korona manyaklıkları

redleader
bu vürrüse karşı alınan önlemler kısmında artık sıkıcı bir distopyaya dönüşen manyaklıklardır.

kaliforniya eyaleti toplum sağlığı departmanı, yaklaşan tatiller ve kutlamalar hakkında önlemler listesi yayınlamış. aynı anda en fazla 3 aile buluşabiliyorsunuz, en fazla iki saat, maske her an zorunlu, içeride tuvalete gidemiyorsunuz, tek kullanımlık ve tek kişilik kaplarda yemek servisi gibi biraz tutarlı şeyler var nispeten. son madde ama efsane:

şarkı söylemek, slogan atmak ve bağırmak
"bu aktiviteler veya fiziksel yorgunluk virüsün bulaşma ihtimalini çok arttırıyor çünkü havaya damlacıkların yayılmasını arttırıyor. eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız..."

diye başlayıp, verdikleri abzürt tavsiyeler şunlar: şarkı söylerken ya da bağırırken maske takacaksınız. şarkı söyleme sesiniz mümkünse konuşma sesi veya daha alçak olacak. nefesli enstürmanlar özellikle tasvip edilmiyor.

aahahshjda sizi bilmem ama bu bana biraz abartı geldi. aşağıda kaliforniya vaka sayıları var:


evet bence de bu eyaletin bu yasakları uygulamasının tam vakti. en yüksek vaka sayılarının yarısındayken.

bu arada şöyle bir gerçek var, kaliforniya tam bir solcu ve liberal cenneti. adamlar her türlü social justice warrior'luk, başkalarına adına alınma ve sosyal medya üzerinden post atarak dünyayı kurtarmanın baş kenti. yani bu adamlar bu yasaklara uyar, hatta kendi kendine bahçesinde şarkı söyleyen insanların uzaktan videosunu çekip tiktok'a koyar.

bu tepemizdekilere 1 verirseniz 3 daha tırtıklarlar, 5 daha isterler. önlem almayalım, ortada tehlikeli bir şey yok demiyorum, ama feragat ettiğimiz her özgürlüğümüz için:
- buna değer mi?
- pire için yorgan mı yakıyoruz?
diye sormamız gerekli.

yoksa bizi bu virüs değil, "bizi korumak adına" ses çıkartmadan kuruluşunu izlediğimiz hapis hayatı öldürecek.

https://www.rollcall.com/2020/08/05/pandemics-effect-on-already-rising-suicide-rates-heightens-worry/bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol