kanzuk

0 /
independence
cok yaratici bir nick almi$ kendisine gercekten, cok orjinal. bak 40 yil du$unsek aklimiza gelmezdi bu nick, ta ki ek$i sozluk’u okuyana kadar.
independence
ek$i sozluk avukati ayni zamanda sanirim %5 oraninda hissedari. son iki gundur webrazzi ba$liginda yazili olan ele$tirisel nitelikteki yazilari silmesi ile butun tepkileri uzerine topladi. genel anlamda da sevilen bir ki$i degil zaten ek$i sozluk icerisinde
independence
hakkinda kimi dusuncelerim var, aktarayim bari.

oncelikle biliyorum, bir avukat olarak iyisin hossun. basarili bir avukatsin ona lafim yok. dürüm konusunda da expert sayilirsin, o da takdire sayan, ve fakat gel dikiz ki eksi sozluk kadar buyuk bir kominiteyi tepeden inme sayilabilecek bir sekilde yonetmek icin cok tecrubesizsin. avukat olmana ragmen insanlarin isteklerini taleplerini gormezden gelmenin sonuclarini cozememissin. yahu en yakin ornek gezi parki direnisi degil mi, oradanda mi ders alamadin?

eksi sozluk'un mali anlamda sahibi olabilirsin ama bu küstürdüğün insanlar yoksa sen de yoksun, once bunu bi anla. kainatin en muhtesem futbol stadyumunun sahibisin ama icinde mahalle takimlari bile mac yapmiyor, tribunler bombos, ne faydasi var bir dusunsene.

zaten fazlasi ile para kazaniyorsun, adini sanini kimse bilmezken bir anda eksi sozluk sayesinde ismi bilinir birisi haline geldin, biraz tokgozlu olsana? daha fazla para ugruna bu insanlarin saygisini yitirmek, bu insanlari küstürmek bugun olmasa bile kisa zamanda sana negatif donusler saglayacak bil bunu. bugun bir kar tanesi olarak gorulen bireysel etkilesimler, yarin sana kartopu misali donecek, ahan da buraya yazdim.

kendi elinle kendi sistemini cokertiyorsun, ssg'yi mumla aratiyorsun insanlara.
byalci
pek sevilmeyen biridir malum yerden sonra. insanin bu kelimeyi sinirle soylerken agzindan baska bir kelime cikicakmis hissi vermesi de enteresan bir duygu... ahh kanzuk hepimiz olcez gidicez niye insanlara deger vermezsinki.
ucbacaklikedi
ekşi sözlük imparatoru

kendisi ile hiç ilgilenmezdim, dürüm esprilerini de anlamazdım. ssg den bir şekilde siteyi almış, işini yapan biridir diye düşünüyordum.

son bir hafta içerisinde yaptıklarını gördüm ve incelemek istedim. bu adam kimdir, nedir, neden sevilmiyor. önce ekşide direnenlere yazdığı yazıları okudum, tam bir yönetici olduğunu gördüm. düz yönetici ben bilirim, ben yaparım diyen.

arkasından instagram hesabını gördüm. sonradan görmenin önde gideni ve boş beleş bir adam olduğunu kendine ait instagram hesabında herkese duyuruyor olması beni ço güldürdü. o zaman şunu merak ettim, ssg neden böyle bir adama siteyi devreder. adam mal işte bakınca anlıyorsun, hayatta başarısız birisi olduğu da yüzünden okunuyor. biraz şansla sanırım ssg ile takılmaya başlamış ve kendini kurtarmış.

ha geçmişi nedir, başarıları nedir gerçekten bilmiyorum, belki de adam ekşiden önce de başarılı biriydi ama bu durum beni göt etse de suratındaki boş adam izlenimini değiştirmeyecektir.
noanoa
zamanında ssg'yi çok kıskandığını ve bu yüzden güzelim ekşi sözlüğü bitirmeye yemin ettiğini düşündüğüm bir dürümcü.
herkonudaitinaileahkamkesebilenadam
benim ekşi'de bedava yazdığım binlerce entry i silmeme sebeb olaylar zincirinin müsebbibi.
oğlum ben bilgimi 30 yıldır para karşılığı insanlara sunuyorum,sana bedava verdik diye sebil gibi dağıtman gerekmiyordu,liseli ergen modların bu tecrübe üzerine moderasyon dışkılayıp beni aylarca çaylak yapınca neredeydin diyorum ayrıca.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol