confessions

serhadlu

- Yazar -

  1. toplam entry 190
  2. takipçi 1
  3. puan 7297

17 kişinin öldüğü ibb baskını görüntüleri

serhadlu
bu insanları dışarı salıp, katliamların birinci dereceden sorumluları olanlar defalarca bu görüntüleri izlemelidirler... dışarıya demokrasi adına çıkmış bütün insanlar bunu izlemeli. sizi teröristlerden,toplumsal katliamlardan,felaketlerden korumakla görevli olan devlet dediğimiz olgu, nasıl da milletini kandırarak ve piyon gibi kullanarak kanlarının akmasına gram vicdan pişmanlık yanlışlık duymadıklarını görsünler. fakat kör olmuş bir göz, bağnazca,holiganca bağlanılmış bir kişiye ya da olguya bu durum defalarca izletilse de şuanda bunu anlamlandırmaları biraz güç olur. er geç çıkacak ak ya da kara. fakat işler çoktan çığrından çıkmış olacak.bu arada geçen sürede çok masum insanın canı yanacaktır.

asker katillerinin yargılanması

serhadlu
sosyal medyada hepsinin deşifre olacağı fotoğraf ve videolar mevcut.adaletin normal bir şekilde işlendiği bir ülke olsaydı şayet bunlarla ilgili netice alınabilirdi.fakat bu ülkede kanun bir tarafa işler öbür tarafa işlemez durumunu geçtik; kanun hak edene işlemez hak etmeyene güzelce işler ülkesindeyiz...

16 temmuz 2016 günü hissedilenler

serhadlu
uzun bir gece geçirdik.sabaha kadar burnumun direği sızlayarak olan bitenlere mantıklı çözümler aramaya çalıştım. hele sela seslerinden sonra artık sinirlerim boşalmıştı.tutamadım kendimi.annemin karşısında hüngür hüngür ağladım..nasıl uyuduğumu ve sabaha nasıl kalkacağım hakkında zerre fikrim yoktu.
sabah kalktığımda kendimi tamamen bir cenaze evinin baş rolü gibi hissediyordum. karnımın acıkmasını,bugün ne yapacağımı,yarın neler yapacağımı,pazartesi işle alakalı düşüncelerimin hiç biri yoktu.içimden bir şey alınmıştı sanki.beni hayata bağlayan benim nefes almamı sağlayan bir şeyler karanlıkla birlikte uçup gitmişti.her zaman ne olursa olsun umut besleyen bir insan olarak bu sefer cidden umudumu yitirdiğimi hissettim. ben 26 yaşındayım.bu ülke için okuyup vatana millete hayırlı olmak için can atan iyi bir insan olmak için can atan türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ve ben gibi binlerce gencin bu sabah umutları karanlıkla birlikte sonsuzluğa uğurlanmıştır...
her zaman bu ülkenin daha temiz ve insanca yaşanılacak bir ülke olacağına karşı umudum vardı. artık maalesef bu da kalmadı. ülkesinden umudu kesmiş gencecik bir delikanlının artık bu ülke için kendisi için geleceği için ne yapması gerektiği apaçık ortaya çıkmıştır..

uğur ışılak

serhadlu
bugün manşetlere konu olmuştur. çünkü 'meclise uyumaya gitmiyorum' demiştir ve bugün mecliste uyumuştur... ama adam uyumaya gitmedi ki.. söylediğinde bir sıkıntı yok. sadece uyuya kaldı. sanırım içinden de bir türkü söyledi. ohh gelde uyuma.

yatak toplamak

serhadlu
ben kalktıktan sonra yatağımı toplamadan yapamıyorum birader. kendimi rahatsız hissediyorum.ne bileyim günüm iyi geçmeyecekmiş gibi falan oluyor.sokağa çıktığım anda kamyon falan çarpacak sanki. ayrıca buna benzer bir çok konuda bu takıntım var.annem sağolsun.

bonzai

serhadlu
bunca zamana kadar neredeydi polis bu bonzai için düşünmeden edemiyorum. daha önceden de yaygınlığı bir bu kadar vardı. ve yaşadığım bölgeye göre söyleyecek olursam bütün bunun alım satımı polisle birlikte yapılıyor diceğim kadar yakındılar olaylara.neden bir şey yapamıyorlardı cevabı açık varın siz düşünün.. sen alkolü yasakla sigaraya öküz gibi zam yap sonra bu çocuklar neden on liraya kendini zehirliyor.. vay eşşeğinn halinee.

vermicem vermicem kuruyup gitse de vermicem

serhadlu
hem şarkının garipliği hem de hatunun biraz tatlılığıyla ünlenmiş video. araştırdığımda hatunun daha önce de gene yanında travesti kılıklı biriyle youtube de videosunu gördüm aynı şarkıyla. o zaman sadece youtube kanalından bu kadar ün kazanmamış ama şuanda vine gibi instavideo gibi uygulamaların hayatımızda yer etmesi hatun kişiliğin tekrar vine modasına uyup arabada kendisini çekmiştir. hal hareketleri gayet sempatik şarkı da bir o kadar çekici. ha sözüm ona gayette güzel eğlenmiştir kendisi artık abazalar düşünsün...

özleyen hatun

serhadlu
’’özlemle baş edemeyince hırçınlaşır kadın, acısını da özlediğinden çıkarır; özlenenin vay haline.’’ şimdi bu sözden yola çıkacak olursak hayatıma geç giren çok sevdiğim bir kız arkadaşım var. yollarımız ayrıldı ben 3 ay yurt dışındayım o istanbul’da. gitmeden ne yapabilceklerimizi ne gibi sorunlar çıkar bunları tartışıp birbirimze nası davranmamız konusunda hepsini hatta uygulamalı olarak konuştuk tartıştık... sonra ben geldim ve hatun özlemeye başladı. ve hırçınlaştı.acısını benden çıkartıyor sevgili sözlük. vay benim halime.

iftar yapmak orucu bozar mı

serhadlu
iftar vakti yani ezan okunduktan sonra ’haydi bakalım oruçları bozalım’ şeklinde nida da bulunmak yanlış. daha doğrusu oruç eğer iftardan önceki vakitlerde kural dışı olarak uygulanırsa yani bir şeyler yenirse bozulmuş oluyor. yani iftarda oruç bozulmaz. oruç açılır.. yani oruç mübarek eylenir. oruç bozmak bir olumsuzluktur.. umarım anlatabilmişimdir. lakin bu benim düşüncem değildir. bugün ki konuştuğum kilise papazı böyle dedi. günahı onun boynuna. vesselam.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol