çukur

independence
tüm baba karakterleri öldürerek yavas yavas finale yaklasan dizi.

kulkan'ın ölümü çok basit oldu. oysa o karakter daha şaşalı bir ölümü hakediyordu. bir de yamac kulkan'in cesedini erdenetler için actigi mezara gommedi. senaristler usendi herhalde.

fil yürüyüşü

greyfurt
Askeri uçakların sıralandığı bir çeşit gövde gösterisi. Savaş uçakları kalkıştan (genelde hemen önce) minimum aralıkla taksi pozisyonunda sıralanırlar. Askeri açıdan önemi; bir hava kuvvetinin, operasyonun gerçekleştirildiği bölgede büyük bir gücünü, tek seferde çatışma bölgesine aktarabilmesini simüle eder. Yani uçabilir durumdaki bütün uçaklarınızı tek bir sorti için havalandırma pozisyonuna getirirsiniz.

"hacı herşey güzel ama çok karmaşık anlatmışsın diyenler için google görseller burada->

"Fil yürüyüşü" denilince çoğumuzun aklına avcıveya avcı/bombardıman uçakları geliyor ama aslında her çeşit hava aracıyla fil yürüyüşü sıralanması görmek mümkün. Hatta helikopterlerin arkasına sıralanmış a-10 thunderbolt'lar bile var.

Google görsellerde dikkatimi çeken bir ayrıntı ile bitireyim; hava kuvvetleri genelde aynı misyonun parçası olan görev gücünü bu şekilde (fil yürüyüşü) sıralıyorlar. Yani ağır bombardıman uçakları veya nokta bombardıman uçaklarını bir arada görebilirsiniz.

"Peki bu bilgi hayatta ne işime yarayacak?" dediğinizi duyar gibiyim. cevabım "bana ne?"...Bu sizin sorununuz. Ben sadece yazdım. Lütfen tavırlarım çirkinleşmeden uzaklaşınız.

coinlist.co

independence
kimi kripto paralarin kripto para borsasinda işleme acilmadan once ucuz yollu olarak satildigi site. misal bu aksam saat 21.00 de satislari baslanacak olan para birimi 0,21 dolardan isleme alinacak. bu para birimi borsaya acildigi zaman cok daha yuksek bir kurdan acilacagini tahmin ediyorum.

http://coinlist.co

btcturk.com

independence
"20 nisan saat 17 itibariyle bitcoin dışındaki karşıladigimiz transfer ücretleri kullanıcının hesabına yansıtılacaktı" seklinde bir bildirim gonderdiler.

bu ne demek, neden komisyonlari transfer ucretlerini iade ediyorlar, ne kadar gecmise yonelik olacak bu ödemeler ne neden? bunlara hicbir aciklama yok.

uefa

greyfurt
Avrupanın büyük kulüpleri kendi liglerini kurmaya teşebbüs edince çamura yatan fransız mafyası.
"Kapalı ligde oynayan oyuncular, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda forma giyemeyecekler. Milli takımlarına davet alamayacaklar"

yasal dayanakları nedir biliyormusunuz? bende bilmiyorum çünkü yok. birileri dümeni ele geçirmiş ve bize sözde fırsat eşitliği tiyatrosu izletiyorlar.

bende karmaşaya, çok başlılığa taraftar değilim ama uefa'nın yerlerde gezen imajı, sıcak toplar skandalı ile iyice rezilleşmişti. bu gelişmede üstüne tuz biber ekti. bahsi geçen kulüpler son bir kaç yıldır bu projelerinin hazırlığını yapıyorlardı zaten. hatta ülkemizden galatasaray'ın (ve yanlış hatırlamıyorsam fenerbahçe'nin) de adı geçmişti...

eh ne diyelim; iyi olan kazansın.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol