millet fakir karanfil atıyor

reikare
çok parası olduğu için düşünme işini de taşerona vermiş kişi beyanı. bir de ortanca hanım mevzusu var ki evlere şenlik!
meydeymeydey
ali ağaoğlu nun bugün "millet fakir karanfil atıyor ben gittim gül attım" dediğini de duyduk.
birde "ortanca hanım" diyor utanmaz adam.
artık ülke uyuşturulmuş insanlarla dolduğunu daha güzel nasıl gösterebiliriz.
sırf para babası olduğu için orada ki kimsenin de birşey diyememesi daha da zoruma gitmiştir.
(bkz: cehalet)
arth seicolegydd
karanfilin gönlü zengin ey ağaoğlu. şaka şaka. bir cehalet söylemidir. yaptığın bir iyiliği yüzüne vuruyorsan birinin bu iyilik değildir beybiboy.
125bpm
birden fazla karısı olan ve onları numaralandıran bir şahıs yaptığı için şaşırtmayan yersiz , başkası yapsa güldürebilecek fakat sinirlendirmiş espiri girişimi.
matematikchi
baştan sona rezilliklerle dolu konuşma. bir de bu saçmalığıa kahkaha ile gülenler olmuş ya onlar daha da rezil.

"benim ortanca hanımın doğumgünüydü. ona sözüm vardı, boğaz'a yemeğe götürecektim. bir anda aklıma şey geldi. açıkçası kanıma dokundu. aldım hanımı, oğlanı da aldım. aşağı yukarı 15 senedir de ben istiklal caddesi'ne hiç gitmemiştim. hem benim için güzel bir nostalji oldu. gittim, hanımla, çocukla olayın olduğu yere. millet fakir, karanfil bırakıyor. ben gül bıraktım.”
akillibirdeli
cebi dolu beyni boş bir kendini bilmezin ettiği laf. eyy ağaoğlu! biz sana zengin olamazsın demedik, adam olamazsın dedik. insanların hassas noktalarıyla ilgili gereksiz mizah yapmaman getektiğini paracıkların sana öğretememiş maalesef.
velevki
gülü pahali sanan fakirleri ifsa eden aciklamadir. ben orkide bıraktım.
ortanca hanim da iyiymis. yok mu su ulkede şerefli bir savcı sunlarin pesine düşecek
allshot2016
karadeni insanı mert olur hep ama bu döl israfı nerden türemiş anlayabilmiş değilim.ortanca ne demek yahu koleksiyon mu yapıyosun dingil
maschinenbau
çok ilginçtir, sol kesimin argümanlarını hayatında yaşayan bir adam olup sol kesimin dillendirdigi konulara ters giden adam.dünya tersine döndü beyler. hadi dağılın.
profesyonelogrenci
her çiçeğin bir anlamı vardır. kırmızı karanfilin anlamı 'seni seviyorum ama kalbimi kırdın'dır en basit haliyle. cenazelerde falan bolca görülür herkesin elindedir çelenklerin falan olmazsa olmazıdır. toplum bunu artık 'seni seviyorum ama öldün beni yalnız bıraktın' veya buna benzer şekillerde kullanmaya başlamıştır.
sonuçta ölen bir kişiye bir çiçek ithaf edilecekse o genelde karanfil olur. bunun fakirlikle alakası yoktur. bunu bilmeyen kişi gidip gül alıp da koyabilir tabi oraya bir sakıncası yok. bilmemek suç değil. ama bilmediği şeyi insanların fakirliği üzerinden anlamlandırmaya çalışırsa onun adı görmemişlik olur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol