türklerin karakteristik özellikleri

0 /
ningishzida
bunlar arasında benim en çok dikkatimi çeken şey, türklerin kaldırımda durup dakikalarca sohbet etmeleri. belki ''ne var bunda her yerde görülebilecek bir şey'' diyebilirsiniz fakat asıl can alıcı noktaya henüz gelmedim. evet, buradaki ana konu türklerin mümkün olduğunca kaldırımın en dar olduğu misal bir elektrik direği veya bir ağaç tarafından iyice daraltılmış bir bölgede bu eylemi gerçekleştirmesi. öyleki ülkemizde zaten kaldırımlar dar, sen bir de kalkıp o kaldırımdaki en dar bölgeyi kendine hedef seçiyorsun. aradan sıyrılmak için binbir şekle giriyoruz, sen oralı bile olmuyorsun! bunun türklerin genetik yapısından kaynaklandığını düşünmeye başladım artık bu kadar üstüste tesadüf vakası olamaz.
echoes
en başta düşünmesi gerekeni en sona bırakmak. özellikle ikili ilişkilerde duygunun körlestirdigi gözler birçok gerçeğin görmezden gelinmesini normallestirir. şahsen en tahammül edemediğim durumlardan biridir.
taskin
toplum olma özelliğini kaybetmiş kalabalıkların aksine birbirleriyle muhabbet etmeyi, şakalaşmayı, hal hatır sormayı, yardımlaşmayı seven bireyler olmaları;
genellikle ucu ucuna yetecek kadar para kazanmalarına rağmen, çocuklarını okutabilmek için kendi zevklerinden kısacak kadar eğitime önem vermeleri;
bunun dışında iki urdan muzdarip olmaları:
1- içindeki hainler: bunlar bilerek türk imajını yerle bir etmeye çalışırlar. kriptodurlar. sinsidirler. ekşicidirler.
2- içindeki kılığı "batılı" olan, özünde derin bir aşağılık kompleksi yaşayan "şarklılar": bunlar farkında olmadan batıyı göklere çıkarırken onlardan üstün olan yönlerini dahi bir aşağılık vesilesi yapmayı şaşırtıcı bir şekilde başarabilen insanlardır.
hmmmmmtmmcnm
kişisel alan nedir bilmemeleri. daha spesifik olarak erkeklere gelirsek toplu taşıma araçlarında bacaklarını iki yana full açarak oturmaları.
moisture
bence en karakteristik özelliği komik bir milletiz. ayrıca bunun için ekstra bir uğraş sergilemediğimiz halde böyleyiz. bir de belki biraz agresif bir toplum olabiliriz.
hmmmmmtmmcnm
hemen hepsinde inanılmaz bir yabancıya hayranlık var. yabancı birisi en basit merhaba desin eheheheheheheh çoğ şirin lo derler. iki diyaloga girilsin kalpleri güm güm atar.
terra
müslüman olanları islamı militarize ederek islam medeniyetinin çöküşünü başlatmışlardır buradan hareketle militarist eğilimleri en karakteristik özellikleridir, iyidir kötüdür ayrı mesele.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol