confessions

ata the wise

- Yazar -

  1. toplam entry 148
  2. takipçi 1
  3. puan 6929

muhteşem yüzyıl

ata the wise
diziyi seyretmedim, muhtemelen de seyretmeyeceğim. fakat sebebi ne türk dizilerine olan uzaklığım, ne de insanların başlattığı boykot hareketleri. lakin söyleyecek sözlerim de var;
efendiler, bu kadar karalanıyor dizi, atalarımızı karalıyor diye. boykotlar, küçümsemeler ve dahi tehditler de alıyorlardır. ömrü çok sürmez. ama insanın bir durup düşünmesi gerekir. zira atalarımız karalanıyor deniyor. karalayan belli ki oyunculuk değil -ki olamaz da zaten-, sultanların cinsel hayatı.

öncelikle öğrenmek gereken bir kavram var: cariyelik. nedir cariyelik? kadının kölelik etmesidir. yani savaşta galip gelmişsen, diğer ülkeden ganimet olarak aldığın kadınlarla, hiç para vermeyeceğin kendi kişisel genelevini kurabilirsin, başkasına satabilirsin, onlardan çocuk yapabilirsin vs.

öğreneceğimiz diğer bir konu da padişahların kişilikleri;
mükemmel bir şekilde ordu yöneten, halkı idare edebilen insanların bize ters gelebilecek hareketleri olamaz mı? olur tabii ki. padişahların haremleri, cariyeleri vardır, o dönem neredeyse orta halli herkesin olduğu gibi. haremdeki kadınlar da onun gözdesi olup yatağına girebilmek için birbirlerini öldürebiliyor bile. düşün bir; o dönem kanuni kaç yaşında, yatağına aldıkları kaç yaşında? şimdi 50 yaşında biri 15 yaşında bir kızla cinsel ilişkiye girse, bunu bana hangi insan evladı savunabilir? e padişah bunu yaptı. hangi tarihi karalıyoruz efendiler?

tabii ki tarih incelenirken sadece dış kaynaklara bakmamak gerek. bunun yanında sadece iç kaynaklara da bakmak sakıncalıdır. bu sakıncayı anlayamayanlar, geçmişte türklerle alakalı işler yaptıkları zaman boykot eder, ayıplar ve dahi yoketmeye çalışır. bizim tüm kurduğumuz ülkeler(osmanlı da dahil) yağma ekonomisiyle yaşıyorlardı. ordu devlettiler. zira doğal sınırlarına ulaşan her türk devleti, sonuna da o kadar yaklaşmış oluyordu. barbar türkler lafı zorumuza mı gidiyor? gitmesin, uyanın efendiler. evet barbardık ama artık biz de çalıştık ve hakettiğimiz yere geldik diyebiliyor musunuz?

artık kabul etmemiz gerekir ki, kıçımızı kaldırıp iş yapmadıkça, kıçını kaldırıp iş yapan devletler ve milletlerce aşağılanacağız, sömürüleceğiz. millet bilinci, geçmişi yanlı olarak tutmak değildir efendiler!

tanrı

ata the wise
bilinen en yaygın yanılgılardan bir tanesi yaratıcıların tanrı adını aldığıdır. sadece yaratıcılara tanrı denmez. örneğin buda hiçbir şey yaratmamıştır, isa da bilakis öyle. kendisine tapınılan her şeye tanrı denir.

gelgelelim sözlük; cahil yobazlarlan gına geldi artık. allah tanrı değildir diyeni mi ararsın, allah yaratıcının 99 isminden biri diyeni mi ararsın? pes diyorum sözlük ve hazırladığım lafları sıralıyorum:
-allah bir tanrıdır! müslümanlar ona tapar.
-allah kelimesi eski arapçadaki el ilah kelimesinin deforme olmuş halidir. dikkat edilirse kuranda allah şeklinde değil, ellah şeklinde okunur. zamanla ortadaki i harfi düşmüştür.
-allah, islamiyetteki yaratıcının 99 isminden biri değildir. cahiliye devri olarak nitelenen devirde arapların taptığı yüzlerce tanrıdan birinin ismidir. üç de kızı vardır: lat, uzza ve menat.
-islamiyetin yaratanının 99 ismi değil, 99 sıfatı vardır. el rahim(koruyucu) gibi sıfatlar isim değildir. yani aslında araplar da yaratıcılarına tanrı demektedir.

sevgili diyalogları

ata the wise
sevdiceğin kendisine güzel bir hitap bulmamı istediği sıralar;
(+ata the wise)

+ alo, nasılsın küçük kuzgunum?
- ya bana daha güzel bi şekilde hitabetsen nasıl olur?
+ niye ki, kuzgun hoşuna gitmiyor mu?
- ya böyle daha romantik bişey olsa nooolurrr...
+ hmm şimdilik romantik bir hayvan gelmiyor aklıma.
- zzztt....dıt...dıt...dıtbilgiçlerin şiirleri

ata the wise
olgunlaşmamış bir karalamadır efenim. yine de paylaşmak istedim.

sabret
biraz daha dayan
düş çiçeği
açacaksın yine
yeter ki toprağa tohum bırak
yağmurun olup yağacağım
toprağın olup yatacağım
güneşin olup ısıtacağım yaprağını
yine güçlenecek filizlerin
çiçek düşecek dallarına
rüyalarıma düş
çiçek
seveceğim seni...

başlık parası

ata the wise
üst kat komşum olan üniversiteli bir arkadaşımın gayet haklı bulduğu gelenek.
(- komşu, + ata the wise)

- evlilik güzel şey bik bik bik...ama ben bir türlü bulamıyorum aday bik bik bik...
+ ya iyi, güzel, hoş ama zor zenaat be. bir de insanlar çok büyütüyorlar kafalarında.
- öyle deme, sonuçta başlık biriktirecek, isteyecek verilecek kolay değil.
+ !!!???sen başlık parası mı istiyorsun?
- aaa tabii isteyeceğim. hakkı o babamın!
+ tamam kaça satıyorsun kendini?
- bilmem. babama sormak gerek.

canım sözlük; noktasına virgülüne dokundum evet. sonuçta bu arkadaş bu kadar düzgün cümle kurma yetisine haiz değil. yalnız bu kafayla nasıl okul bitirmiş, nasıl öğretmenlik yapıyor şu an bilmiyorum. farkedilmiştir umarım; ’’kaça satıyorsun kendini?’’ hakaretini dahi anlamamış ve konuşmaya devam edebilmiştir kendisi. ha genel erkek beğenisine bakarak bu arkadaşa kimin kaç para vereceğini bilmem ama ben üstüne para versen dahi almam. o derece!

deizm

ata the wise
daha sonra muhtemelen ateizm veya agnostisizme yönelmeyi sağlayacak görüştür. deist kişi incelemesini derinleştirdikçe ya ’tanrı yoktur, olması için bir neden yoktur’a varacak, yada ’tanrının varlığını veya yokluğunu biz bilemeyiz’e varacaktır. her ne durumda olursa olsun tüm dinlerce kafir ilan edileceği de cabası.

ormanda pamuk prensesin ırzına geçelim

ata the wise
önermeyi aşıp eyleme geçilmiş hededir. zira ismini zikretmek istemediğim bir adult sitede snow white arattığınız anda karşınıza çıkıyor.
efenim olaylar şöyle gelişiyor:
-kral kötü kraliçeyle evlenir.
-ayna masturbasyon yapmakta olan pamuk prensesi gösterir.
-kraliçe avcıya verir.
-avcı pamuk’u ormana götürür.
-pamuk avcıya verir.
-saraya dönüşte kraliçe iki cellat ve avcıya aynı anda verir.
-pamuk, cücelerin klübesinde masturbasyon yaparken cücelere yakalanır.
-pamuk tüm cücelerle önce sırasıyla daha sonra teker teker oral seks yapar.
-pamuk öfkeli cüceye verir.
-prens kalbinin prensesini aramak için yola çıkar.
-yolda karşılaşıp prense su veren kadın akabinde prense verir.
-kraliçe pamuk’a zehirli elmayı verir.
-prens cücelerin evine ulaşır.
-prens pamuk’u ölümden kurtarır.
-olay mahalinde pamuk, prense verir.
-cüceler olayı izleyerek masturbasyon yapar.
mutlu son.

not: filmden anlaşılması gereken şu; porno film çekeyim derken komedi filmi çekme sanatı.

evrim teorisi

ata the wise
hala inatla insanın maymundan geldiğini iddia ettiği savunulan teori. sana demezler mi; ’e canım kardeşim hepimiz zaten maymunuz.’ şimdi biz neye maymun diyoruz?
-orangutan
-şempanze
-makak
-goril
.
.
.
.
gider bu
yani nedir, maymun bir tür(species)adı değildir. bir grubun ismidir. şimdi sınıflandırmada insanın yerine bi bak ha annem, nerdesin? dur ben söyleyeyim; kuyruksuz afrika maymunları sınıfı. eneee koskocaman argüman güme gitti desene.
(bkz: oh olsun)

(bkz: kime göre neye göre teori)
efenim buna altı üstü teori diyenler yarın ben theory of gravityye inanmıyorum abi altı üstü teori, istesek uçabilirük demez mi?

(bkz: mükemmel canlı)
ha canım annem, birileri ordan mükemmel olduğunu iddia ediyor zannımca. ha tabii kendi dahil tüm canlıların çok komplike, mükemmel vs olduğunu da söylüyor bu canlar. canım kardeşim bir düşün;
-çenesinde tüm dişlerine yetecek kadar yer olmayan canlı mükemmel midir?
-soluk borusuyla, yemek borusu aynı yere açılan canlı mükemmel midir?
-eskiden selüloz sindiren, şimdi bir işe yaramayan apandisit mükemmel midir?
daha fazla saymayayım istersen? böylesine hatalar yapan bir mühendisi dakkasında kovarlar yeminlen!

son olarak tekrar maymundan gelmek tamlamasına bir takılayım bitireceğim sevgili sözlük. canlarım; tamam siz maymundan gelmediniz. gelmeyiniz efem. ben de kardeşin kardeşle yatarak çoğaldığı bir yerden(bkz: ensest) gelmiyorum. düşünün canlar; ya kutsal kitabı yanlış yorumluyorsanız ne olacak? ya sembolikse ayetlerdeki o anlatılanlar? o zaman insanının anlayamayacağı şeyler üstü kapalı anlatılıyorsa?

not: ateist değilim.
(bkz: think again)

atacamadesert

ata the wise
varlığımı umursamamış kişidir efenim. zira bakınız:

atacamadesert bilgi sözlük chat aparati.
atacamadesert: sayım için geldim
atacamadesert: zotac la indy hep burdalarmış da
atacamadesert: indy 1 zotac 0
atacamadesert has left the room.

hurafi islam anlayışı

ata the wise
islamda, peygamber ve dört halife devrinden sonra genel olarak yaşanan durumdur. başlıca sebebi ise, kuranın genel olarak kıssalardan oluşması ve peygamberin hadislerinin de yanlış yorumlanması olarak görülebilir. sahte şeyhlerin, sahte imamların ışığında din; dünyanın gördüğü en tehlikeli propaganda aracına dönüşebilmektedir. bu yüzden eğer inandığımız bir din var ve kutsal kitabı elimizdeki probleme bir çözüm sunmuyor ise başvurmamız gereken başlıca kaynak vicdanımız olmalıdır.

liman

ata the wise
başka bir dünya. içinde kendinizi başka bir galakside hissedebiliyorsunuz.sürekli bir hareket, heryer container dolu, bu alet edevatı taşımaya yarayacak bir sürü devasa makine. bugün kendimi çok aciz hissettim be sözlük.

18 wheels of steel pedal to the metal

ata the wise
ikinci kamyonu aldıktan sonra biten oyun. zira aldığınız kamyona hemen bir şöför bulabilir, onu bir firmaya kiralayabilir ve bu sayede dilediğiniz kadar uyuyarak paraları cebe indirebilirsiniz. bu durumda da oynamanın bir manası kalmıyor.

ikinci olarak da, simulasyondan çok arcade yönü ağır basan bir oyun. tüm modifikasyonları yapılmış bir tırla, arkanızda otuz tonluk yük varken bir dodge viper ile drag yarışına kalkabilirsiniz.

aynı firmanın ellerinden çıkan, şirket özelliği olmayan ve bir miktar daha simüle edilmiş versiyon için:
(bkz: euro truck simulator)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol