confessions

bayanasabi

- Yazar -

  1. toplam entry 72
  2. takipçi 1
  3. puan 7294

yalova çocuğu

bayanasabi
yalova’da doğmuş ve büyümekte olan çocuk çeşidi (evet aynen böyle çeşidi)olup, babasının kurduğu müteahhitlik ya da emlak arsa işleri ile vurduğu paralarla tanışıp, çınarcık ilçesinde ya da yalova sahillerinde arabalarında son ses müzik dinleyip, bulduğu her dişiyi kaldırmaya çalışan (ama çok az sayıda başarıya ulaşabilen), mekanda bir elinde rakı kadehi diğer elinde tesbihi yaka bağır açık, erkekten dönme üvertiyör şarkıcılarla sürünüyorum diye inim inim inleyip ortama ayak uydurmaya çalışan, maço desen değil, postmodern desen hiç değil bir tavır sergileyen, günümüzün değişen koşullarına ve değişen kültürüne ayak uyduramayan bir takım yalço.

yapılmış en aptalca dalgınlıklar

bayanasabi
gelen misafirlere kahve yapılır, ama bu kahveler misafirlere hiç gitmez, yaptığına emin olan öküzcük kız (yani ben) etrafta kahve arar. mutfakta kullanılmış bir cezve tezgah üstünde duran bir kahve paketi ve kullanılmış bir kahve kağı vardır ama kahveler yoktur. aramaktan yorulup bu işin peşi bırakılır. ta ki akşam olup yemek hazırlamak için buzdolabının kapağı açılana dek. evet tepsi içinde özenle yerleştirilmiş iki tane kahve fincanı aynen buzdolabı rafında yerini almıştır.

marlboro

bayanasabi
marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyomuş. şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, “satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. yok çıkaramazsam ömürümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım" demiş.malbora’nın sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, “bi haftaya kalmaz batıcaz, kaybedicek neyimiz var ki” diyerek kabul etmişler teklifi. adamın bunlardan tek isteği binlerce boş malbora kutusuymuş. zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12’den sonra da hepsini uçaktan bütün amarika’nın üstüne atmış.

sabah millet uyanınca bi bakmış ki her tarafta boş malbuş kutuları. “yav, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bi hikmeti” diyerek tekel bayilerine akın etmişler. şirket o ay 3 değil 5 katı satış yapmış. taabi bizim adam da şirketin yarısına ortak olmuş. o kişi de philip morris’in ta kendisiymiş.

şehir efsaneleri

bayanasabi
efsaneye göre, istanbul’un altı birbirine bağlı tünellerle kaplıymış. hatta bu dehlizlere yerebatan sarayı’nın gizli bi yerinden de giriliyomuş ve tünel denizin dibinden devam edip taaa kınalıada’ya kadar gidiyomuş.

şehir efsaneleri

bayanasabi
izmir’in ünlü hocalarından fizikçi dehşet neşet, sınavlarda sorduğu garip sorularla efsaneleşmiştir. neşet bey bi keresinde sınavda, karmaşık bir makara sistemi sormuş ve öğrencilerden sistemin dengede durup durmadığını belirlemelerini istemiş. öğrenciler kağıtlarını formüllerle, rakamlarla doldurmuş. ancak hepsi sıfır almış. dehşet, "doğru cevap ’makara yere düşer’ olacaktı" demiş. meğer çizimdeki makara tavana bağlı değilmiş

dusseldorf

bayanasabi
3 milyon türkün yaşadığı almanya’daki en çok türk yaşayan şehri. bizzat yerin şahit oldum türkiye’de bile böylesi bir türk mahallesi, türk barı falan görmedim ben. kabus, görülmemesi gereken şehir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol