seni seviyorum

0 /
akasha
"but what i hope most of all is that you understand what i mean when i tell you that even though i do not know you and even though i may never meet you, laugh with you, cry with you or kiss you.. i love you. with all my heart i love you."

tanım: aşkla karıştırılmaması gereken eylemin açık ve net biçimde sözlü ifadesi. zor değildi, zorlaştırıldı eylemin kendisi, söylenmesi de yozlaştı dolayısıyla.

evrimleri sonucu kurşun kadar nageçirgen kabukları vardır karafatmaların. nükleer bir saldırıda dahi canlı kalabilecek nadir türlerdendirler bu yüzden. bu koruyucu kabuk onları itici kılar aynı zamanda.

bazı cümlelerden, eylemlerden soğuyarak, soğutularak karafatmalaşıyoruz muntazaman.
karanlikgeceninaydinlikperisi
kar$idaki henuz bunu bilmezken soylemekten hep cekinilir gelecek cevap yuzunden.
bu konuda demet akbag bir dizisinde noktayi koymu$tur. sevdigi çocuga "seni seviyorum" demeyi bir türlü ba$aramayan kiz,gerekce olarak da;
- ya bana hayir derse ? diye dü$ünüyor. demet akbag da ona cevap veriyor;
- seni seviyorum bir soru cümlesi degil ki....
spoiled
ruya alemlerinde bogulmanin kacisinin olmadigi,sevgililerin tukenmedikleri,yureklerden turuncu yapraklarin dokulmedigi,ayaklarin yere paralel olusturdugu mevsimlerin ve hayatin gulumseten yuzunun sirlarini saklayan kelime obegi.
oksit
günümüzde boku çıkmış,anlamını yitirmiş olan söz öbeği.

-seni seviyorum tayyar!
-yemekte ne var lan teyyare?
-hayvansın tayyar!
-ben de seni seviyorum hadi kalkta yemek hazırla.
-siktir lan.
alchoburn
an gelir hayatınıza anlam katar, an gelir sizi yerden yere vurur, sıkıntıya sokar... kimi söyledikçe azaltır hislerini kimi söyledikçe inanır yalanlarına, sadece kalpten geleni en güzelidir bu cümleciğin aslında.

öznesi gizlidir bakın, çekingendir azıcık, söylerken en emin olduğunuz anda bile karşılığını alamama ihtimaliniz mevcuttur. yıkar işte sizi o zaman...

an gelip dağa taşa kazımak istercesine haykırsan da sesinle, sevdiğin kulağıdır ufak bir fısıltıda söylenendir: seni seviyorum’dur.
nykterida
seni,’seni seviyorum’un sacma sapan anlamina sigdiramayacak kadar,benim sevgimin anlamini tasiyacak yeni bir cumle kuramayacak kadar seviyorum..

shevek
#89249

tüm insanlar sevilmeli insanlar tarafından. ve tüm insanlar sevmeli insanları. ve bu iki kelime asla düşmemeli ağızlardan insanlar varolduğu sürece, çünkü insan sever insanı korkmadan. aşık olur kendisine gerçek insan, insanlığa olan borcunu hiç dert yapmadan. düşünceyi, hareketi, aydınlığı ve en önemlisi insanı sever insan. insanların içindedir dört duvar arasında bile kopmaz bağıyla insan. seni seviyorum insan. seviyorum seni yarın, geleceksin çünkü yine yarın. seni seviyorum güneş, parlayacaksın tekrar bizler için çünkü. seni seviyorum hava, su, ateş, toprak, şu, bu... insana zarar vermeyen her şey! hepinizi seviyorum. seni de seviyorum, seni de. ve seni de. ayrıca seni de. seveni seviyorum.

korkmadan sevmek istiyorum. kavga etmeyi seviyorum. görmeyi. öğrenmeyi... umut, seni seviyorum. kaybetmekten kortuğum kadar seviyorum kazanmayı, geleceği, geleceği kazanmayı... ve kaybedebileceğim her şeyi seviyorum. sarılmak ve öpmek, kaybedebileceklerimin hepsini, binlerce kez, bıkmadan. öpmeyi seviyorum. sarılmak, seni de seviyorum.

’seni seviyorum’, en çok seni seviyorum. bu kadar güzel olduğun için, iki kelimeyle harikalar yaratılabildiğinin bir ispatı olduğun için. neden bilmiyorum, her şeyi seviyorum. tek sevmediğim, bu kadar seven ve sevilen varken neden hala kimselerin birbirini sevmediği.

gerçi insandan bahsetmeli, sevgi deyince, seven denince. insan, gerçek insan, seni ölesiye seviyorum.
chatter
seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?


elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun?


’’seni seviyorum’’ sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun?


aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. ve buradayken bile seni çılgınca özlemek...seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun?


seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak.seninle olmanın en mutlu yanı ne biliyor musun?


tanıdık birileriyle karşılaşma tedirginliği ile yollarda yürümek yan yana... elimdeki şemsiyeye inat yağmurda ıslanmak birlikte. elimde kır çiçeğiyle seni beklemek... aynı mekanlarda aynı yiyecekleri yemek.seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun?


sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi yıldızlara aya anlatmak... okuduğum kitabın sayfalarında dinlediğim şarkıların türkülerin şiirlerin her mısrasında seni bulmak.seninle olmanın en zor yanı ne biliyor musun?


seni kaybetme korkusuyla hayatta ilk kez tattığım o tarifsiz duygularımı umut denizinin ortasında küreksiz bir sandala hapsetmek. sevgili yerine yıllarca dost kalmayı başarmak. yalın ayak yürümek bıçağın en keskin yerinde. kanadıkça tuz yerine gözyaşlarımı basmak yüreğime.seninle olmanın tek yan etkisi ne biliyor musun?


nereden bileceksin?


sen benimle hiç olmadın ki. olsaydın avuçlarım terlemezdi... isırmazdım dilimin ucunu... özlemezdim seni yanımdayken.kıskanmazdım.korkmazdım yollarda yürümekten. islanmazdım yağmurlarda... yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda serhoş olmazdım.korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize... ve her kulaçta haykırırdım seni..ama sen hiç benimle olmadın ki...
ya aklin başka yerlerdeydi ya yüreğin...can yücel

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol