confessions

seyhmerat

Yazar

  1. toplam entry 4812
  2. takipçi 0
  3. puan 12254

3 yılda 500 bin entryi geçememek

bilgi sözlük denilen bu oluşumun başarabildiği yegane şeylerden birisidir. zira kendisinden çok çok sonra kurulan diğer sözlükler son derece iyi yerlere gelmişken, milyonlarca entryleri aşmışken her gün ölümüne tematik yapılmasına rağmen bilgi sözlük denilen yer hala üstelik 3 senede 500 bin entryyi geçememiştir. gerçek bir başarısızlık abidesi olarak duran eleştirilmesi gereken şeydir. yaratıcılıktan yoksun bir yazım anlayışının olması da bunda etkendir tabi yaratıcılığı körelten tematiklerin varlığı da.

markus merk

nasıl yılın hakemi seçildiğine şaşırdığım son senelerde yönettiği tüm avrupa maçlarının neredeyse içine eden, avantaj kuralının katili hakem.

anayasa mahkemesi

varlığı anayasal demokrasinin güvencesi olan yüksek mahkemedir. verdiği kararlar demokrasiyi güvence altına almaktadır. anayasayı demokrasiyi koruyacak şekilde yorumlama hakkına sahiptir. anayasa mahkemelerinin olmadığı yerlerde bazı kurum veya kuruluşların devleti parselleyip demokrasiyi ortadan kaldırdığına şahitlik edebilirsiniz.

türk

tüm dünya literatürüne adını türk diye yazdırmıştır ve tüm dünya’nın türk diye bildiği ulustur. tüm dünya osmanlı’ya bile türk demiştir ki bugün yaşadığımız topraklara türkiye ismini dünya literatürü vermiştir kimse tarafından uydurulmamıştır. osmanlı yıkılırken ulus devlet kurabilme beceresini göstermiştir ki ulus devlet kurma becerisi, ortak tarihten, dilden ve kültürden oluşan bir hadisedir. toprak birliği sonuna kadar olan ülkedir ki misak-i milli diye de bir yeminle bütünlüğün üzerine yemin etmiş insanlar tarafından kurulmuştur, tüm dünya tarafından gerçekliği ve varlığı yüzyıllardır kabul edilmiş millettir. bazıları ırk diyebilir ancak ırktan öte millettir her ırk millet olma yetisine sahip değildir.

(bkz:anlamazsan gel detaylı anlatayım)

sözlükte olması gerekenler

verilen bir linkte büyük harf varsa o büyük harf çıkmadığından küçük harfli şekli yazılı olarak gözüktüğünde tıklandığın o link açılmamaktadır. verilen tüm linklerin sağlıklı şekilde çalışması lazım gelmektedir.
0 /