bosch

expert3
"insanlarin guvenini kaybetmekdense para kaybetmeyi tercih ederim" sozunun sahibi robert bosh’un kurdugu firmanin ismi.
sinirsahibi
her turlu beyaz esya markasiyla havada karada kapisan sadece belki ankastre urunlerde indesit’in kendine rakip olabilecegi beyaz esya markasi.
tum alman arabalarinin fren ve elektronik aksamlarindan sorumlu dev. zira bir mercedes ile audi arasindaki ortak ozelliklerden en buyugu.
die hard
igrenc ama bir o kadar dusundurucu bir sinif ortaminda uzun bir ders’in sonlarina yaklasirken yasananlar su sekildeydi;

ogretmen: "evet cocuklar zilin calmasina da az kalmis"
ogrenciler: "hocam bos muyuz?"
ogretmen: "hayir arcelik"
ridgid
elektrikli/havali el aletleri de uretir. bu alanda, yukselen piyasa ihtiyacini karsilamak icin fason uretimlerini arttirmis, bircok urununde kalitesini dusurmustur.
elektropnomatik el aletleri kalitelidir. kirici delici alirken hilti almaya guc yetmezse bosch alinir. elektropnomatik ve taslama urunleri disinda piyasada daha ustun alternatifleri vardir.
otomotiv uretimlerinde kalitesi tartisilmaz.
onhaka
bozmakta zorluk cektigimiz teknolojik cihazlari ureten firma. nedir karde$im ya, dokme demirden mi yapiyorsunuz bunlari?
esrakesh
bursa’daki fabrikasına vali yardımcısı, insan hakları kurulu başkanı ve bir üye ile ak parti il başkanı, “namaz kılan işçilere baskı var” iddiası üzerine habersiz denetim yapılmıştır. ancak fabrikada 4 mescit bulunduğu belirlenince gerisin geri dönmüştür baskıncılar.
independence
eger bula$ik makinelerinde digital ekranda "e : 15" (e harfi buyuk ama) gibi bir hata mesaji goruyorsaniz ve makinenin motoru calisiyormus gibi olup aslinda calismiyorsa fi$ten 24 saat boyunca cekin ve yeniden takin, duzelecektir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol