avea

0 /
independence
daha nisan ayinda ta$indigim evimin telefon numarasini her gun sipari$ verdigim market dahi bilmezken bunlar nasil olduysa bu numaraya eri$ip bana avea hat satabilmek icin aradilar.

mit bunyesinde adamlari oldugundan $upheleniyorum.
gibi geliyor bana
açıklamak istemediğim bir bölgede, uzun yıllar kahrını çekerek, bakım ve onarımını yaptığım firma. baz istasyonlarında yere düşen sigara külüne bile ağır cezalar kesen, paslı civata yüzünden çalışanını perişan eden, istasyon etrafındaki 2 cm ot yüzünden ortalığı ayağa kaldıran firma.
bunun yanında, istasyonlarında bal dök yala temizlik olmasına rağmen, görüşme kalitesinde hala sıfırın altında seyreden firma. üstelik tespit edilen arıza, çalışanı tarafından sisteme bildirildiğinde dahi, "öle arıza mı olur yaw" şeklinde tepki veren firma. arızayı bildiren elemanına güvenmiyorsan, arızayı onaramazsın arkadaş !
turkcell reklamlarında bile görüşmelerin kesilmesi ve ses kesikliği konusunda dalga geçilen firma. en büyük arızası, görüşmelerin zırt pırt kesilmesidir. ve turkcell bile bunun farkındayken, yıllardır kendileri hiç bir gelişme gösteremediler bu konuda.
sayın avea yetkilileri ; istasyonun etrafındaki otlarla meşgul etmeyin çalışanlarınızı. bırakın onlar ses kesintisine, görüşmelerin kesilmesine çare bulsunlar. aboneleriniz baz istasyonunda yatıp kalkmayacaklar, onlar konuşmaktan yana. bunu görün artık.
gerçi yıllarca personelinizken anlatamadım, şimdi hiç anlatamam. ne haliniz varsa görün !
independence
avea’li olmadigim halde bana reklam sms i atan gsm operatoru. beni bunyesine cagiriyorlar. lan zamaninda ben sizden okkali bir kazik yedigim icin biraktim ya orayi zaten?
gerzekparatoneri
her yöne sınırsız tarifesi diye kıçını yırtıp, önce tarifeye geçirip sonra tarifeye geçene geçiren operatör. 3000 dakika dediler, sınırsız dediler, 75 numarayı aşma dediler, tamam dedik... derken faturayı öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradık ve kendilerinden 1850 tl 49 kuruş fatura olduğunu öğrendik. ilk anda bunun bir kamera şakası olma ihtimalini bile düşünüp el salladık öteye beriye. fakat daha sonra reel bir şahısla görüşüp fatura tutarını teyit ettirdikten sonra bu defa ’sizin gibi operatörün sınırsız kampanyasına sıçarım ama ben’ nidalarıyla en yakın ’oh be’ bayisine gittik. cevap şaşırtıcı olarak yine aynı; 1850 tl 49 kuruş... hiç acımamış allahsızlar 49 kuruşu bile geçirmişler. bu nasıl bir çelişkidir anlayamadık tabi. sınırsız tarifede sınırı aşmak nasıl mümkün olabilir çözemedik. derken dava mı açalım, gidip genel merkezi mi basalım diye düşünürken bir telefon geldi kendilerinden. istersek faturayı taksitle de ödeyebilirmişiz... e artık şemsiyenin açılamayacağı bir durumdayken kabul ettik tabi. ve bu taksitlendirme boyunca her türlü sıkıntımızla yakından ilgilenen avea personeli taksitin biteceği gün arayıp ’hattınızı öğleden sonra kapatıyoruz’ dedi. ve öğleden sonrayı bile beklemeden ’hayt huyt’ nidalarına aldırmadan kapattılar telefonu... noldu? vodafone sağolsun. bir daha avea mı? katiyen... allah müstahakını versin avea... tuuu senin suratına...

(bkz: based on a true story)
independence
heryone sinirsiz isimli dolandiriciligi ile kendi ipini ceken gsm operatoru.

bak dolandirici dedim, avukatlari falan okursa hic bana mail yollamasinlar ali$ilagelmi$ oldugu uzere, direk mahkemeye versinler. pek sevinirim $ahsen.
orqn
her yöne sınırsız tarifesini kullanıcılardan bazıları usulsüzlük yaptığı için kısıtlamayı düşünen operatör.fakat sadece bireysel hatlar etkileniyor bu kısıtlamadan,kurumsal hatlarda bir değişiklik yok.

edit:çoktan düşünüp taşınmış,kısıtlamış bile.
independence
bak sozlukcu sana soyluyorum;

sen sen ol, sakin bu heryone sinirsiz turu hikayelere kanma, elinde patlar got gibi kalirsin ortaliklarda, tipki benim gibi.

7 agustos 2009 tarihinde bir mesaj geldi. diyor ki;

makul kullanim suresini a$tiginiz icin hizmetiniz heryone 1000 olarak degi$tirilmi$tir.

makul kullanim suresi ayda 10.000 dakika, yani gunde 5 saat. yemeden icmeden sicmadan gunde 5 saat telefonda konu$acaksin ki buna pazar gunleri de dahil olacak, ancak o $ekilde makul kullanim suresini a$mi$ olacaksin. neyse, benim i$im telefon ba$inda konu$makla alakali oldugu icin "belki" dedim kapattim konuyu, heryone 1000 tarifesine razi oldum.

e ama o da ne?

bugun, yani 14 agustos 2009 cuma gunu hattim aramaya kisitlanmi$. bir ba$ka hattimdan aradim mu$teri hizmetlerini "hayirdir haci?" dedim. bayanmi$ kar$imdaki, bana haci olmaz dedi, anlayi$ gosterdim.

7 agustos 14 agustos arasi 1000 dakika bele$ hakkimi kullanip uzerine de 150 liralik konu$mu$um, o sebeple de her ihtimale kar$ilik hattimi konu$maya kisitlami$lar. e odeyeyim o zaman lan manyak misiniz ne kisitliyorsunuz dedim, $ap$ahane bir cevap aldim;

"henuz odeyemezsiniz indy bey."

lan neden?

"e henuz faturalandirilmami$."

ulan faturalandirilmami$ bir siktigimin odemesi sebebi ile hattimi nasil eri$ime kisitladiniz peki?

hikmik, kemkum.

vay a.k. arkada$ ya.

bak sozlukcu arkada$im, sozum sanadir. kendi hattindan vazgecme, alma avea falan. feci tirt lan bunlar. turkcell 3g $u anda bulundugum yerden cekiyor cillop gibi ama avea ile ancak binanin di$arisina cikmam gerekiyor. uzak dur uzak.
independence
turkcell kullanicisiydim ben, avea heryone sinirsiz isimli tarifeyi yururluge sokunca hic du$unmeksizin avea’ya gecmi$tim. bir kac ay super rahattim, oyle boyle degil. zira i$ ve ev ve cep telefonlarimi da katarsak aylik ortalama 1 500tl civarinda telefon faturasi oduyordum ki bu sistem sayesinde aylik odemem 150 lira civarinda sinirlik kaldi. normalde 70 liraya da halledebiliyordum ama bagi$ smsleri, gps vs. derken 150 liraya kadar cikiyordu ki bu canima minnet bir tutardi.

bugun bir sms geldi aveadan, aynen $oyle demekte;

"degerli abonemiz, sozle$menizdeki kullanim ko$ullari geregince mevcut tarifeniz degi$tirilecektir. gun icinde heryone1000 tarifesi kullaniminiza acilacaktir."

oncelikle ben sozle$mede oyle bir madde goremedim, gerci hepsini de okudugum soylenemez ancak heryone sinirsizin minimum 10 000 dakikasi var ay icerisinde kullanabileceginiz ve bu 10 000 dakika da gunde takribi 5 saate tekabul ediyor. yani ben gun icerisinde minimum 5 saat telefonla konusmaliyim ve bunu her gun yapmaliyim ki ko$ullari zorlami$ olayim.

yok oyle bir $ey.

call center’da mi cali$iyorum da her gun(cumartesi pazarlari dahil) minimum 5 saat telefon goru$mesi yapabileyim ben ey arkada$im.

bana kimse dani$ma ihtiyaci hissetmeksizin alip tarifemi kafalarina gore bir $eye cevirmi$. sirf bu kendi du$unceme gore "dolandiricilik" sebebi ile avea’yi dava etmeyi dahi du$unuyorum.
angelus
bir zamanlar, evimin sınırları dahilinde iletişim kurmamı sağlayan tek operatör idi. ne turkcell ne de donemin telsim’inde tık yoktu; ama avea’nın maşallahı vardı, canavar gibiydi. sanırım bu durum sadece şahsımın evine özeldi ve niye böyleydi bilmiyorum, bilemiyorum.
elma sekeriiii
hay allah belasını versin ya! ben bu kadar çekmeyen bir telefon operatörü görmedim arkada$!

pe$in pe$in de kontörleri alıp hat da çekmeyince size tam kapak oluyor, kontörleriniz haybeden daha haftası dolmadan bitiveriyor.


avea duy sesimi, lan evimde çekmiyor benim telefonum kaldı ki dag ba$larında çeksin!

bu ay sonunda degi$tiriyorum hattımı karde$im.

pu allah belanızı versin!!


edit: ben bu hatla cebelle$irken de annem benim adıma entryler giriyor. süper oldu bu, evet.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol