korona manyaklıkları

meekma
koronya işi başladığından beri güleyim mi ağlayayım mı bilemediğim tuhaf hareketler, bir takım şeyler filan.

sarılma aparatı.. müge anlı stayla


bu kadar korkuyorsan sarılma ablacım mecbur değilsin.

bilemiyorum ben dostlar.. sanki gerçeklik boyut değiştirmiş gibi geliyor.. bu komikti salakçaydı ne zaman normal oldu.
galahad
Bence bu konuda, intihara kalkışan vatandaşa 500 tl vermeye ikna edip, intihardan vazgeçirdikten sonra sosyal mesafe şeysine uymadığı için 3.000 tl ceza kesilmesi başa oynar.
goshenit
65 yaş üstü bir emeklinin torununun atm den maaşını çekmesinden 2 saat sonra; emeklinin telefonuna +65 yaş sokağa çıkma ihlali yüzünden üc bin küsür liralık para cezasının gelmesi...
meekma
iş yerleri mutlaka kapalı tutulmalı insanlar evlerinde kalmalı.. ama protestolara katılıyorsanız sorun yok...halk sağlığını çook şeeden uzmanlar olarak diyoruz ki floyd protestolarına katılabilirsiniz. govik bulaşmaz, risk misk yok. ama "yeter artık iş yerimi açmak istiyorum çocuğuma ekmek almaya param kalmadı" prostestolarına katılamazsınız.. orada risk var...


hani akılsız insanlar der ya "gosgoca profösörller yalan mı söylicek" diye.

yalan söylemek mi .. amına bile koyarlar.

(bkz: medikal totaliter rejim)
meekma
virüs maskesi diye götünü yırtıp ondan sonra ağzından çıkan pis maskeyi sokağa atmak.korona siksiğinin tüm insanlığa diz çöktürmek için pazarlanan pis bir yalan olduğunu hala anlayamamış bu gerizekalı salaklar yüzünden nefes alma özgürlüğümüz bile elimizden alınıyor..

yakında insanlar havasızlıktan düşüp ölmeye başladığı zaman bunun adını da ikinci dalga koyacaklar, bu salaklar onu da yiyecek..

allah şifa versin diyecem ama ben bugüne kadar salaklık hastalığından kurtulan birini görmedim. salak geliyorlar salak gidiyorlar.. zararı bize oluyor..

galahad
Bir kaç ay öncesinde günde 60 70 tane vefat eden insan vardı. Son bir kaç haftadır 14, 15, 16, 17 aralığında gidiyor.

Belki tedavi imkanları arttığı için pozitif vakaların kurtulma şansı yükseliyor olabilir ama bu kadar kıyamet gibi geçen karantina sürecinden sonra birden bire normalleşme diye kararlar almak bana saçma geldi.

+ Virüsün aşısı bulunmuş mu ?
- yok
+ 15 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmış mı ?
- yok
+ sosyal mesafeyi şeyi takıldı mı ?
- yok

Bu durumda virüs etkisinin azaltmasını açıklayacak tek bir şey var. Bizim korona tatile çıktı. O yüzden vakalarda düşüş var. Biliyorum komik değil ama en mantıklı açıklama bu.

Bence bu da korona manyaklıklarına girer. Sen o kadar dünyayı etkisi altına almışken birden bire tatile gidiyorsun. Olacak iş mi ?

direkt korona tarafından yapılan şahsi manyaklık.
meekma
bilimsel bir rakam verirken neden birim kullanılması gerektiğini bilmeyen adamlara toplum sağlığını emanet etmek de bunlardan biri olabilir.

korku pornosuna bak şimdi.. siz arka planda karayip korsanları müziği çalın. maksat millete heyecan yaptırmak.

"İstanbul'da 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor"

yandaş link.
https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/04/04/istanbulda-1-kisi16-kisiye-bulastiriyor

"Sağlık Bakanı Koca dün 69 kişinin Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti. Virüsün Çin ve DSÖ'nün açıkladığı rakamlardan çok daha hızlı bulaştığını belirten Koca “İstanbul'da 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor” dedi"

aboovvv ... 16 kişiye.. ver karayip korsanları müzüğünü.. sesi 16'ya getir..

babacım 16 kişiye bulaştırıyor da ne zaman bulaştırıyor? ne kadar zamanda bulaştırıyor bu eleman 16 kişiye? 1 yılda mı, 1 ayda mı, 1 günde mi, 1 dakikada mı?????

yok... bu bilgi yok.. link orada dilerseniz tıklar kendiniz bakarsınız.

en basit bilimsel disiplinden yoksun adamlara yetki verirsen o toplumda sağlık mağlık kalmaz.


neden kalmaz gözümüzle görelim.

"Koronavirüs sürecinde 900 bin ailenin elektriği kesildi Koronavirüs salgını süresince 900 bin hanenin borcundan dolayı elektriği kesildiği, 118 bin hanenin ise borçlarından ötürü icralık olduğu öğrenildi."

https://www.kocaelidenge.com/gundem/koronavirus-surecinde-900-bin-ailenin-elektrigi-kesildi-h26703.html

15 Mayıs haberi bu .. bugün durum nedir allah bilir.

Elektrik kesintisi "bozuk gıda" demektir..

bu 900 bin aile buzbolabına bir şeyler koyabiliyorsa bu gıdalar 24 saat içinde bozulacaktır. çürümüş gıdaları yiyince daha mı sağlıklı olacak insanlar?

Buzdolabına bir şeyler koymak diyorum ama o bile olmuyor çünkü arabasında tek başınayken maske takan zırcahil ibişlerimiz ve "hayat eve sığar" zırvalığını pazarlayan haysiyetsiz ünlülerimiz yüzünden ekonomi de sikildi. insanlar çocuklarına ekmek alamaz hale geldi..

bu manyaklık süreci böyle devam eder de bir de sular kesilmeye başlarsa nolcak? gene televizyonda "ellerinizi yıkayın" reklamı mı dönecek? ellerinizi yıkayın diyorlar.. sanki ellerimizi yıkamayı bilmiyorduk amk..

taammı canlarım, anladınız di mi, karanlıkta oturuyorsunuz, musluktan akan tısss sesiyle ellerinizi yirmi saniye ovuşturuyorsunuz, çocuklarınıza hayali meyvelerden bol bol yediriyorsunuz, güneş görmüyorsunuz, maskeyi de böyle ağız burun iyice kapatıyorsunuz nefes bile alamıyorsunuz ve işte size sağlık...

seni yenicez koronyo.. çünkü hayat fahriye evcenin evine sığar..
redleader
hobi olarak sokağa çıkma yasaklarına geçilmesi. (bkz: 27-28 haziran 81 ilde sokağa çıkma yasağı)

adamlar kendileri bile söylemiş neden yapıldığını: "(...) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla;"

bakalım saygıdeğer bilim kurulumuz ne demiş? "(...) Bulaştırıcılığımız 1'in altına inmiş vaziyette. Böyle bir ortamda bulaş riskinin çok az olduğunu hatta olmadığını söyleyebiliriz. Sınava girenlerin yaşını düşündüğümüzde böyle bir kaybın olmasını beklemiyoruz."

korona bahane, keyfi yasaklar şahane.

sokağa çıkma yasağı haberi: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-icislerinden-sokaga-cikma-yasagi-ve-yks-aciklamasi-41551146
bilim kurulu üyesi ateş kara'nın açıklaması: https://tr.sputniknews.com/turkiye/202006231042304153-bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-ates-karadan-yks-aciklamasi/

ateş kara kim mi? buyrun: ateş kara
meekma
25 Mart 2020

gorona virüs nedeniyle almanya 1000 mahkumu hapishaneden tahliye ediyor

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-germany-prisons/german-state-to-release-some-1000-prisoners-due-to-coronavirus-idUSKBN21C1QV


29 Ağustos 2020
berlin'de gorona bahane edilerek getirilen saçma sapan kısıtlamaları protesto etmek için toplananlardan 300 kişi tutuklanıyor

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-germany-protest/berlin-police-arrest-300-disband-protest-against-coronavirus-curbs-idUSKBN25P07I

medya orospuları hemen düşük zekalı kitleye hitap eden mesajları da hazırlamış.. aşırı sağcı gruplarmış bunlar... heee yaaa. kesin öyledir. götü boklu bir medya orospusu öyle dedi ya..

polis devleti canlarım.. en tepede iblis efendi, onun altında dünyayı yönetme hakkıyla doğduğuna inanan psikopat bir azınlık, onların altında da koltuğa oturtup ülke muhtarlığı yaptırdıkları bazı orospular..

toplumu alt üst etmek için virüs bahanesiyle mahkumları salarlar, sonra toplum bu ne iştir deyince insanları tutuklarlarlar. siz götüm kaşınıyor dedikçe devamı gelecek bu zırvalıkların.

sordunuz mu doktorlara ne arıyormuş bu pcr testleri diye? 1000 doktordan 1 tanesi biliyorsa çok şaşırırım..
meekma
fazla televizyon izlemekten çıldırmış bir teyzemiz.

https://www.hurriyet.com.tr/video/istanbulda-halk-otobusunde-tokatli-ve-tukuruklu-maske-kavgasi-kamerada-41628115

öyle duydu tabi televizyondan. beş para etmez şarlatan profesör döküntüleri maşke siksikçiliği yaptı, teyze de bu avelleri dinleye dinleye sıyırdı..


medya yalan söyler güzel dostlar. işi budur.. medyada gördüklerinizi ciddiye alırsanız böyle delirirsiniz.

londra.. dün.. bak bakalım kaç kişi çomar maskesi takıyor..


redleader
bu vürrüse karşı alınan önlemler kısmında artık sıkıcı bir distopyaya dönüşen manyaklıklardır.

kaliforniya eyaleti toplum sağlığı departmanı, yaklaşan tatiller ve kutlamalar hakkında önlemler listesi yayınlamış. aynı anda en fazla 3 aile buluşabiliyorsunuz, en fazla iki saat, maske her an zorunlu, içeride tuvalete gidemiyorsunuz, tek kullanımlık ve tek kişilik kaplarda yemek servisi gibi biraz tutarlı şeyler var nispeten. son madde ama efsane:

şarkı söylemek, slogan atmak ve bağırmak
"bu aktiviteler veya fiziksel yorgunluk virüsün bulaşma ihtimalini çok arttırıyor çünkü havaya damlacıkların yayılmasını arttırıyor. eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız..."

diye başlayıp, verdikleri abzürt tavsiyeler şunlar: şarkı söylerken ya da bağırırken maske takacaksınız. şarkı söyleme sesiniz mümkünse konuşma sesi veya daha alçak olacak. nefesli enstürmanlar özellikle tasvip edilmiyor.

aahahshjda sizi bilmem ama bu bana biraz abartı geldi. aşağıda kaliforniya vaka sayıları var:


evet bence de bu eyaletin bu yasakları uygulamasının tam vakti. en yüksek vaka sayılarının yarısındayken.

bu arada şöyle bir gerçek var, kaliforniya tam bir solcu ve liberal cenneti. adamlar her türlü social justice warrior'luk, başkalarına adına alınma ve sosyal medya üzerinden post atarak dünyayı kurtarmanın baş kenti. yani bu adamlar bu yasaklara uyar, hatta kendi kendine bahçesinde şarkı söyleyen insanların uzaktan videosunu çekip tiktok'a koyar.

bu tepemizdekilere 1 verirseniz 3 daha tırtıklarlar, 5 daha isterler. önlem almayalım, ortada tehlikeli bir şey yok demiyorum, ama feragat ettiğimiz her özgürlüğümüz için:
- buna değer mi?
- pire için yorgan mı yakıyoruz?
diye sormamız gerekli.

yoksa bizi bu virüs değil, "bizi korumak adına" ses çıkartmadan kuruluşunu izlediğimiz hapis hayatı öldürecek.

https://www.rollcall.com/2020/08/05/pandemics-effect-on-already-rising-suicide-rates-heightens-worry/redleader
bu virüs ilk çıktığı zamanlardan, taaa 3 şubat 2020'den bir video. hatırladınız mı?hani çin'de insanlar sokak ortasında bayılıyor, yerlere yığılıyorlar filan? biri yığılmış, 5 metre uzakta hazmat kıyafetli adamlar (34. saniyedeki tipleri söylüyorum).

ne oldu bu bayılmalara hakkaten? çinde üç beş kişi yere düşerken videolarını koydular ve herkes dedi ki "woooww virüse bak neler yapıyor durduğu yerde bayılıyor insanlar".

bütün bu kolpalarla ilgili en çok güveneceğiniz kişi kendinizdir dostlar. hafızanıza güvenin o yüzden. seçenekler nedir?

a) bu bayılmalar yalan, ve o zamanlar korku pompalamak için kullandılar
b) bu bayılmalar gerçek, ama bunun vürükle filan alakası yok

ortak nokta nedir? kandırılmış olmamız.

bonusu unutmuşum: bu kıyafetler normal sağlık personeli kıyafeti değil farkındaysanız. bu kıyafetler radyasyona karşı giyilen kıyafetler. sormamız gereken şu; sokak ortasında bayılan birine ilk müdaheleye neden iki tane anti-radyasyon kıyafetli insan geliyor.
meekma
muhabirlerin uzay giysisi giymesini gerektirecek kadar korkunçlu bir hastalık..ama kameramanlara bulaşmıyor... o derece akıllı bir vilüs..

bilemiyorum ya.. bazen üzülüyorum insanlar uyanmamaya direnince ama belki de dünyanın keko dolu olmasıdır burayı eğlenceli yapan şey.
meekma
mezarlıklar bile kırmızlı olmuş.. öyle buyurmuş hepinizi sikicez uygulaması..orospulukta çığır açtınız lan satılmış türg medyası..
redleader
harika bir manyaklık daha balıkesir belediyesinden geldi. haber.

içerisinde koronavirüs vakası görülen ikametlere, "bu konut görüşme ve ziyarete kapalıdır" notu asılacakmış. kapıya bir şey yazıp bir sembol çizip insanları fişlemek eskiden terörist ve ırkçıların taktiğiydi, ne ara devlet eline düştü ki?

aynı cümlede saydıkları diğer yasaklar daha da tatlı. amatör balıkçılara 3 metre mesafe zorunluluğu koymuşlar. eğer yiyecek bir şey bulmaya çalışıyorsanız bu virüs 1.5 metre değil 3 metre zıplıyor çünkü.

daha da iyisi, artık balık tutulurken sigara içmesi yasaklanmış. bu nedir yahu?

yani ben çok gülüyorum umarım siz de gülüyorsunuzdur bunlara; ciddiye aldıkça tepemize çıktılar çünkü.


meekma
"Boğaz ağrısı? Titreme? terleme? düküntü Covid-19 olabilir mi?
Gerçek şu ki, herhangi bir semptom Covid-19 olabilir
Hasta olduğunuzu düşündüğünüz herhangi bir semptomunuz varsa hatta alerjiniz varsa aksi kanıtlanana kadar Covid gibi davranmalısınız"
ayak parmaklarımın arasında böyle tatlı tatlı bir kaşınma oluyordu, bazen hafif yanmalar filan. ben hep mantar diye düşünüyordum ama meğerse kovinkmiş...

gülmeyin lan.. bu insanlar bizim doktorlarımız. şakşaklanasıca sağlık meleklerimiz.. neredeyse 20 yıl eğitim alıyorlar bu kadar cahilce saçmalayabilmek için.. evet.. eğitim. ezberci eğitim deyince aklınıza hep ilkokul filan gelmesin. bu arkadaşlar da ezberci eğitimin ürettiği tek tip kibir canavarlarından..

daha dalga geçmek isterdim ama değmez..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol