confessions
  1. toplam entry 875
  2. takipçi 2
  3. puan 20520

ben küçükken çok salaktım

hittheroad2timesjack
tam miktarını bilmemekle beraber yaklaşık olarak bugünün 100 tl si ile kendime çikolata, puskevit alıp piç bakkalın para üstüne de bir şeyler al demesiyle kucağıma bakkalın tüm ön reyonunu kucağıma yüklemişliğim vardır. tabi eve gittiğimde babamdan gelen yüksek desibel ses şiddeti ile o ürünleri geri götürüp babam bunları istemiyormuş deyip ağladığım da doğrudur.

ulan bakkal da harbiden piç adammış arkadaş ya, ağlattın küçücük çocuğu oracıkta.

sobalı ev

hittheroad2timesjack
öğrenciliğimde sadece 1 dönem kaldığım ev tipidir.

farklı bir havası vardır, mutlusunuzdur, ev arkadaşlarınızla farklı odalarda takılmak yerine aynı odada takılır muhabbetin dibine vurursunuz.

ancak bu ev iç anadolu nun böğründe ise zehirlenmemek adına bere, eldiven, çift kat çorapla uyumak zorunda kalabilirsiniz.

bir de ekstra gelir kapısıdır ki, 2 haftada bir ailenizi arayıp "baba kömür bitti" dediğinizde anında hesabınıza para geçer. başka şey için isteseniz "bunu al" cevabını alırsınız o ayrı.

yaran diyaloglar

hittheroad2timesjack
aşağıdaki muhabbet yaşandığı sırada kesinlikle alkol sınırı aşılmamıştır.
muhabbette +-*/ kişileri sözlükteki bilgiçleri, t harfi de taksiciyi belirtmektedir.

+: eheueueu
-: yıh yıh yıh
*: aaahhhhhhaaaah
/: puhahahahah
t: nihahahah
t: abla küllük vereyim mi
+: abi ruj bu
sessizlik
t: ????? eheueheuh nihahah

abla küllük vereyim mi sorusuna verilen abi ruj bu cevabı nedir abi biri anlatsın bana. ben 1 haftadır beynimde hala yaşarım bu diyaloğu.

yeni kız arkadaş yapan taksici

hittheroad2timesjack
anlamı başlığın kendisidir efendim.

bu arkadaşlar için sizin nereye, hangi yoldan gitmek istediğiniz önemli değildir. şuradan git, buradan dön komutları için biraz bağırmanız gerekli ki kulaklıktaki kız arkadaşının sesinin önüne geçebilesiniz. inmek istediğiniz yerde "şşşşş durrr!!!" diye bağırın yeterli. para vermeden de inebilirsiniz, zaten yokluğunuzu anlamayacaktır.

muhteşem yüzyıl

hittheroad2timesjack
cansu dere nin konuşma şekli yüzünden soğuduğum dizidir. o nedir arkadaş engerek yılanı gibi "şşş" laya "şş" laya konuşmak.
yeminle balkondan mı atıyorlar, zehirliyolar mı ne yapıyorlarsa yapsınlar da rahata erelim çekirdek eşliğinde tekrar izlemeye devam edelim.

bilgi sözlük

hittheroad2timesjack
yazarların yaş ortalaması diğer sözlüklüklere göre oldukça yüksek olan sözlüktür.

bundan dolayıdır ki yazarları hayat uğraşı nedeniyle bazen uzun süre ara vermek durumunda kalabilirler.

yazmak güzel şeydir hocam. günümüzde ikili iletişimin neredeyse imkansız hale geldiğini fark ettikçe kendinizde biriken sorunları, problemleri, mutlulukları bir şekilde dışarı atmanız gerekiyor. bunu sözlüklerde, kişisel bloglarda ya da sosyal ağlarda gerçekleştirebilirsiniz. bana göre en uygun yolu sözlüktür bunun. burada yazar olan çoğu arkadaş elbet diğer sözlüklerde de yazmaktadırlar. ancak buranın farklı bir durumu vardır. sol frame bazen hiç dolmaz mesela. bazen 3-5 başlık açılır kalır. ama burada yazmış olduğunuz tüm girdilerin okunduğunu bilirsiniz. budur mutlu eden insanı.

sonra hayatınızda farklı bir gelişme daha olur ve yine uzun bir süre yazamazsınız.ama bu sözlük hep buradadır. ve bir süre sonra yine gelir yine yazarsınız.

kılıçdaroğlu istifa etsin

hittheroad2timesjack
çok doğru bir düşüncedir. ancak;

9 seçim üst üste mağlup olana kadar neredeydiniz ki siz? dünyada eşi, benzeri görülmemiş bir durum. 9 seçim üst üste kazanan bir iktidar partisi. ve bu kendilerinin iyi olmasından kaynaklı değil tam tersi muhalefet partilerinin başarısızlıklarından kaynaklanan bir durumdur. bunu tamamen kılıçdaroğlu na yıkmakta hata. onunla beraber yıllarca bu duruma göz yuman tüm partililere ne demeli? adam başkandır, seçilmiştir gelmiştir, başarısız olmuştur. ama sen bu adamı rahatsız etmezsen adam da orada durmaya devam eder. yani bu çok normal.

tabi bunu ayrıca sadece chp’ye yıkmakta hata. son seçimden sonra "biz oyumuzu koruduk, suç tatilden dönmeyen chp seçmenlerinde" diyen mehape zihniyetine ne demeli?

gidecekseler komple gitsinler arkadaş. sırf kılıçdaroğlu nun gitmesiyle olacak bir iş değil o.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol