confessions

hipotenus

- Yazar -

  1. toplam entry 298
  2. takipçi 1
  3. puan 10829

erkek aldatınca çapkın kadın aldatınca orospu olur

hipotenus
daha çok eskilerin kullandığı bir türk özdeyişi. (bkz: türksün di mi).maalesef ki doğrudur bizim toplum yapımızda.erkekler karılarını aldatırlar ve "çapkın" olurlar. genellikle de ekonomik özgürlüğünü kazanamamış eşleri tarafından çoğunlukla affedilirler.ancak aynı şeyi kadın yaptığında erkekler boynuzlanmış oldukları gibi bir de üstüne kadın namussuz olur,acilen boşanır.oysa ki bu olgu (bkz: erkeğin elinin kiridir)diye adlandırılır.

sevgilinin izlenesi halleri

hipotenus
bilgisayar başında, gözünde gözlüğüyle,gecenin bir vakti,izlenildiğinden habersiz,sizi uykuda sandığı,derin derin yetiştirmeye çalıştığı proje üzerinde çalışırkenki,veya sınav kağıtlarının tümünü yorgun gözlerle ve sabrının son noktasında masanın üzerine saçmış,arasında kaybolmak üzere ve sabaha karşı okumaya çalıştığı zamanlarda.aslında öyle çekici oluyor ki ama o farkında değil.belki de onu çekici kılan da bu yani bu doğallığı...

ahmet

hipotenus
genellikle anlamı gibi övülmüş ve de övülmeye layık olan kimselerdir ahmet’ler. türkiye’de en çok verilen isimler top 5’inde olduğu gibi genelde gönül tahtında da top 5 de olur bunlar,arkadaş çevrelerince de sevdiceğimizken de.ahmet adı toplumumuzda artık bir fenomendir.modası hiç bir zaman geçmeyecektir çünkü o artık bir klasiktir.laf aramızda bir erkeğe de en çok yakışan isimlerden biridir.sıradanlığı ve yüksek oranlı rastlantısallığı ahmet’ler için bir tehlike arz etmez.çünkü onlar kişilikleriyle isimlerini çok güzel taçlandırmayı ve yansıtmayı hatta daha da hoş anlamlar yüklemeyi bilirler.sanılanın aksine onlar hiç de sıradan diil tam tersine nev-i şahsına münhasır tiplerdir ve hiçbiri birbirinin aynı değillerdir.bu özellikleriyle isimlerindeki sıradanlığı kişilikleriyle ortadan kaldırmasını iyi bilirler.yani ya onlar isimlerinin anlamını böylelikle yansıtmaktadırlar ya da isimleri onları yansıtmış oluverir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol