azra gülendam haytaoğlu

independence
4 gundur kayipti bu üniversiteli kizimiz. her yerde araniyordu. henuz 21 yasindaydi, gencecikti, cocuk denilebilirdi hatta.

nihayetinde anlasildi ki Mustafa Murat Ayhan isimli cani, azra isimli kizimiza once tecavuz etmis, sonra bogarak oldurmus ve banyoda azra'nin cesedini 5 parcaya bölüp valizle parca parca goturup ormana gommus.

simdi bu adam bir sure yatacak, ardindan bir af denk gelecek kendisine ve hayatina kaldigi yerden devam edecek, ta ki yeni bur kurbana kadar.

yorumsuz kaliyorum boyle durumlarda.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/azra-gulendam-haytaoglundan-korkunc-haber-tecavuze-ugrayip-vahsice-oldurulmus-6569971/

2 ağustos 2021 türkiye genelinde elektrik kesintisi

independence
sosyal medyadan da anladigimiz kadari ile ülkenin genelinde, pek cok il ve ilcede elektrikleri es zamanli olarak gitmis.

sancaktepede de 1 saat civari gitmisti ama geldi, henuz elektrik verilmeyen pek cok il ve ilce var.

ve bilin bakalim baska ne var?

hicbir sey yok, yani ne bir yetkiliden açıklama var, ne bilgi vermek var ne de benzeri bir şey.

işte burasi türkiye. hoşgeldiniz.

2 ağustos 2021 türkiye genelinde elektrik kesintisi

independence
nihayet enerji bakanligindan su sekilde bir aciklama yapildi;

"Son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik talebinde aşırı bir artış meydana gelmiştir. Artan talep nedeniyle son birkaç haftada elektrik tüketiminde Cumhuriyet tarihinin rekor seviyelerine ulaşılmıştır. Ulusal elektrik altyapımız artan taleplerin karşılanması için maksimum seviyede üretime devam etmektedir. Ancak son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik tedarikinde kısmi kesintiler yaşanmıştır. Kesintilerin yaşandığı bölgelere acil müdahale ekipleriyle ilk müdahaleler yapılmış olup, an itibariyle ülke genelinde kesintiler sonlandırılmıştır."

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol