avea

0 /
fastjunkie
allah topunuzun belasını gani gani versin avea. ulan öküzler, 39 kontore 5000 mesaj bıdı bıdı diye reklam yapmasını biliyosunuz sağda solda, ee nerde ulan mesaj .atmadan nasıl kullanıcaz bu 5000 mesajı. 39 kontoru peşin alırken başvuru mesajında falan hiç bi sorun yok ama jet hızıyla gidiyor. ne iş böbeğim. ne farkınız kaldı 30 dakkada kapında yoksa anında bedava diye kıç savurup 50 dakkada pizza getirip fişe 30 dakika sonrasının saatini yazan ve "bakın ama bu saatte aldık siparişi" diyen dominos şerefsizlerinden. arkadaşım, ya adam gibi ne bok yapacaksanız yapın şu öperatörümsünüze de mesajlaşalım konuşalım adam gibi, ya böyle kampanyalar yapmayın "eziğiz biz açıldığımzdan beri bu mesaj olayını çözemedik" diyin veyahut kapatın bu bokunuzu siktir olun gidin. bu ne ayılık arkadaşım. ben kanser olmak zorunda mıyım lan sizin aveanızdan dolayı . allah belamı versin volkitolki alsam daha rahat konuşurum lan. hem de japon mucizesi. hayır turkcell’de onda bunda bu sorun yok da neden siz böyle fıtık ediyorsunuz müşterilerinizi. verin adam gibi paranızı ne varsa turkcell de siz de edinin. parasını ben vericem ya da lan. ama allah rızası için şu hıyar durumu çözün. .
arkadaşım, ben mesajlaşarak iletişim kuran bir insanım. anamla babamla kardeşimle eşimle dostumla mesajlaşırım konuşmam. sayenizde asosyal bi insan oldum lan . kimseyle iletişimim kalmadı. neden böyle yapıyorsunuz yavrum siz. hadi ilk zamanlar yeniydiniz oydunuz buydunuz . anlayış gösterdik .tamam dedik yeniler dedik iyileşecek dedik. ulan daha da berbatlaştı durum. bildiğin telefon ısınıyo mesaj atıcam derken.....
hayır ben yarın öbürgün kafam atsa, çıksam ilk avea, ohh bee, patlican, patlamican, kime patlasak, acun burdan çekiyo mu, oh be köydeki babamı da arayabiliyorum falan gibi salak saçma yazılarla doldurulmuş vitrininizden içeri uçarak girsem ordan iki uç elemanınızı sakatlasam. hepsini o reklamlarınızdaki embesil 50cm lik adamlara çevirsem, kime yarayacak bu zarar. ulan ne kadar doldurdunuz adamı be. burayı okuyorsan uyarıyorum "adam ol avea".
elma sekeriiii
acil ciki$ isimli bir mesaj dü$mü$tür cep telefonuma. $öyle ki;


bulundugunuz ortamdan kurtulmak istediginizde 9898 acil ciki$ servisini arayin, sizi geri arayip bulundugunuz yerden kurtaralim.ustelik ekim sonuna kadar ücretsiz!bilgi:500

nedir bunun meali? mesela sevgilimle kavga ederken arasam 9898i beni kurtarirlar mi acaba? yada adamin biri bana yav$iyor yardim edin desem,ona da yeti$ecekler mi?

(bkz: zeki müren de bizi gorecek mi)
goetica
tam 2 gundur sabah ezanı esnasında (!) uykumun arasında "hattınızdaki kontor kısa bir süre içinde bitecektir lütfen kontor yükleyiniz" mesajını yollayan operatör.

hayır yani "kontor yukle yoksa allah cezanı verecek,çarpılacaksın yuklemezsen cayır cayır yanacaksın" demeye mi çalı$ıyor yoksa dine imana mı geldi anlayamadım.
darklord
web sitesinde "eski mobilöğrenci, yeni mobilöğrenci ve mobilöğrenci yaz tarifesindeki tüm aboneler ve mobilöğrenci paket tarifesine diğer mobilöğrenci tarifelerinden (eski mobilöğrenci, yeni mobilöğrenci, mobilöğrenci yaz tarifesi) geçmiş olan aboneler 1 ocak 2006 sabahı itibarı ile yenilenen mobilöğrenci tarifesine ücretsiz olarak geçirileceklerdir. bu kadar net!" gibi bir açıklamada bulunmuş ulu, ulvi bir gsm operatörü.
fasa fiso
mesaj kaygisina son slogani ile cektigi reklamda guzellik yarismasi birincisi niyetine ebleh bir hanim kizi oynatmis bu gsm operatoru.kizimiz isteklerini siraliyor.sevenler birlessin istiyooorum.tamam iyi guzel.hemen ardindan ise bilmem kimle bilmem kim ayrilsin istiyooorum.burda ayrilmasini istedigi er kisi baskasina kaptirilan sevgili olmali.e be kizim bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu.sanki icten ice de manken olan bazi hanim kizlarimizin minik zekalarine gonderme var.
elma sekeriiii
sırf gıcıklık olsun, dakikalarımız bize kalsın endi$esiyle konu$mayı tak diye bitiren, ögrenci güruhların ama amaa? $eklindeki serzeni$leriyle beraber millete kazık atmayı kendine görev bilmi$, boktan bi gsm operatörüdür.

adama sormazlar mı, lan dangalak madem konu$mayı kesicen ne demeye 10 dakikası 2 kontör yaparsın bre dallama!


kırın atın lan tüm avealarınızı, alın vodafone ya da turkcell 10 dakkası 1 kontöre konu$un. sırf bu entryi yazabilmek için online oldum bu gün, evet!


dallamalar.

mademoiselle carole
hakkindaki 78 entrynin sadece bir kaci kendisinden iyi olarak bahsediyorken; tamamina yakin entry ise kotu olarak ve neredeyse kufurlerle anmaktadir.

e; bilgi sozluk’ teki bilgiclerin akilli insanlardan olustugu isaretinden oturu de; bana da pek bir inanilasi sirket gibi gelmiyor bu avea!

not:

avea sirket yetkililerinin cevap hakki saklidir.
istedikleri yerde dovusuruz.
nickten yana sansim yok
şu 5 bin sms olayı hariç pek bir yararını görmediğim operatördür. hatta öyle ki 9333 ü aradığım zaman sanki bir vinç operatörünü aramışım da vinç kiralarını öğreniyorumuşum gibi oluyor.
rdm
yaklasık 2 saattir "türkiye genelinde" çökmüş operatör. evet avea kullanan bilmem ne kadar kullanıcı 2 saattir hiç bi yeri arayamıyor, aranamıyor. bari web sitenizde bi açıklama yapın lan!

allah belanızı versin.
(bkz: oh be)
gerzekparatoneri
her yöne sınırsız tarifesi diye kıçını yırtıp, önce tarifeye geçirip sonra tarifeye geçene geçiren operatör. 3000 dakika dediler, sınırsız dediler, 75 numarayı aşma dediler, tamam dedik... derken faturayı öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradık ve kendilerinden 1850 tl 49 kuruş fatura olduğunu öğrendik. ilk anda bunun bir kamera şakası olma ihtimalini bile düşünüp el salladık öteye beriye. fakat daha sonra reel bir şahısla görüşüp fatura tutarını teyit ettirdikten sonra bu defa ’sizin gibi operatörün sınırsız kampanyasına sıçarım ama ben’ nidalarıyla en yakın ’oh be’ bayisine gittik. cevap şaşırtıcı olarak yine aynı; 1850 tl 49 kuruş... hiç acımamış allahsızlar 49 kuruşu bile geçirmişler. bu nasıl bir çelişkidir anlayamadık tabi. sınırsız tarifede sınırı aşmak nasıl mümkün olabilir çözemedik. derken dava mı açalım, gidip genel merkezi mi basalım diye düşünürken bir telefon geldi kendilerinden. istersek faturayı taksitle de ödeyebilirmişiz... e artık şemsiyenin açılamayacağı bir durumdayken kabul ettik tabi. ve bu taksitlendirme boyunca her türlü sıkıntımızla yakından ilgilenen avea personeli taksitin biteceği gün arayıp ’hattınızı öğleden sonra kapatıyoruz’ dedi. ve öğleden sonrayı bile beklemeden ’hayt huyt’ nidalarına aldırmadan kapattılar telefonu... noldu? vodafone sağolsun. bir daha avea mı? katiyen... allah müstahakını versin avea... tuuu senin suratına...

(bkz: based on a true story)
gibi geliyor bana
açıklamak istemediğim bir bölgede, uzun yıllar kahrını çekerek, bakım ve onarımını yaptığım firma. baz istasyonlarında yere düşen sigara külüne bile ağır cezalar kesen, paslı civata yüzünden çalışanını perişan eden, istasyon etrafındaki 2 cm ot yüzünden ortalığı ayağa kaldıran firma.
bunun yanında, istasyonlarında bal dök yala temizlik olmasına rağmen, görüşme kalitesinde hala sıfırın altında seyreden firma. üstelik tespit edilen arıza, çalışanı tarafından sisteme bildirildiğinde dahi, "öle arıza mı olur yaw" şeklinde tepki veren firma. arızayı bildiren elemanına güvenmiyorsan, arızayı onaramazsın arkadaş !
turkcell reklamlarında bile görüşmelerin kesilmesi ve ses kesikliği konusunda dalga geçilen firma. en büyük arızası, görüşmelerin zırt pırt kesilmesidir. ve turkcell bile bunun farkındayken, yıllardır kendileri hiç bir gelişme gösteremediler bu konuda.
sayın avea yetkilileri ; istasyonun etrafındaki otlarla meşgul etmeyin çalışanlarınızı. bırakın onlar ses kesintisine, görüşmelerin kesilmesine çare bulsunlar. aboneleriniz baz istasyonunda yatıp kalkmayacaklar, onlar konuşmaktan yana. bunu görün artık.
gerçi yıllarca personelinizken anlatamadım, şimdi hiç anlatamam. ne haliniz varsa görün !
goetica
gün geçtikçe kullanım açısından daha da dibe vuran hat.özellikle son 1 haftadır tam ihtiyacınız olduğu an aramaya kalkı$tığınızda sürekli bağlantı hatası veriyor.

onun haricinde hatınız öğrenci ise "10 dakikası 2 konture konu$ucam saatlerce konu$urum ne güzel lan" dü$ünceleri içerisine hiç girmeyin,girdiyseniz çıkın,silin o dü$ünceleri kafanızdan.

keza tam ağız tadı ile konu$maya ba$ladığınızda aradan 10 dakika bilemediniz 15 dakika sonra telefon kapanır.bidaha ararsınız gene gider 2 konturunuz.sinir olur,stres olur o dakikadan sonra da konu$mak keyifsiz gelir..

demem o ki kullanmayın,kullandırtmayın,ben ettim siz etmeyin.

turkcell’in gözünü seveyim ben.
angelofthehell
kontör yüklediğim halde defalarca "kontörunuz bıtmıstır" dıye robot kadın tarafından aranmama sebep olan, ama arama yapabildiğim garip gsm operatorü
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol