doğum günü kutlaması istemeyen insan

0 /
pipolarbozuk
sürekli maruz kaldığım doğum günü eylemlerinden sonra kafamda tasarladığım über ötesi insan modeli.
istemeyin lan. böyle sahte gülücüklerle dolu insan yığınlarıya nasıl mutlu olabiliyorsunuz. siz istemeyin ki biz de bu işkenceye katlanmak zorunda kalmayalım. zamanımızdan çalmayın. doğduysan doğmuşun mk. kaç sene önce ki mevzu bitmiş gitmiş her sene seni piremses mi ilan edicez. bir de yetmezmiş gibi hediye alıyoruz. hem cebe masraf hem insana işkence. verdiğiniz pastalarda bok gibi mk.
terra
ölüme bir adım daha yaklaşmayı kutlamak istemeyen ımmanuel kant endamlı, spinoza ahlaklı güzel ve nadir bulunur insandır.
cokfecikahkul
benimdir.doğum günümü büyük törenmiş partiymiş hediyeymiş kutlamaktan pek hoşlanmam açıkçası.isterim ki samimi arkadaşlarımla yemeğe çıkalım,ordan eğlenmeye gidelim,gecesinde varsa eğer sevgilimle yoksa kankilerle gülüşe eğlene uyuyup kalalım.çok mu istedim be sözlük?
yumurtagibicocuk
butun aile uyelerinin, kendi arkadaslari yetmezmis gibi bir de sizin arkadaslariniza haber verme cabasindan oturu katildigim dusuncedir.

anane eski sevgilileri bulusturma cabani takdir ediyorum hala ama, sadece birini secseydin be kuzum gulboregim.
yastikkirlenti
bugüne kadar bütün doğum günleri sürpriz olmuș -ki hep anladım sürprizin ne olduğunu- ve hiç mutlu etmeyen sürprizler yașamıș insandır.
yalnizkoala
facebook da doğum gününün ay ve gün kısmını kaldırarak istediğine ulaşabilecek insan (çok yakın arkadaşı ve doğum gününü hatırlayacak aile üyeleri olanlar hariç)

5 gün önce denedim abim dışında doğum günümü kutlayan insan olmadı benim için başarılı bir uygulamadır
espanolun
çok da garip karşılamamak lazım. bir insanı büyüten emek veren çok sevdiği dedesini, kendi doğum gününde kaybettiğinde bir daha doğum günü kutlamak gibi bir imkanın duygusal olarak kalmıyor.

(bkz:ben)
siradanbiri
benim o ben. gerenk yok böyle şeylere. mutlu yıllar de geç. ha bide çok istiyorsanız hediyeleri bırakıp bırakıp gidebilirsiniz ona da hayır demem ama fazlada yüzgöz olmam bak baştan söyliyeyim
barbar
hiç ama hiç haz etmediğim dava doğum günü kutlanması. sanki bütün samimiyetsizlikler atları üzerinde sana yardırıyor. bi sarılmalar bi yapış yapışlık bi bilmem ne. he her zaman yanımda olan insanlarla da bir kopma şansı veren gündür de aynı zamanda ama şahsım adına her gün bayram olduğundan kutlamıyorum.
brewmaster
hadi ev ahalisi akşam sürpriz bir minik şirinlik filan yapsa katlanılabiliniyor ama, toplantılarda aç kurt gibi saldıran, tefi/zam vs sebeplerle her tür tezgah dümeni gözünü kırpmadan yapan mesai arkadaşlarının, camı açılmayan plaza odalarından, çiçekli böcekli peluş ayılı masalarından 10dk da olsa uzaklaşma bahanesi ile katıldıkları ultra yapmacık, sahte ve sözde sürpriz doğum günü kutlama "event" lerine dayanılmıyor gerçekten.
archpac
takdire şayan bir görüşe sahip insandır. diğer özel günlerin de dahi aslında hiçbir anlam taşımadığını düşünür ve insana fazladan bir külfet olduğunu bilir.
kizkaciran
benimdir efendim. ama istemediğim için mi yoksa yalnızlıktan hiç kimseden isteyemediğim için mi bilmiyorum sözlük.parmakla sayılacak kadar azdır doğum günümün kutlandığı. çok genç sayılırım aslında ama ne sosyal medyada kendimi vitrin etmeyi nede böyle saçma sapan iyi ki varsın iyi ki doğdum canım sözlerini sevemedim .. belki de hiç kimseye kendimi sevdiremedim.. bilmiyorum sözlük.(bkz: olduğundan çok daha yaşlı hissetmek)
neybe
artık kendi doğum günüm formalite icabı kutlanmasın diye çok yakınlarım dışında kimsenin doğum gününü kutlamıyorum. umarım bu sefer başarabilirim.
deaden
bunlardan biriside benim. hem kendimi bileli kutlanmamasının getirdiği alışkanlık hem de insanlara borçlu kalmak istememem en büyük etkendir.
bilgisozlk
oraya benide yazmanızı rica edeceğim yok doğum günüydü yok hediyeydi insanları uğraştırmamak ve kalabalıkları sevmemek en büyük faktör kutluyorsan bile sade kutlanımasından yanayım ...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol