confessions

sys32murats

- Yazar -

  1. toplam entry 101
  2. takipçi 1
  3. puan 7802

sözlükteki resmi olmayan cemaat

sys32murats
her sözlükte böyle gruplar var gibidir. otu boku bile yorumlarken kitap deyip başlıyorlar, ona buna laf sokup bitiriyorlar. insan cemaat liderlerinin böyle gruplar kurdurup habire başlık girdirtip girdirtmediğini merak ediyor. ne de olsa internet sanal alem, gizliden mi yapıyorlar ne... her sözlükte, her entryde görünce; insan kuşkulanıyor.

reklamlardaki denizkızı

sys32murats
eve getirilen bir rus hatunmuş gibi... ev hanımının bakışı bu nedenle biraz tuhaf ve tedirgin... denizkızı bu nedenle dil bilmiyor gibi... bilmiyorum belki de değildir ama sanki bunlar düşünülüp de oynanmış gibi. gerçekte getirilse neler olur acaba. bu kızı çok puanım biriktiğinden verdiler, almakla hata mı yaptım? bak dil de bilmiyor... neler olur acaba? ha reklamlardakinin (ev hanımı ne kadar aydın olursa olsun) pişirilip ev erkeğine yedirileceği kesin tabii...

taktiksel

sys32murats
türk dil bilgisi kurallarına göre varolmayan ama spor-medya dilbilgisi kurallarınca var ve pek de önemli bi sözcükmüş zannedilerek habire kullanılan harf öbeği... özetle, "biz de bişiii anlamıyoruz" veya "size de bir şey anlatamıycaz ama biz aslında çok şey biliyoruz" , "şimdi anlatsak siz anlamazsınız, o yüzden boş verin", "lafımızı dinleyin yoksa cısss yaparım" anlamlarındaki anlamsız söz-cük!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol