erken seçim

seyhmerat
bu sene olmasini bekledigimiz secimdir. 2007’deki cumhurbaskanligi secimi icin kaygilarin artmasi sebebiyle herkesin bu senenin sonbahari bekledigi secimdir. halkin iradesinden korkmayan bir hukumet secime gider galip cikarsa o zaman cumhurbaskani secer yoksa sectirtmezler adama cumhurbaskani felan. tabii galip cikamazlar o ayri bir konu.
bgat
27 nisan gecesi muhtırasından sonra hükümetin yakın bir zamanda karara bağlayarak kaos ortamını bir nebze dindirmesi gerekeceği süreç. gerçi hükümet 4,5 seneyi aşkın bir süredir yönetimde, bu sebeple bu seçimin kasım ayından daha öne çekilmesi, sadece olası bir krizi yok etmek için atılacak bir adımdır. zaten dünkü cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra dillendiren bu erken seçim görüşlerinin, tarihimizde ilk defa mahkemelik olan cumhurbaşkanlığı seçimiyle aynı gece yapılan genelkurmay başkanlığı açıklamasıyla hız kazanması kaçınılmazdır.
independence
cok ama cok yakin bir gelecekte yine turkiye gundemine tum agirligi ile oturacak olan konu.

$imdi efendim malumunuz akp hakkinda bir kapatma davasi var ve biliniyor ki bu kapatma davasi kapatilma karari ile sonlanacak.zira tum tahminler bu yonde.e ayni zamanda ba$bakan da siyasi yasakli olacak, yine pek cok tahmin bu yonde.e bu durumda akp kapatilacak ba$bakan siyasi yasakli olacak ve sonuc itibari ile cumhurba$kani gecici olarak hukumet kurma yetkisini bir partiye yahut bir bagimsiz milletvekiline verecek.kurulacak olan gecici hukumet guven oyu alir ya da almaz orasini bilemem ama nihayetinde gecici bir hukumet olu$turulacak.zira hukumetsiz ba$bakansiz bir ulke olmaz.ancak belirttigim gibi bu hukumet gecici olacak ve kalici bir hukumetin secilmesi icin ivedilikle secime gidilecek.

aha cikti mi yine ba$imiza bir erken secim.

dur ben bu erken secimin sonucunu da tahminen soyleyeyim hemen.akp kapatildiktan sonra siyasi yasakli olmayan butun milletvekilleri ya zaten varolan bir partiye gececekler(ki bence bu ihtimal daha kuvvetli) ya da acilen yepyeni bir parti kurup bu parti ile secime katilacaklar.ve bizim halkimiz azicik saf oldugu icin bu parti buyuk bir oy cogunlugu ile yine tek partili bir iktidarin sahibi olacak.5 sene sonra da recep tayyip erdogan’in siyasi yasagi bitecegi icin yine bu partiye gelecek ve $ak yine ba$bakan olacak.

parti kapanmazsa ve ba$bakan siyasi yasakli olmazsa bu entry de bana girecek hayirlisi ile.
van ness
akp nin kapatılması ihtimali yüzünden kaosa dönüşen ülke ticareti, kapatılacağı zaman daha da bom bok olacağından mecbur kalınacak hadise. ha akp kapatılmaz ise inanın ülke biraz nefes alacaktır. bu siyasi bunalım dondurmakta ülkeyi sayın öğrenci ve ticaretle uğraşmayan milletim.
pinhan
turkiye’nin sonu olur diyebilecegim turden bir durumdur. hele de koalisyon hukumeti gelecekse kacacak yer aramaya simdiden baslamak gerekir. kim bilir kac yil daha geriye gidecegiz diye dusunmeden edemiyor insan.
fergadan
29 mart 2009 yerel secim sonuclari neticesinde dillendirilmeye başlanılan seçimdir. iyidir hoştur olsun olmasın bir şey demek zamanı değil şimdi ama, türkiye sürekli, sık sık, seçim süreçleriyle çok kan kaybediyor. 2007’de 22 temmmuz seçimlerinin tartışmaları biterken 2 sene sonra 29 mart yerel seçimleri’ni yaşadık. 2 sene sonra yani 2011’de milletvikili seçimi olacak. zira 4 yıla düşürüldü milletvekilliği seçimi malum. ondan 1 yıl sonra yani 2012’de de cumhurbaşkanlığı seçimleri. o da 5 yıla düşürüldü. 2 yıl sonra da (2014) hurraa yerel seçimlere. bu böyle gider. oy, oy oy allah’ım oy.
orqn
ne kadar süper bir demokrasimizin olduğunun göstegesidir.önce seçim yaparız,iki gün sonra itiraz edip erken seçim yaparız,sonra bir daha itiraz edip daha erken seçim yaparız...böyle gider bu.şahsen bundan sonra yapılan seçimlerin ilk oturumunda o kullanmayı düşünmüyorum,ne de olsa iptal olup yenisi yapılacak.
independence
chp eger yemin etmez ve dolayisi ile parlementonun i$leyi$ini engellemeye devam ederse, bdp de ayni $ekilde tutumuna devam ederse, onumuzdeki gunlerde siklikla konu$ulacak konu bu olacaktir eminim. yazik bu ulkeye.
independence
dolar sabahtan öğlene %7 oraninda değer kazanmışsa, daha doğrusu türk lirası dolar karşısında bir kac saat icerisinde %7 oranında değer kaybetmişse artik erken seçim kaçınılmaz bir hal almış demektir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol