confessions

elmyra

- Yazar -

  1. toplam entry 173
  2. takipçi 1
  3. puan 8717

alternatif laf atma diyalogları

elmyra
-kızımız okula kayıt için sırada beklemektedir. arkada da bir delikanlı sıranın başından itibaren kız ile dialog kurma çabasındadır. o ara kızımız kayıt sırasının solunda bulunan kolidora merakla bakarken, burada ne olduğunu öğrenmek için kafasını hafif kolidora doğru uzatır. arkadaki delikanlı konuşmak için fırsat bu fırsat der ve;
-kolidora bakmak sizin gibi güsel bir bayan için tehlikeli ve yasak olabilir.
kızdan cevap gecikmez...
-sen bu okulun kuru kafa tabelası mısın?
bizzat yaşanmış hikaye.

ilişkinin adını koymak

elmyra
ilişkinin adını koyma eylemi genelde ilişkiyi yaşayan kişilerden birinin, ilişkinin varlığından yoksun olduğunu anladığı diğer kişiye o noktada baskı kurup isim arayışına sokma çabasıdır. normal şartlarda ise güzel giden bir ilişkide zaten belli olan birşey vardır, o da aşktır. önemli olan ilişkiyi yaşarken sevdiğin insanın adının tek olduğunu bilmektir. ne olursa olsun sevdiğin kişinin adının özel olduğunu bilmektir.bu aynı adı taşıyan diğer kişilerden farklı ve özel olduğunu anlamak olabilir.
ne demiş atalarmız (bkz: gelin ata binmiş ya nasip)

mutlu olabilmek

elmyra
günün sonunda;
hala bir işin,
cebinde ay sonuna yetecek kadar paran,
borsadaki hisse senetlerinin durumu iyi,
sevgilin mutlu,
telefonla yakınlarından birinin ölüm haberini almamış.
eve gittiğinde sana kapıyı açan biri
tüm günün yaşanmışlığını duvara değil de sevdiğin birine anlatabiliyorsan. zaten olabilmek eylemi kendiliğinden kalkmış demektir. (bkz: farkında olmak)

gizli numarayla çağrı bırakmak

elmyra
bu eylemi yapmak için geçerli nedenler gerekir.en büyük neden de ilişkinin yeni bitmiş olmasıdır. sevgili merak edilir, ama aranamaz.o arasın ben aramam hırsı vardır.sonuç olarak sevgiliye telefon numarası gizlenerek çağrı atılır. aman dikkat etmek gerek bazen bağlı bulunduğunuz şebekede sorun olabiliyor. bu sorunda binde bir size rast geliyor.allahın sopası yok işte dedirten durum.karşı tarafa numara düşüyor.
(bkz: ben demiştim arıycak diye.)

intihar etmemek için gerekli nedenler

elmyra
özürlü olmamak, sağlıkla ilgili ciddi sorun yaşamamak. bence en önemli neden bu olabilir. binlerce insan hastane köşelerinde yakalandıkları hastalıkla ilgili bi çare beklerken, ne olursa olsun hayata tutunmaya çalışırken, hem kendi için hem de etraflarındakiler için moralli olmayı başarmaya çalışırken. intihar girişiminde bulunmak isteyen kişinin belki de o an için zor olan, ama sonrasında çözülebilecek konular için bu durumu çözüm olarak görmemesi gerekir.

yapılmış en aptalca dalgınlıklar

elmyra
eski çalıştığım şirket tmsf(tasarruf mevduatı sigorta fonu) devredilmişti. yeni yöneticilerimizle tanışma kokteyli yapıldı. kokteylde nedense ben çok rahattım, işin komik yanı da işe yeni başlamıştım. genel olarak daha ılımlı ve az konuşan biri olmam gerekirken nedense aşırı kendine güven modunda insanlarla tanışıyordum. birkaç iş arkadaşımla birlikte sohbet devam ederken yanımıza bir bey geldi ve sohbet başladı az çok günlük olağan olaylardan bahsettik, sonrasında iş ile alakalı en kısa zamanda görüşmek üzere deyip yanımızdan ayrıldı beyefendi. ben de arkasından laf yetiştirir gibi tabi tabi her zaman bekleriz dedim. ama bu söylem öle bir hal aldı ki, ne dediğimi ben bile anlayamamıştım. sonra arkadaşım uyardı kendisi yönetim kurulu başkanıdır!!!iyi bir tanışma oldu değil mi? diye bana küçük bir bilgi vermişti.

karabiga

elmyra
marmara bölgesinde bulunan en güzel koylara sahip, kendi halinde kalmayı başarabilmiş ender yerleşim bölgesi. burada yaşayan bölge halkı genelde cümlelerini beya kelimesi ile bitirirler.
-nasılsın ahmet amca?
-iyiyim beya!
gibi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol