf be
domuz gribi aşısının yan etkileri çok fazla, isteyen yaptırsın diyebilen bir başkan. vaktiyle radyasyonlu çayları halkın önünde içen siyasetçileri görmüş bir milletiz. hatta radyasyonlu fındıklar ellerinde kalmıştı da kavurup paketleyerek okullardaki çocuklara dağıtmışlardı. ben yedim onlardan mesela. sağlık bakanı da çernobil devrinin siyesetçileri gibi kameralar önünde yaptırdı aşısını. onun için takdir ettim bu sözünü.

rüyanız hayrolsun

offf be
gecenin bir yarısı uyku sersemi aradığım, telefonumdaki 175 kontörü beni telefonda bekleterek yutan ve kimseyle konuşmadan telefonumun kapandığı program. 5 dakika bekletmişler uyku sersemliğiyle o kadar beklediğimi anlamamışım. ninni gibi de bir şey çalıyordu. iyi ki kontörlü telefondan aradım diye şükrediyorum. ya faturalıdan arasaydım. ben uyur kalırdım, faturayı görene kadar da uyanmazdım artık.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol