confessions

superkahraman

- Yazar -

  1. toplam entry 342
  2. takipçi 1
  3. puan 11202

halkın sanata bakış açısı

superkahraman
iyi niyetli bir arkadaşın roman yazım teknikleri ile ilgili çeşitli yazı ve makalelerden oluşturduğu blog sayfasına yapılan yorumlardan açıkça belli olan hadise. bir kaç örnek vermek istiyorum tutmayın;

-1 haftadır bir roman yazıyorum,50 sfya ulaştım.ama artık bu romandan sıkılmaya başladım.yeni birşeyler yapmak istiyorum.sizce ne yapmalıyım

-bilgiler için çok saol. ben de en yakın zamanda roman yazmaya başlayacağım inş.

-şair arkadaşlarım bende sizin gibi roman yazıyorum 17 yaşında ve iyi bir başlangıç yaptım

-bende sizler gibi kitap yazıyorum ilk 30 sayfasını yazdım

-benim bi korku romanı yasmam ici birini öldürmemmi gerekiiiyooo yahni romanın gerçek olmasımı lazım ben nası polisiye yazıcam bana yardım edinn mail adresimş su => [email protected]

-yazmaya başlayalı yaklaşık 9-10 yıl oldu. peki size kendimi anlatayım. şu anda 18 yaşındayım, babamın verdiği harçlıkları biriktirip bir-iki top parşömen aldığımı kim biliyor benden başka... kimse bilmiyor, çünkü onların benim ile alay etmesinden korkuyordum. hele ki annemle babam... yazdıklarımı görecek, el aleme yayacak insanlardandır! onlar okuyamasınlar diye yazılarımı büyükçe bir kasaya koydum, kağıdımı, kalemimi, taslağımı, kitaplarımı, fikirlerimi, mürekkebimi... hepsini kapattım o kasaya... üzerine kilit vurdum!bu benim için iyi oldu aslında. onlar okuyamadılar. kendilerini her şeyden üstün görseler bile...

-kafamda çok güzel tasrladığım kısıler yer ve zaman yazıya dokmeye gelınce karman çorman bir hal alıyor. bunun sebebini arıyorum . ama hala bulmuş deyilim ama emğin için sağol.

ah ah ah güzel türkiyem. roman yazmak için çıldıran gençlerim benim. heleki 18 yaşında olup 10 yıldır roman yazan arkadaşa seslenmek istiyorum. insan 8 yaşında anca okuma yazmayı söküyo hayvan. daha ne diyem mahmut mu diyem?

ilk buluşmada seks yapmak isteyen erkek

superkahraman
erkek sadece ilk buluşmada değil, herhangi bir buluşma olmasa bile günlük bir rutin olarak seks yapmak ister. erkek kavramının yüceliğini karşısındaki kadınla kaçıncı buluşmasında seks yapmak istemesine göre kategorize etmek yanlıştır.

1. buluşmada istiyorsa abazan,
2. buluşmada istiyorsa abazan değil ama angut,
3. buluşmada istiyorsa eh işte, dur bakalım... diye gitmez.

eğer böyle olsaydı karşısındaki kadınla hiç seks yapmak istemeyen erkek ideal erkek olurdu. asıl doğru sıralama için kriter, karşısındaki kadına onunla seks yapmak istediğini nasıl ifade ettiği ve karşısındaki kadının onunla seks yapmak istemiyor olabileceği ihtimalinin de olduğunun farkında olması ile alakalıdır. bu bakımdan sıralama şöyle düzeltilebilir.

1.ulan bana vermiyecekte kime verecek: angut yada beyinsiz olduğunun farkında olmadan dünyada tek erkek kendisinin olduğunu zanneden ve her kadının kendisi ile seks yapabileceğini düşünen zavallı erkek.

2.benden iyisini mi bulacak: en azından dünyada tek erkeğin kendisi olmadığının farkında olan ama yinede her kadının kendisi ile seks yapmak istediğini zanneden zavallı erkek.

3.bende okadar zengin olsam bana da verirdi: her kadının kendisi ile seks yapmak istemeyeceğinin farkında olan ama bunu kendi angutluğundan değil başkalarının sahip olduğu arabalardan, cep telefonlarından ...vs kaynaklandığını zanneden zavallı erkek.

4.i sex you: "vermek" gibi bir kelimeyi kullanmak yerine "seks yapmak" kelimesini kullanabilecek kadar dünya görüşü elde edebilmiş ama yinede angutluktan payını almış zavallı erkek.

5.bu gece buluşalım mı: sadece kaba kelimeler kullanmaktan vazgeçerek karşısındaki kadına değer verdiği izlenimini yaratmaya çalışan ama karşısındaki kadının onunla buluşmak istemeyeceği ihtimalinin de varlığının farkında olamayan, bunun yanında aldığı hayır cevabını sindiremeyen ve kadına haketmediği bin türlü zırvayı yakıştıracak olan zavallı erkek.

6.istersen bu gece bende kalabilirsin: güzel ve eğlenceli geçen bir günün ardından karşısındaki kadına kendisi ile seks yapmak istediğini belkide en doğru yoldan belirten ve bunu yaparken de seçimin ona bağlı olduğunun farkında olan, evet derse bayramlardan bayram yaşayan, hayır derse de buna saygı gösteren ve daha sonrasında da aramamazlık etmek gibi bi angutluk yapmayacak normal erkek.

7. benimle evlenirmisin: direk zavallı erkek

güneşi gördüm

superkahraman
mahsun kırmızıgügü nün yönetmenliğini ispat ettiği ikinci filmmiş deniliyor da hayret ediyorum. evet çok güzel görüntüler var, hikayeler çok güzel, oyunculuklar iyi vs vs vs, herşey iyi.

ama şu var bende bir rock grubu kursam, en pahallısından aldığım gitarı satriani ye çaldırsam, ondan sonrada stüdyo da bob rock a kayıt ettirsem, liriklerini de dünyanın en iyi söz yazarlarına yazdırsam, ardından da bakın ben albüm çıkardım desem kızlar benim için tişörtlerini çıkarıp, tangalarını sahneye atarlar mı acaba konserlerde diye düşünüyorum.

bugünün büyük yönetmenlerinin yukarda sayılan tüm imkanlardan hiçbirine sahip olmadıkları halde ortaya çıkardıkları bir takım işler vardır. o işlerdir insanı büyük yönetmen yapan. örnek vermek gerekirse;

darren aronofsky yi yönetmen yapan pi dir, the wrestler değildir.

danny boyle u yönetmen yapan tv ye çektiği dandirik yapımlar ve ardından gelen shallow grave ve trainspotting dir, slumdog millionaire değildir.

george lucas ı yönetmen yapan thx1138 dir, star wars değildir.

cem yılmaz ı komedyen yapan karikatürleridir, gora, arog yada stand-up gösterileri değildir.

mahsun kırmızıgügü yü yönetmen yapan nedir acaba...

zombi aldatmacasi

superkahraman
tarafımdan yazımı başlatılan, yakında sultanahmet meydanı, eminönü ve galata kule dibinde kiraladığım selpakçı çocuklar tarafından bedava dağıtımına başlamayı planladığım yeni ve ilk eserim. evet hem ilk hemde yeni.

yıllardır propogandası yapılan ve başını da dario argento denen sepetin çektiği zırvalığın aslında bir aldatmaca olduğunu insanlığa göstermeyi umduğum bir başyapıttır kendisi.

neymiş efendim bu; zombiler yaşayan ölülermiş de, insan yiyerek besleniyorlarmış da, bir ısırıkta karşısındaki insanı da zombi yapıyorlarmış.

bi kere yaşayan ölü olmaz. yaşıyosa ölü olmaz. ölüyse yaşamaz. ??!! evet yeterince sığ olduysa diğer aşamaya geçebiliriz.

ikincisi zombi ısırmasıyla insan zombiye dönüşmez. yani amacı beslenmek olan bir zombi neden karşısındaki insanı bi kere ısırıp bıraksın. tadını mı beğenmemiş. zombisin lan sen, bu ne aristokrat zevki.

evet görüldüğü üzere eserimin ana hatları kısaca böyle. horan yahyu takma ismi ile yakında piyasa da bulabilirsiniz.

edit: bahsi geçen kişi dario argento değil efendim george romero adlı tavuk olacaktı. özür.

anal seks

superkahraman
daha sonraları gelişememiş ergen olarak adlandırılacak olan gelişen çocuğun altbeyninde anal dönemi atlatamaması ile ortaya çıkan bir sapkınlıktır. oidipus kompleksini doğal yollardan atlamayan bireylerde ortaya çıktığı yazılır, çizilir. annenin babaya ait olduğu gerçeğini kabul edemeyen çocuk cinsel kimliğinde fallus la beraber geliştirdiği bir takım fetişist eğilimler ortaya çıkartabilir. anal seks ihtiyacı ve bu ihtiyaçtan doğan eşcinsellik bunun sonuçlarından olma ihtimali vardır. yalnızca ihtimali vardır diyorum çünkü eşcinsel olup ta bu komplekse sahip olmayan insanlar da olabilir. burada bahsi geçen sapkin birey eşcinsel birey değildir, eşcinselliğinden utanan gizli eşcinsel bireydir.

gizli eşcinsellik #879739

çeşitli şekillerde dışa vurulur.

(bkz: göt sikmek) (başlı başına gizli eşcinsellik belirtisidir zaten. 3 yaşındaki bir çocuğun anal dönemi atlatamadığının göstergesidir)

(bkz: ne amından vazgeçerim ne götünden) (göt fetişizmi burda da ortaya çıkmaktadır.)

(bkz: götünde birdir bir oynarım) (göt fetişizmi)

(bkz: göte karpuz sokmak) (gizli eşcinselin anal seks ihtiyacının dışa vurumu)

(bkz: götün üstüne boşalmak) (alenen eşcinsellik ilanı olan göt vurgusu)

(bkz: yurdumun orospu kızları domalın) (domalma eylemi gene götle ilişkilendirileceğinden dolayı burada da aslında beraber olduğu kadını erkek olarak hayal etme durumu vardır)

süper kahraman

superkahraman
şerefsiz olanlarının başını benim çektiğim oluşumdur. hatta öyleki bir keresinde süpermarketten çıkıp karşıdan karşıya geçerken ezilmek üzere olan 90 yaşındaki bir teyzeye görünmez olup pandik atmıştım, elmalar armutlar hep yerlere saçıldıydı.

sözlük kliseleri

superkahraman
online sözlük sitelerinde ki hakkını yememek lazım bilgisözlük te pek fazla göremediğim ironik olduğu kadar gülünç ve yazarlarının direk yaş ortalamalarını ortaya koyan davranış biçimlerinin bir birini tekrar etmesi durumu. hangi sözlük bu konuda başı çekiyor söylemeyeceğim.

özellikle sinema filmleri söz konusu olduğunda karşılaşılan bu eylem biçimi şöyle zuhur etmekte. mesela ki söz konusu bir hollywood blockbuster olsun.

klişe 1: mutlaka filmle ilgili mantıklı mantıksız film hataları bulunmakta. örneğin, "ya bi kere uzay gemisi öyle süzülürken o şekilde manevra yapamaz, protonlar yetmez ona bidi bidi". kazanın doğurduğuna inanan ama öldüğüne inanmayan eşşek sıpası, git belgesel izle o zaman.

klişe 2: her daim mutlaka ve mutlaka filmin ne kadar boş ve sığ olduğundan bahsedilmekte. "eğlencelik, çerezlik, kolay izlenen bir film" valla kız tavlamakta işe yarıyosa bende girişecem bu işlere.

klişe 3: unutulmazlar arasında ise izlendiği takdirde "2 saatinizin boşa gideceği" nin telkin edilmesi var tabi ki. e abi bazı filmler 2.5 saat sürüyo. o zaman sadece ilk 30 dakkasını izleyelim çıkalım, yada son 30 dakkasını mı izlesek. ya işe yarar kısımlar aralara serpiştirilmişse???

klişe 4: kesinlikle ve kesinlikle "verdiğiniz paraya yazık" klişesi olmazsa olmazlardan. adam sanki yetim okutuyo, aç doyuruyo, gariban giydiriyo.

klişe 5: çoğu kez tekrarlanan "aslında çok daha iyi olabilecek bir senaryoyu mahvetmişler" klişesi. söyleyecek söz bulamıyorm.

klişe 6: "beklentilerin boşa çıktığı" nın idda edilmesi. sanki yönetmenle oturup aylarca film üzerinde tartışmalar yapmış da ardından iflmi izleyince hayalkırıklığına düşmüş.

klişe 7: son olarak filmin "bütün amerikan klişelerini içinde barındırması" önermesini öne sürerek en büyük sözlük klişesini vurdumduymaz bir ironi ile ortaya koymak.

ingilizce yi türkçe nin deforme edilmisi zannetmek

superkahraman
küçük çocuklarda -sanırım 80 kuşağında yoğunlukla- görülen bir sendrom. ilk defa bir ingilizce kelime duyup da bu kelimenin fonetik olarak türkçe karşılığının da tesadüfen hemen hemen aynı olduğunu öğrendiği an başlayan travmatik bir süreçtir. zannederki her kelime böyle kullanılmaktadır her cümle böyle kurulmaktadır.

radyo kelimesinin ingilizcede ki karşılığı reydiyo dur.
televizyon kelimesinin ingilizcede ki karşılığı da televijın dır.
bu sebeple ki karnıbaharın da ingilizcede ki karşılığı bir anda kğernıbahğır oluvermiştir genç bünyede. artık o ingilizceyi sökmüştür 8 yaşında. taki orta okula gelip de ingilizce dersinde parmak kalıdırıp;

"mğerhıba öğretmiğınım, bniğım adim lölölö"

diyene kadar.

akrep burcu erkeği

superkahraman
simgesi olan hayvanın göreceli iğrenç görünümüne ironi olarak, aşık olup sevişmek ile ereksiyon olup s.kişmek arasındaki ayrımın farkında olan erkeklerin dahil olduğu grup. buna rağmen sahip olduğu ikondan dolayı hala tek becerilerinin sokup çıkarmak tan ibaret olduğu düşünülür.

darwin le karşılaşinca yapılabilecekler

superkahraman
mö 1000k: kafasına vurulur.
mö 100k: kafasına taşla vurulur.
mö 10k: kafasına yontulmuş taşla vurulur.
mö 5k: kafasına parlatılmış taşla vurulur.
ms 00 / 1k: pek ilgilenilmez zira ilgilenilecek daha enteresan kişiler vardır.
ms 2k: ya dur bi bakalım ne diyo acaba denir.
ms 5k: kafasına parlatılmış taşla vurulur.
ms 10k: kafasına yontulmuş taşla vurulur.
ms 100k: kafasına taşla vurulur.
ms 1000k: kafasına vurulur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol