4 haziran 2017 londra terör saldırısı

mefulumefailufailatunfailun
3 farklı yerde gerçekleşen terör eylemleri zinciridir.

hedefin fazla insan öldürmek değil "terörizm" olduğunu bizlere bir kez daha kanıtlamıştır.pekala bomba patlatılarak da insan öldürülebilirdi veya yalnızca ateşli silahlar kullanılarak.eylemler eş zamanlı yapılabilirdi...

ama öyle yapılmadı."her an başınıza gelebilir" hissi yaratmak için sıradan bir yolda minibüs ile yapıldı.devamı gelebilir hissi yaratmak için ise aralıklarla yapıldı.dehşetin daha net hissedilmesi,daha iyi akılda kalması için bıçakla yapıldı.

ayrıca bir kez daha tekrar ediyorum: (bkz: #1139020)

ve bir kez daha tekrar ediyorum: her kim masum bir insanı katlederse,bütün insanlığı katletmiş gibidir.

sevgilinin gülüşü

naribeyza
"insanın derdi ne kadar büyük olursa gülüşü o kadar sıcak olurmuş, o dert güzelleştirirmiş onun yüreğini. öyle derler, bizim buralarda. o derdin büyüklüğü neye göre ölçülür biçilir bilmem ben. fakat birinin gülüşünün sıcaklığını hissettim mi, anlıyorum ki derdi çok. güzelleşmiş derdiyle."

neşet ertaş

müslümanlardan başka kimsenin cennete gidememesi

independence
islam inancina gore bu $ekildedir durum.

sen istersen kainatin en yuce yurekli insani ol, dunyanin dort bir yanindaki muhtac insanlara yardim elini uzat, sokak hayvani gordugun yerde onlarla kendi yemegini payla$ ama sonun cehennem olsun.

neden?

cunku allah nazarinda $u anda tek hak din olan islamdir, islam haricindeki tum hak dinler tahrifata ugrami$tir, bu sebeple de cennete gitmenin ilk $arti musluman olmaktir. once o ana kadar mensubu oldugun dini reddedeceksin, ardindan kelime-i $ahadet getireceksin, akabinde ancak o $ekilde cennete gideceksin. yoksa yok.

bu durumda islamdan haberi olmayan, islamin guzel ahlakindan haberdar edilmeyen ve kalbi iyiliklerle dolu allah kullari ile dolacak cehennem. zira kimse islam’i bilmek zorunda degil. konusu uzmanlik alani o degilse islami ara$tirmak incelemek durumunda hic degil. e bu durumda senin haberdar edilmedigin bir konudan sorumlu tutulacaksin ahirette ve ne kadar iyilikler yaptigin onemsiz olarak direkt cehennemde diri diri yanmaya gonderileceksin.

neden?

cunku musluman degilsin.

e muslumanlik nedir benim hic haberim yok? bana muslumanligi anlatmak adina bir mesih olsun peygamber olsun kimse gelmemi$ ki? geldiyse arap yarimadasina gelmi$ peygamber, en amerika kitasinda ya$iyorum o nasil olacak?

kusura bakma, hic sikimizde degil. yuru dogru cehenneme.

lan ama?!

yuru!

bana hic mantikli gelmiyor bu. o affediciligi ile merhameti ile 1000 bonus tavan puan yapan yaratici, kendi kulunu haberdar olmadigi bir sebepten oturu cehennemde yanmaya gondermez. bir yanli$ anlama yahut yanli$ aktarilma var bu i$te.

kanji

cikolata
o her cizginin asagidan yukari, sagdan sola yazilisini kurallari vardir. eger ilk once yapmaniz gereken bir seyi sonra yapmissaniz anliyorlar, bu yanlis diyorlar. ustelik o fircayi tutarken eliniz masaya paralel olmak zorunda, firca ise 9o derece olmak zorunda.

hindistan

independence
asagidaki veriler isiginda ordusu dunyanin en guclu 4. ordusuymus;

savaş durumunda askere çağırılabilecek nüfus: 615,201,057
tank sayısı: 3,569
uçak sayısı: 1,785
nükleer başlık sayısı: 80-100
uçak gemisi sayısı: 2
denizaltı sayısı: 17
savunma bütçesi(dolar): 46,000,000,000

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol