confessions

chamomile

- Yazar -

  1. toplam entry 519
  2. takipçi 1
  3. puan 50712

menekşe ile halil

chamomile
hatırla sevgili ile aynı gün ve saate denk geldiği için you tube’den ya da pazar günü kanal d’de verilen tekrarından izlenen dizi. bir yıldır ilgiyle izlenen hatırla sevgili ile saatlerinin çakışması, büyük bir program hatası ve izleyici açısından talihsizlik örneğidir.

mavi jeans

chamomile
en pahalı yerli giyim markalarındandır. bill clinton’un kızının bile mavijeans giydiği yönünde efsaneler zamanında çok konuşulmuştur. lakin abd piyasasıyla boy ölçüşen mavijeans’in fiyatları türk piyasasına göre hayli yüksektir. hatta çoğu zaman fiyatları yabancı markaları aşmaktadır.

rumuz goncagul

chamomile
imkansız gibi görünse de pek çok mahallede benzeri yaşanan bir hayatı anlatan yerli film. evlenmemiş, toplumla kendi arasına sıkışıp kalmış bir kadınla, mesleği ve duyguları arasında tereddüt yaşayan bir gazetecinin arkadaşlıkla başlayan aşkını konu alıyor. izlenebilir bir film.

menekşe ile halil

chamomile
geçen hafta kanal d’de ilk bölümü yayınlanan yerli dizi. menekşe, berlin’de yaşayan tutucu bir türk ailesinin güzeller güzeli kızı. halil, anladığımız kadarıyla t.c. vatandaşı, bosna kökenli bir genç. menekşe ile halil birbirlerini deli gibi seviyorlar ama menekşe’nin babasının ve iki ağabeyinin baskısı yüzünden görüşemiyorlar. bir gün köyden mustafa adında biri çıkageliyor ve menekşe babasının ve ağabeylerinin zoruyla başlık parası karşılığında zorla evlendiriliyor. kaderine razı olan menekşe, mustafa ile yaşadığı ilk gecenin ardından kaçmaya karar veriyor. ninesinin desteğiyle evi terk edip, halil’e sığınıyor. almanya’da kaçak yaşayan parasız pulsuz halil çözüm ararken, menekşe’nin babası ve ağabeyleri izlerini buluyor. menekşe türkiye’ye giden bir uçağa binmek üzere, halil ise berlin sokaklarında menekşe’ye ulaşmaya çalışırken dizinin ilk bölümü son buluyor. dizinin senaryosu bir rivayete göre elif şafak’ın bir öyküsünden uyarlanmış. müzikler, müzisyen toygar işıklı’ya ait. heyecan ve stres içinde diğer bölümleri bekliyoruz.

toygar ışıklı

chamomile
yaprak dökümü’nden sonra, menekşe ile halil ve dudaktan kalbe adlı dizilerin müziğini hazırlayan müzisyen. marmara müzik mezunu olmakla birlikte akademik kariyerini sürdürmektedir. şu sıralar doktor unvanını almak üzere olmalıdır. besteleri, bir zamanların popüler şarkıcısı hazal’dan, ünlü sanatçı leman sam’a kadar beğenilerek seslendirilmiştir. on beş yıldır müzik piyasasının ortasındadır ancak, adı son yıllarda dizi müzikleriyle duyulmaya başlamıştır. aile bağları kuvvetli, güvenilir insandır ayrıca.

mustafa kemal atatürk

chamomile
türk topraklarını işgal güçlerinden kurtaran, anadolu’nun ortasında unutulmuş küçük bir şehri, bir cumhuriyetin başkenti haline dönüştüren, türk medeni kanunu ile türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesini sağlayan, nice devrimleriyle türkiye cumhuriyeti’ni çağdaş bir düzeye taşıyan önderimiz.

aşıklar korusu

chamomile
maeve binchy’nin en çok satanlar listesinde ilk sıraları alan romanı. bir korunun orta yerindeki kaynak, bu kaynağın kutsal olduğuna inananlar, inanmayıp gülüp geçenler, ve bu kaynağı ortadan kaldırıp kasabadan geçen bir otoban yapmak isteyenler arasında geçenleri anlatan akıcı, okunulası bir kitap.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol