sözlükte olması gerekenler

0 /
ismettt
eskiden en beğenilen entrylerden başlayıp en aza doğru giden bir bölüm vardı arıyorum ama bulamıyorum kaldırılmışsa geri gelmesini istiyorum kaldırılmasıyla nerede olduğunu yazarsanız minnettar kalırım.
endosphere
dil ve anlatima onem veren yazarlarin olmasi gerekir.

not: sahsim adima yazarliktan cekilmeyi bile goze olabilirim. nedeni ise hayati boyunca 5 kelimeden fazlasini bir cumle icinde kullanamayan ve ustune ustluk hicbir egitim platformunda bir seyleri yazarken anlami kuvvetlendiren ayrica yazi dilinde ne demek istenildigini acik bir sekilde anlamamiza yarayan yazim ve imla kurallarindan bi haber sozluk yazari olamaz, olmamali. endosphere adli yazar hakkinda bir sikayetiniz var ise lutfen bilgilendiriniz.

edit: not, not olmaktan cikti entryimin ana hatti oldu. bu sebepten oturu kusuruma bakmayiniz.

edit2:mobilden yazdigim icin turkce karakterleri maalesef kullanamadim.


bir kac dakika sonra, (bkz: oh be rahatladim)
chiafi
yazar engelleme ve başlıkta arama özelliği gelmeli. yazar engelleme mutlaka gelmeli saçma sapan yorumlar okuyor herkes mecburen.
cirkinbeti
mesajlar diyalog şeklini almalı ve toplu silme seçeneği eklenmeli.

edit: bir şeyi de beğen be gudubet diyenleri duyuyorum, demeyin öyle şeyler çok ayıp.
cirkinbeti
takipçiler görünmeli arkadaş.
orda öyle rakamla iki görmekle olur mu?

ben bilmeliyim o iki hangi iki!

bir de açık oylama sistemi getirilmeli.

ısteklerim şimdilik bunlarla sınırlı evet.
profesyonelogrenci
acilen bir moderasyon olması veya bir şekilde entrylerin daha yoğun takip edilmesi gerekiyor. burada format nedir hakim değilim ama tanım girmek kesinlikle vardır buna eminim. bir çok entryde tanım yok. az önce sadece hakaret içerikli bir entry gördüm bu ne kadar formata uygun bilmiyorum birinin takip etmesi lazım.
bigcoder ve independence yeterince uğraşıyor. moderasyon alma ihtimali zaten söylenmişti. o zamana kadar biraz daha özenli davranalım arkadaşlar. facebook durum güncellemesi altına yorum yaparmış gibi entry girmeyelim lütfen.
profesyonelogrenci
bildirim ikonu ne işe yarıyor bilmiyorum daha bildirim almadım. ama şu şekilde de kullanılabilir.
takip edilen bir başlığa girilen entry veya takip ettiğim bir yazarın girdiği entryi haber verebilir.
bunun için tabi ki başlık takibi olmalı. varsa ben görmedim. en basitinden "bugun bilgi sözlük için ne yaptım" konulu başlıkları takip etmek istiyorum. sözlükte bir şey değişmiş mi bakmak için sol frameden özellikle başlığı aramak benim için masraflı. aynı şekilde ilgimi çeken bir konuda yeni bir şey yazılınca da bildirim almak güzel olurdu.

ama bunlar zaten varsa ben yeniyim kusuruma bakmayın mesaj atarsanız öğrenirim teşekkürümü de ederim.
bergkamp
başlıklarda en beğenilen entryleri sırasıyla görme,yani meşhur şukela modu olmalı. ya da ben bulamadım. varsa bilen yeşillendirsin
pipolarbozuk
sözlükte olması daha iyi olacak taleplerdir.
yazar istatistiği olsa hoş olurdu. hani hangi entrylerimiz artı oylanıyor eksi oylanıyor. bir görsek iyi olurdu sanki.
admin en sonunda kürekle ağzıma vuracak evet.
profesyonelogrenci
en elzem konu bence de sol frame. bir önceki entryden sonra bu başlık sol framede 516 diye gözüktü bende mesela. 2004ten beri kaç entry girildiği gibi yazar için o an gereksiz bir bilgi orada gösterilmemeli. yukarıda bugün yazıyor sonuçta bir yenileme saati belirleyip sadece bugün içinde girilen entry sayısının gösterilmesi daha işlevsel olur diye düşünüyorum. ya da en kötü ihtimalle son tıklanmadan sonra kaç entry girilmiş gibi bir uygulama da olabilir. her iki seçenek de başlığı takip edenler açısından şu anki haline göre büyük rahatlık sağlar.
svorm
sol framede görünen kısım için bugün kriterinde sürekli girilen entrylerin haricinde popülaritesine göre de sıralama yaptıramazmıyız.
bu sayede gündemi yakalayıp takip etme şansımız da olacaktır. haber sitelerinden se bu sitede zaman geçirmek daha keyifli olur diye düşünüyorum.
hasmetasilkan
sol frame önemli evet. mesela bu başlığa tıkladığımızda bugün yazılanları göreceğimize ilk entryleri görüyoruz. ayrıca son sayfaya bizi direkt uçuracak bir tuş da mevcut değil. sayfa listesinden 21'i seçip gitmek biraz kullanışsız.
chiafi
sol frame daha kullanışlı hale getirilebilir kesinlikle gündemin bu kadar hızlı değiştiği bir ülkede başlıkların altında 2004'te yazılan bir yorumu okuyanlar için pek sağlıklı olmayabilir
pcpc
eleştiri değil, samimi bir tespit: şu haliyle çok yetersiz. hatta sıfırdan yeni bir yazılım elzem. hem yavaş, hem butonlar sınırlı. nicklerle tanımlar neredeyse birbirine karışmış. sayfa yenilenmesi yetersiz. girilen başlık ya da açılan tanım neredeyse dakikalar sonra sol frameye düşüyor. bu sorunlar tez zamanda giderilmeli bence yoksa yazarlar soğuyabilir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol