seni seviyorum

0 /
ohcaptainmycaptain
Sık söylemem, söyleyenleri de sevmem. Yapmacık geliyor, bu kadar güçlü iki kelime zırt pırt söylenmemeli.. hele de özür dilenirken söylenenleri en fenası..
broze
İçi gerçekten dolu olarak söylendiğinde en güzel ve en samimi sözdür. Ama hikayeden değil, gerçekten isteyerek ve hissederek söylenirse.
bendis
Sevdiğim arkadaşlarıma,akrabalarıma, hayvanlara, eşyalara,manevi bazı değerlere sıkça söylüyorum. Sevmek için gönderilmiş insan, sevdiğimi de kendime saklamak huyum değil.
independence
soylenmeden once, soylenirken ve soylendikten belli bir sure sonrasina kadar insanin omuzlarina 20 ton baski uygulayan cumle. soylemeden once bunu dikkate al istedim, ezilmeyesin.
elma sekeriiii
"sevip de göstermemek" "seni seviyorum" ile aynı kefeye konmuş gidiyor.
"illa bunu dillendirmem mi gerekli?!" ise en yaygın bahane aracı.
insanlar arasında o denli esirgenen bir sözdür ki... bir baba çocuğunu sever ama göstermez mesela, davranışlar şımarıklığa evrilir diye bir seni seviyorum diyemez. kocası karısını çok sever ama bir türlü dillendiremez, sırf karısı şımarıp havalara girmesin diye.
bir "seni seviyorum" sözü öyle çok şeyi çözer ki aslında, duygu fakirliğimizi köreltir. dünyayı daha yaşanılası kılar aslında, düşünün hak vereceksiniz bana.

acıyorum sevip de söyleyemeyenlere, çok yazık.
tayfa75
behzat ç nin sezonunu kapatan parça olmuştur. kimilerinin canını sıkmış jehan barbur’ un parçasının dizi de kullanılması. jehan barbur da üzülen bu arkadaşlara teselli veriyor twitter üzerinde.

ha bu arada bu parçayı ben de behzat ç ile tanıdım.
tayfa75
jehan barbur’ un 2010 tarihli hayat albümünden bir parça.

seni seviyorum
seni özlüyorum
tükendim içinde, biliyorum
bitirdim kendimi, görüyorum

seni unutamıyorum
seni özlüyorum

gel beni kurtar, düştüğümü görmeden
gel beni kurtar, boğulduğumu bilmeden
gel beni kurtar, düştüğümü görmeden
gel beni kurtar, öldüğümü bilmeden

ve elimde bir cinayet
kalbimde kan lekesi
izleri sildim evet
üstümde cesetleri

seni ben sevdim
seni hep bildim

gel beni kurtar, düştüğümü görmeden
gel beni kurtar, öldüğümü bilmeden

ve elimde bir cinayet
kalbimde kan lekesi
izleri sildim evet
üstümde cesetleri

seni seviyorum
seni özlüyorum.
cirkinbeti
güneşler doğmuyor gecelerime ! güneş hiç geceye doğar mı deme; ellerimde yüreğimden bir şeyler kanatarak bekledim ben yalnızlıklarımı ve asla korkarak yaşamadım aşklarımı...
giden düşünmezmiş verilen sözleri , düşünmezmiş geride bıraktığı yeminleri. şimdi beni acıların bile yarım kalmış kuytuluklarında sakladın!

sandığın kadar acımıyor kalbim… kalbim çok acıyor . ruhum titriyor sözcüklerim yorgun, içinde bulunduğum harfler yığılıyor üzerime. kalbim bütün kirletilmişliklerine rağmen temiz . sessizliğindeyim… sensizliğindeyim…
şimdi gitme vakti vedalara lüzum yok bu sefer son yolculuğundayız kimsesizliğin, bir cenazenin son uğurlanışı gibi helalleşmeye de lüzum yok iki ölü bedenmiş zaten bizdeki, ruhlarımız için söylenecek son sözcüklere de gerek yok sadece tozdan bir bulutmuş bizimkisi… şimdi üşümek vakti soğuk cigerlerimze dolacak önce sonra donarak ölecek kalplerimiz birbirinin içinde ama bir o kadar uzak olan… şimdi hoşçakallara sığınıp gitme deme vakti ama çok geç bu defa gitme vakti geldi son direniş belki varlığımın ilk ve son kavgası hayatla ilk ve son darbe ilk ve son eylem bu içimle yaşadığım… kalmak için sebeplerim bile yokken bu oyalanmak neye, kime? şimdi gitme vakti son kez ve hiç olmayacağını bile bile… hiç dönmemecesine…
seni seviyorum.....
rocheclub
ayrı ayrı kullanıldıklarında zararsızdırlar fakat bir araya geldiklerinde çok önem taşıyan bi cümle oluştururlar. söylendikten sonra geri dönüşü yoktur ve ağızdan çıktığı andan itibaren, iki kalbi tek yapma ihtimali bulunduğu gibi karşı taraftan da "bende seni seviyorum." cümlesi gelmez ise tek kalbi paramparça etme ihtimali bulunan; doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişiye söylenmesi gereken iki sözcüktür.
kimse kim
seni sevene, yada sevdiüini düşündüğün kişiye; söylenebilecek en güzel keline gurubu. " seni seviyorum!" altını doldurmadan söylersen ve çok söylersen, havada kalır. yani bicümle yalama olur. o yüzden; seni seviyorum derken çok dikkatli söyle. sonra dönüşü yoktur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol