confessions

elmyra

- Yazar -

  1. toplam entry 173
  2. takipçi 1
  3. puan 8719

eski sevgilinin doğum günü

elmyra
kutlamak gerekli; ne kadar kıymet verildiği gözüne sokulmalı.
daha sonraki zamanlarda da atlamadan kutlanmalıdır. heleki sevgili yurtdışında yaşamaya başlamışsa ve annesinden başka doğum gününü kimsenin hatırlamayacağını düşünüp, üzgün bir gün geçiriyorsa ve o anda senin yolladığın mesaj kendisine ulaşıyorsa.şahane ötesi;ecnebi ellerde ikinci bir üzüntü yaşatmak gerekli.
(bkz: ben nasıl olduda da sevgilimi eski yaptım derdirtmeli.)

karabiga

elmyra
marmara bölgesinde bulunan en güzel koylara sahip, kendi halinde kalmayı başarabilmiş ender yerleşim bölgesi. burada yaşayan bölge halkı genelde cümlelerini beya kelimesi ile bitirirler.
-nasılsın ahmet amca?
-iyiyim beya!
gibi.

yapılmış en aptalca dalgınlıklar

elmyra
eski çalıştığım şirket tmsf(tasarruf mevduatı sigorta fonu) devredilmişti. yeni yöneticilerimizle tanışma kokteyli yapıldı. kokteylde nedense ben çok rahattım, işin komik yanı da işe yeni başlamıştım. genel olarak daha ılımlı ve az konuşan biri olmam gerekirken nedense aşırı kendine güven modunda insanlarla tanışıyordum. birkaç iş arkadaşımla birlikte sohbet devam ederken yanımıza bir bey geldi ve sohbet başladı az çok günlük olağan olaylardan bahsettik, sonrasında iş ile alakalı en kısa zamanda görüşmek üzere deyip yanımızdan ayrıldı beyefendi. ben de arkasından laf yetiştirir gibi tabi tabi her zaman bekleriz dedim. ama bu söylem öle bir hal aldı ki, ne dediğimi ben bile anlayamamıştım. sonra arkadaşım uyardı kendisi yönetim kurulu başkanıdır!!!iyi bir tanışma oldu değil mi? diye bana küçük bir bilgi vermişti.

intihar etmemek için gerekli nedenler

elmyra
özürlü olmamak, sağlıkla ilgili ciddi sorun yaşamamak. bence en önemli neden bu olabilir. binlerce insan hastane köşelerinde yakalandıkları hastalıkla ilgili bi çare beklerken, ne olursa olsun hayata tutunmaya çalışırken, hem kendi için hem de etraflarındakiler için moralli olmayı başarmaya çalışırken. intihar girişiminde bulunmak isteyen kişinin belki de o an için zor olan, ama sonrasında çözülebilecek konular için bu durumu çözüm olarak görmemesi gerekir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol