kişinin kendi burcunu göklere çıkartma arzusu

independence
pek cok ornegine sozluk icerisinde de rastlayabiliriz.

(bkz: akrep burcu erkegi)

superdir, inanilmazdir, lider ruhludur, ma$allah pek de bir zekidir ki tadindan yenmez.

(bkz: aslan burcu kadini)

aslanlar gibidir, kimse yanina yakla$amaz, ruyalarin en kidemli oyuncusudur fakat kar$i taraf icin ruya olarak kalacagi da bir gercektir, asla eri$ilemez, tanrinin yeryuzune olan iz du$umudur.

(bkz: tav$an burcu ibnesi),

tav$an gibidir, ziplaya hoplaya ko$ar, bembeyaz teni tum erkekleri kendisine ceker, kendisinin de erkek olmasinin konumuz ile hic alakasi yoktur, fatihtir urektir.

(bkz: akbaba burcu dallamasi)

akbaba gibidir, cok yukseklerden ucar, rakibine merhamet gostermez, kodu mu oturtturur.

eh be arkada$ nereye kadar bu.her burcun insani bu kadar muhte$emdi de bu hirsizliklari, dolandiriciliklari, $erefsizlikleri yapanlar hangi ayda dogdular.bizim bilmedigimiz bir 13. ay var da bu ki$iler o aya ait olan burcun insanlari mi nedir allaha$kina?

hemen hepimizdeki "ben en mukemmelim" hissiyatinin sozluk icerisinde entrylere dokmenin en somut ve en gereksiz yonlerinden bir tanesidir bu durum.kaldi ki bunu en ba$ta da ben yapmi$im sanirim.

her $eyden once hicbir insanin asla ama asla mukemmel olamayacagi fikrinden yola cikacak olursak tum bu burc ba$liklarina yazilanlarin aslinda koskoca bir hic oldugundan ote bir sonuc elde edemeyiz.nasil ki akrep burcundan muhte$em, inanilmaz ve el ustunde tutulasi insanlarin ciktigi gercegi su gibi ortadaysa, bir o kadar da be$ kuru$ etmeyecek, soyledikleri ile yaptiklari tamamen birbirine tezat insanlarin da varligi su goturmez bir gercektir.

sirf bu sebeple burclar ile alakali yorumlara fazla itibar etmemekte fayda var.du$unsenize abdullah ocalan bile bir burcun mensubu.
tigris
bütün burç kitaplarında, internet sayfalarında zaten yeterince olan ego tatmininin kişi tarafından yinelenmesi şeklidir.
belkibirgunbiryerde
ilk okuduğumda: "bu durum sadece akrep burcu kişileri hakkında kabul edilebilir olur sanırım..malûm olduğu üzre akrep burcu kindarlık,kıskançlık gibi bir takım negatif özellikleriyle insanların beyninde olumsuz bir önyargıya sebep olduğu için, bu burç insanlarının burcun olumlu özelliklerini anlatıp anlatıp şişinmelerini doğal karşılıyorum..diğer burçlar için böyle bir düşünceye sahip değilim,onlar otursunlar oturdukları yerde.." diye düşüncelere daldığım başlıktır..böyle düşünmemde akrep burcu olmamın etkisi kesinlikle yoktur..ama, belki de vardır..
underpressure
her burcun kişisinde görülen tipik bir özelliktir. onun dışında, burç açıklamalarının yazdığı astroloji kitaplarında da her burç insanı göklere çıkarılır... demek ki buradn ne anlıyoruz; her insan bir burç sahibi olduğuna göre mükemmeldir.
bok bocegi
burçların kişilerin değiştiremeyecekleri birer özellikleri olması sonucu ortaya çıkan durumdur.. kıçını da yırtsa ömrü boyunca "a" ya da "b" burcu olacaktır.. bu sebeptendir ki "madem değiştiremiyorum ben bunu bari öveyim de millet bir bok sansın" düşüncesiyle hareket edilmektedir kanımca..
steroid
akreplerin asla yapamayacağı şeydir. zira ne kadar kötü özellik varsa bünyesinde toplamıştır o burç. kincidir, kıskançtır, sexe düşkündür vs. vs..
armes
-bak şekerim yay burcu bi kere çok asil bi burç yani kendi burcum diye söylemiyorum ama hem çalışkan hem zeki ruhen ve fiziken güzel yetenekli başarılı aşk hayatı için ideal bi burç bi kere diğer burçlardan sıyrılıyor her şekilde.
-sen hangi ayda doğmuştun?
-ay 2 ocak şekerim
-iyide sen oğlaksın o zaman
-ne oğlak mı hımm.ayy valla biliyodum şekerim yay bana göre değil fazla basit bi burç halbuki oğlak öylemi
-hııı tabi tabi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol