bilgi sözlük

0 /
cirkinbeti
Tarihinin en kalabalık anını yaşayıp göz yaşartmıştır.

Halihazırda üç kişiyiz eheeey sözlük. Bu kalabalık bana bile fazla.
cirkinbeti
Reklamlardan para kazanıyor evet güzel, tabii ki sözlüğü kuran dayılar taş yemesin amenna ama yeter da. Youtube videosunda gibi hissediyorum kendimi. Bu kadar reklam fazla değil mi?
cirkinbeti
Nedendir bilinmez entryi 'gönder' dememe rağmen "tekrar deneyin" uyarısıyla cebelleşiyorum. Belki de yazmak istediğim başlık sorunludur.
theodor
terk edilmiş bir kasabayı andırmasıyla beni üzen sözlük. yüzlerce yazar var 15 yıldan uzun süredir profili, girilen entry sayısı hiç bir değişikliğe uğramadan sözlükte öylece duran.

diğer değişle upuzun yıllardır yazmayan... işin inanılmaz yanı şu ki bilgi sözlüğe şimdiye kadar üye olmuş tüm yazarların kayda değer bir kesimini bunlar oluşturuyor.

sözlük, ilk senelerinde altın çağını yaşadı ve nedense dahada üye toplayamadı. adminin, hala bu sözlüğü aktif olarak kullanmasına hak veriyorum.

şayet, şahsıma ait dile kolay 17 yıllık bir sözlüğüm veya forumsal bir sitem olsa bende her gün kendi siteme girer ve bende önemli bir yeri olduğu içinde satmayı aklımın ucundan bile geçirmem.

sözlüğün tekrar kalkınabilmesi zor, ancak imkansız değil. pamuk eller cebe deyip oraya buraya biraz reklam vermek gerek ve en etkilisi de bilgi sözlük instagram sayfası kurmak olur.

asosyal sözlük, ekşi sözlük öyle yapıyor mesela. asosyal sözlük çoktan ölmüştü. instagramda 68.000 takipçisi var ve her gün asosyal sözlükte girilmiş entrylerden bir kaçını alıp gönderi olarak atıyorlar.

her gönderide en az 1.000 kez beğeniliyor. bu sayede hala ayaktalar.

çok yüksek şeyler beklemeye gerek yok. şu anlık sözlükte sıkça beliren aktif bir kullanıcı neredeyse yok diyebiliriz. o yüzden bu sözlük iki kullanıcı kazansa bile kardır.
meekma
üç yıldır edbloksuz giriyorum sözlüğe .. istiyorum ki sözlük reklam alsın indo bey para kazansın, mecramız yaşasın filan.. ben de sağdan soldan fışkıran jartiyer sütyen morhipo tiçibo reklamlarını göreyim moral bulayım diye.. fakat yoktu reklam meklam..

nihayet devlet beyin deyişiyle ekönömik sebeplerden reklam alınmaya başlanmış. güzel bir gelişme.. para paradır.. helali hoş olsun..

adblock zaten bu sitede hep devre dışı tam devre dışı.. jartiyerleri bekliyoruz.. duy bizi tiçibo.

cirkinbeti
Telefondan girildiğinde entrylerinizi silemediğiniz ( bilgisayardan girildiğinde siliniyordur umarım) sözlük.

Hayır, her bilgi elbette kıymetli özel falan ama ben bile kendi entrymin bu denli arkasında değilken, siz neden silmemekte bu kadar ısrarcısınız bir anlasam?

Yönetiiiim isti...
serkomiser ziver
Yazılan yazıya puan verip de yenile yapınca sanki puanı verilmemiş gibi gösteriyor. Değişik bir durum var anlayamadığım.
Bir de bazen yazılan yazı yansımıyor sanki anında, sonradan pat diye çıkıyor kendiliğinden.

Edit:Benim bağlantımdan kaynaklı olabilirmiş.
selluka
başlarda büyük bir hevesle yazmaya başladığım sözlük. 3-5 aktif yazarı var ve epey güzel yazıyorlar.

burası için ümidim vardı. ancak aktif yazan yazarların ölü taklidi yapması, okunup okunmadığını anlayamadığım yazılarımı yazmamı engelledi. çok zor değil sözlüklerde bu tür şeyler. beğendiysen bir artı ver, beğenmediysen bas eksiyi ama ben bileyim yazar arkadaşlarım değerlendirmiş yazdığımı. elbette mesele artı eksi değil ama aidiyet duygusu önemlidir.
hudutsuz
Galatasaray sözlükten sonra üye olduğum ilk sözlüktür. İlk işim uygulaması var mı, kontrol etmek olacak. Umarım uygulaması vardır, yoksa da çıkmasını dilerim.
franz
İnteraktif sözlük sıralamasında gözüme çarpan ve ismi ile dikkatimi çeken sözlüktür.

Kayıt olmada biraz sıkıntı yaşadım, asıl sorun davetiye kodu değil, sanırım almaya çalıştığım nick ile ilgiliymiş.

E-mailler ile Darladığım arkadaşın sabrı için teşekkür ediyorum.
selluka
bir arkadaşımın davetiyle geldiğim sözlük. daha önce adını bile bilmiyordum. üzgünüm. sanıyorum çok meşakkatli yollardan geçmiş. vaktiyle oldukça kalabalık ve verimli bir sözlük olduğu çıkarımında bulundum. çünkü hangi başlığı açmak istesem çoğunlukla açılmış.
şu anda ise sayı olarak az ama çok güzel giriler girildiğini görüyorum. sözlük ciddi anlamda "hamdım, piştim, yandım" aşamalarını atlatmış sanki.
sonuç; elbet kendi fikrim ki bir yazar hariç kimseyi tanımıyorum üzerindeki ölü toprağı atabilecek kapasiteye sahip.
sonuç; ben burayı sevdim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol