ayrıldıktan sonra arkadaş kalmak

0 /
blackpresser
sevgili ile ayrılırken agızdan cıkması muhtemel bir cumledir. ancak pek onemi yoktur. ayrılma taraftarı olmayan taraf soyler genelde cunku onsuz olmak cok acı cok kotudur. yakar bitirir insanı.
(bkz: yok oyle birsey)
archangel
çok kısa zamanda g.tümüzde patlayacak hadisedir;zira illa ki taraflardan birinin içinde ölmemiş birşeyler kalmıştır ve karşıdaki tarafın karşı cinsle yakınlaşmak için attığı her adım bilinir,yürek yakar;insan laf sokmadan duramaz.durduk yerde kanlı bıçaklı olunur.yapılması vacip olan olay boka sarmadan bütün ilişiği kesmektir.
chaos
gerçekleşmesi için tarafların aslında birbirini hiç sevmemiş olması gereken durum, aksi takdirde kısa zamanda nefrete dönüşecektir bu yüzden en iyisi hiç girişmemektir.
niphredil
hala gerçekten onu seviyorsanız ve aşıksanız ilk günkü gibi, kesinlikle yapılmaması gereken olay.o size ne kadar arkadaşça davranmaya devam etsede sizin içinizdeki son kez bi sarılabilsem sımsıkı, öpebilsem doya doya isteği hiçbir zaman geçmeyecektir.aslında küs kalıp hiç görüşmemektense arkadaş olmaya çalışıp bazı şeyleri paylaşmakta güzel olabilir.en azından onu özlediğinizin farkına biraz daha geç varırsınız..
addicted to pain
halk arasında çokca bilinen bir yılan hikayesi ile şahane anlatılabilecek bir durumdur.bilmeyenler ile paylaşmak isterim.

adamın biri günlerden bir gün yolda taşın altına sıkışmış bir yılan görür.ve taşı kaldırıp yılana yardım eder.yılan kendisini kurtaran adam teşekkür eder ve adama onu takip etmesini söyler.
yılan adamı bir deliğin önüne getirir ve beklemesini söyler.kısa bir süre sonra yılan,ağzında bir altın lira ile geri döner ve adama bunu bir şükran borcu olarak almasını ve her sıkıştığında gelip bir altın lira alabileceğini söyler.adam teşekkür eder ve oradan ayrılır.gelzaman gitzaman aradan yıllar gemiş ve adamla yılan iyiden iyiye dost olmuşlardır.
aradan uzun yıllar geçmiş ve adam yaşlanmanın da etkisiyle hastalanır ve yatağa düşer.paraya sıkışmıştır fakat yılanın yanına gidip altın lira alamayacağı için,oğlunun yanına çağırır.ve durumu anlatır,oan yeri tarif eder ve bir altın lira alıp gelmesini söyler.çocuk önce babasının deli olduğunu düşünür ama yine de gider.yılanı bulur ve durumu anlatır.yılan deliğe iner ve kısa bir süre sonra ağzında bir altın lira ile iner.buna şaşıran çocuk,’’deliğin içi altınla dolu olmalı’’ diye düşünür ve yılanı öldürüp altınların hepsini alma fikrine kapılır.yerden büyük bir taş alır ve yılana fırlatır,yılanda can havliyle çocuğa zehirli dişlerini geçirir.taş yılanın kuyruğuna isabet eder,yılanın kuyruğu kopar,çocuk ise orada can verir.
adam bunu duyunca çok üzülür,tek oğlunu kaybetmiştir.

adam iyileşince yılanın yanına gider,ve der ki:

-yılan biz senle çok şey paylaştık,yıllarca dost kaldık.tamam oğlum sana ihanet etti ve sen de ona cezasını verdin.bu benim suçum,oğlumu buraya göndermemeliydim.ama herşeye rağmen senle dost kalmak isterim,hem artık kimsem de yok.yeniden dost olalım ne dersin? der.

yılanın cevabı buruk ama kesindir:

-ben de bu kuyruk acısı sen de bu evlat acısı oldukça bizden dost olmaz.
goetica
ki$inin adı üstündedir sevgilidir,ko$ulsuz her haliyle sevilir..arkada$tan farkı vardır,sizin için anlamı farklıdır..eski sevgiliden arkada$ olunca ele ne geçer?bildiğiniz arkada$lık kavramına benzer mi?
veya $öyle de denebilir;
ha bir az ha bir eksik arkada$..ne farkeder?
sevgilisini gerçekten seven veya sevmi$ olan hic bir insan evladı arkada$ kalamaz.araya ba$kaları girer,kıskançlıklar girer arkada$ adındaki kar$ı tarafa çaktırılmamaya çalı$ıldıkça bunye kafayı yer en sonunda ise küçücük bir $eye dahi olsa patlaması $iddetle muhtemeldir.
sonrası zaten bellidir;
eski sevgili ki$isinin arkasından denmedik laf bırakılmaz,resimdeki gözleri oyulup ba$ ucuna konur,gerekirse bir yalan uydurulur..duma duma dum’dur..kırmızı mumdur..

ya$anılan her$ey butun guzel anılar da dahil olmak üzere bok edilir,hatta tam açıklaması ile skilip atılır bir kö$eye..

ha yok mudur sevgilisi ile arkada$ kalan ki$iler..mutlaka vardır,olacaktır..olmalıdır..lakin illa ki iki taraftan birinin az da ola çok da olsa hala duyguları vardır,belli bir süre belli edilmez/edilmemeye çalı$ılır ta ki eski sevgili/yeni arkada$ (!) ki$isinin ba$ka biri ile beraber olduğunu duyana kadar..tabi duymaktansa görmek gibi atraksiyonlu alternatif yollar da mevcuttur.
o andan sonra gene elde iki seçenek kalır..
1)"öeaah skerim omur boyu seni mi beklicem madem sen ba$kasını tercih etmi$sin o halde rica ediyorum bi siktir git.." demek
2)"seviyorum ulan bana ne kimle beraberse beraber onu kaybetmektense buna da razıyım yeter ki o olsun" demek

2. seçenek aptallıktır,o ayrı..

bir de ayrıyeten hic bir sınıflandırılmaya koyulmayan seçenek mevcuttur ki o da;

sevgili denilen insan evladı hic bir zaman sevilmemi$tir,o da sizi sevmemi$tir sadece bir süre takılmı$sınızdır..bundan $ahane arkada$ olur..olmasa da elde var 1 i$lemi uygulanır veya vakti gelince sığınılabilinecek limanlar listesine eklenir..

inatla ve ısrarla;
(bkz: eski ka$ardan tost eski sevgiliden dost olmaz)

(bkz: tostumu yedim bekliyorum)
firatrock
cok aptalca bir yaklasim; biten sevgili bitmistir.”biten sevgiliden dost ayıdan post olmaz” demisler.yok boyle dost kalalım falan filan.yok kalamayız kalamayız iste.ben seni ,la*et olsun!, o kadar cok sevdim ki seni başkasıyla el ele gormek beni oldurur, salak anlasana.
independence
geni$ mezhepli ili$kilerde soz konusu olabilecek durumdur ki bu ili$kilere de sadece "reklam" yahut "para" ili$kileri diyebilmekteyiz ba$imiz dik bir $ekilde.

ote yandan ayrildiktan sonra arkada$ kalmak otopyasi ya cinayetle sonuclanir ya da histeri krizleri ile.geceleri uykusuz kalmak ve gunun 24 saatini huzursuz gecirmek icin cirpinan ki$ilere yazilabilecek recetenin ilk kalemidir ayrica.
angelus
her ayrıldığım arkadaşımla büyük bir başarı ile gerçekleştirdiim hadisedir. misal bugün de bikaç arkadaşımla ile birlikteydim, sonra vakit gelip de eve gitmek için ayrılmam gerekince arkadaşlığımızda herhangi bir zarar oluşmadı. hatta şimdi msn de konusup "lan a.k. senin" dedim güldü bana.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol