confessions

thor

- Yazar -

  1. toplam entry 36
  2. takipçi 1
  3. puan 6187

hurock fest 08

thor
iptal edildiğini öğrendiğim, dumur olduğum olay.

kamuoyuna duyurulur


2003 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2004 yılından bu yana festival çıtasını her daim yükselterek hacettepe öğrencilerine ve yıllar geçtikçe tüm türkiye`ye hizmet vermiş olan hacettepe üniversitesi rock topluluğu yani bilinen adı ile hürock, her zaman destekçimiz olan sizlere bir açıklama yapmak zorundadır.

3 yıldır geleneksel olarak gerçekleştirilen, geçen yıl resmi olarak “uluslararası” statüsü kazanan, bir öğrenci topluluğu olarak yapılagelmiş en büyük müzik etkinliği sayılan ve binlerce kitleyi etrafında toplamayı başararak müzik ziyafetine boğan “hacettepe üniversitesi 6. uluslararası rock festivalleri” yani bu sene gerçekleşmesi düşünülen ismi ile “hürock fest 2008” çalışmaları 8 ayı aşkın süredir sürmektedir.

23-24-25 nisan 2008 tarihlerinde beytepe`de gerçekleşmesi için seçimden önceki rektörlük tarafından onay ve izin verilen festivalimiz, katatonia - haggard - reamonn - anathema - şebnem ferah - pentagram - hayko cepkin - 110 vb gibi bir çok grup ile anlaşmış, sponsorlarını temin etmiş, catering firmalarını bulmuş ve gerekli ses-ışık-sahne sistemi için anlaşmalar imzalamıştır. ayrıca tanıtım için afiş çalışmaları tamamlanarak ön tanıtım afişleri internete verilmiş, stickerlar bastırılmış ve hatta festival bilekliklerinin siparişi bile verilmiştir.

hürock fest 2008 için yapılan çalışmalar %99 tamamlanmıştır.

geleneksel olarak düzenlenen bu festival, yaklaşık olarak 1 ay önce gelen yeni rektörlük tarafından, eski karar bozularak gerekçesiz olarak iptal edilmiştir.

yapılan tüm sözleşmeleri, sponsorluk anlaşmalarını, tazminatları ve grup ayarlamalarını hiçe sayarak verilen bu kararı bozmak için, haftalardır çaba veren hacettepe üniversitesi rock topluluğu yönetim kurulu, tüm itirazlara, verilen dilekçelere ve görüşmelere rağmen bir sonuç alamamıştır. hürock fest 2008`i kurtarmak adına odtü ile görüşen ekibimiz malesef buradan da olumlu bir sonuç alamamıştır. son bir çare ile bilkent üniversitesi ile görüşmüş ancak buradan da olumlu bir yanıt alamamış bulunmaktayız.

hürock fest 2008 adlı uluslararası müzik festivalinin tüm hazırlıkları bitmiş iken, etkinliğin gerçekleşmesine 2 aydan az süre kala iptal edilmesinin sorumluluğu tamamen hacettepe üniversitesi rektörlüğü`ndedir.

hacettepe üniversitesi rock topluluğu olarak yaptığımız 8 aylık çalışma göz göre göre çöpe atılmıştır. 23-24-25 nisan 2008 tarihlerinde gerçekleştirilmesi düşünülen hürock fest 2008 festivalinin iptal kararının hemen ardından, hacettepe üniversitesi ekonomi topluluğuna bu tarihlerin amfi tiyatro konseri olarak verilmesi de son derece düşündürücüdür!

hacettepe üniversitesi rock topluluğu, son ana kadar bu festivalin yapılması için çaba göstermiş, gelenekselleşmiş olan türkiye`nin en büyük üniversite rock festivalinin yapılabilmesi için canla başla çalışmıştır. yakınlarımızda olanlar bunun en iyi tanıklarıdır.

yeniden hatırlatılmalıdır ki; hürock fest 2008 tüm hazırlıkların tamamlanmasına rağmen hacettepe üniversitesi rektörlüğü tarafından gerekçesiz olarak iptal edilmiştir. hacettepe üniversitesi rock topluluğu iptalde mesul değildir.kamuoyuna saygıyla duyurulur
hacettepe üniversitesi rock topluluğu yönetim kurulu

asansörde insanlarla got gote gelmek

thor
şöyle oluyor ki,

asansorde arkadasınız ile ciddi bir konu konusurken acılan asansor kapısı ve akabinde giren 15 kişi ile birlikte arkanızda hissettiğiniz yumuşak dokuların sıkıştırıcı etkisi o andaki muhabbetin içine etmekle birlikte nefes darlığı bonus olarak size sunulmaktadır.

bir de bu durumda birinin gaz cıkarması durumunda oluşacak yumuşak doku titreşimleri düşünülmek dahi istenmemekte.

kedi

thor
insanın yanında uzun süre yaşadığında davranışlarında insanlara benzer değişikliklerin olduğunu gördüğüm güzel şirin şeylerdir.

ayrıca bu şeyler halıların üzerinde kaymaktan ve de onları katlayıp kendilerine pusu alanı hazırlamaktan ayrıca zevk alırlar.

my hope the destroyer

thor
kendisi my dying bride’ın the dreadful hours (2001) adlı albümünde bulunan şahane parçası;

sözleri şöyledir;

weeping with you. arms around them
flowing with you. without your men
keeping with you. feeling their shiver
drowning with you. deep in this river

tired and lonely. sitting and staring
weak and filthy. no longer caring
wasting to nothing. the rubble of you
hoping for something. poison where love grew

people. feel her mind
she is broken
people. fill your eyes
her body is broken

leave me be, with my memories
i can still see all the lovers of me
i still know those feelings

you’re still mine, my lover
i watch over you
goodbye my lover
no sorrow. please, no tears

holy and fallen. watch yourself die
fade and wither. long lost the fight
tremble to sleep. her man long gone
years, and still weeps. never forgotten

siroz

thor
karaciğerin %80inin üzerinde bir alanın işlev görememesi, bu alanda da çeşitli fibrozislerin, devamında nodüllerin oluşması ile karakterize karaktersiz bir hastalıktır, acılıdır, komplike bir hastalıktır. ana sebepleri arasında en büyük oranı alkol almakta, otoimmünite ise plase olarak beklemektedir.

alkol

thor
insan sağlığı açısından değerlendirirsek,

haftada en fazla 3 kere (duzenli olmamak şartıyla) (özellikle içtiğin günden sonraki bir iki gün vücudunu dinlenmeye ayırarak) ve içilen gün 80 gr %100 alkol’ü geçmemek şartıyla (yaklaşık 3 kutu bira, veya barlardaki sulandırılmış 4 tane 50cc lik bira) (insandan insana değişkenlik gösteren sınırlamalardır, bayanlarda daha düşüktür tabiki bu sınır) içilmesi önemli tahribata sebep olmamaktadır, tabiki bu sınırlamaların altı, hiçbir zaman zararı olmayacagı anlamına gelmeyecektir.

kısacası abartmadan, ve vucudunuzu zorlamadan içilmesi durumunda şeker gibi birşeydir, iyi eğlenceler...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol