confessions

sengreal

Yazar

  1. toplam entry 82
  2. takipçi 0
  3. puan 214

berkin elvan

siz sözde büyüklerin kirli işleri oyunları yüzünden bakkala ekmek almaya giden koca yürekli bir çocuğu kaybettik .. yuh olsun .. bu koca yürekli çocuk daha aşık bile olmamıştı,sevmemişti,bi kadının elinden tutmamış mutluluktan kalbi atmamıştı..daha hayatı yaşayamamıştı..siz ne yaptınız? evinden çıkma amacı bakkala gitmek olan,ekmek almak olan bi cocuğu öldürdünüz..kahramansınız artık inanın ..utancın kahramanları..

ellerinizde berkinin kanı var ..

http://m2.milliyet.com.tr/news/article?id=1849834

afganistan

bi süre yaşadığım ülke ..
buraya ilk giderken rahmetli dedem çok sevinmişti,"müslüman kardeşlerimize yardım et , hor görme , mekke de gördüm ben çok iyi insanlar" falan diye uzunca süren nasihatler etmişti..ben bu kafayla kabil e indim ama dakika bir gol bir ,başkent bile bölesine pis , dağınık ,özensiz , düzensiz ise diğer yerler nasıldır diye düşünürken aynı anda yarım yamalak asfaltlanmış yollarda çukurlara gire çıkar ilerliyordu aracım..özellikle yaz sıcağında dayanılmaz pis bir kokunun tüm şehri sardığı garip bi yerdi..

tabi ben tüm bu yukarıdaki yazdıklarımı görünce , düşündümki bunlar hep emperyalistlerin,tekellerin,sömürü devletlerinin oyunları ama inanın böle değil dostlar ..adamlarda aşiretler var hani bizim ülkenin güneydoğusundaki gibi..bu aşiretlerin hepsi birbirine düşman ..herkesin inancı-mezhebi öylesine farklılaşmış birbirlerini öylesine ötekileştirmişler ki inanamazsınız..

insanlar müslümanlıkla bağdaşmayacak şekilde pis, -sakın bana yokluk,fakirlik demeyin- adamın altında görece lüks sayılabilecek bi jip var ama amca ana yolda şehrin ortasında aracından inip küçük tuvaletini hemen oracıkta halledip yoluna devam edebiliyor örneğin ..

insanlar birbirini sırtından vurmakla övünebiliyorlar hatta..

bence içinde bulundukları durum tamamen kendi suçları , seçimleri .. birleşmedikleri,bir olmadıkları sürecede bu şekilde yaşamaya mahkumlar..

-birde yabancı hayranlığı var burda,asker sivil kim olursa olsun yabancı gördülermi üç beş kuruş fazla kazanalım diye yapmayacakları yok neredeyse ..

(türkleri severler , en azından saygı duyarlar..askeri eğitimlerinin büyük bölümü türkiye tarafından finanse edilir,günlük hayatta bir çok türkçe kelime deyim yerleştiktir)

hollanda

bi süredir yaşadığım ülke .. biraz gözlemlerimi aktarayım ;

bilinenin aksine resmi olarak üç başkente sahip ülkedir.. amsterdam kültürel başkent , rotterdam finansal başkent ve den haag - the hague siyasi başkenttir..

amsterdam ; çok ünlü müzeleri rijks museum , ann frank house , van gogh museum , v.b. dir..eğlence hayatı üst seviyededir..kadın-erkek , yaşlı-genç-çocuk hemen her turist red light a uğramadan geçmez .. fahişelik yasal bir meslektir ( tabi vergini ödediğin sürece) ayrıca aynı bölgede coffee shoplar bolca bulunur .. eğlenceli yerdir..benim özellikle dam meydanı nındaki heykelin hemen arkasında ismini hatırlayamadığım bi bar var burası favorimdir..

rotterdam ; avrupa’nın en kozmopolit şehirdir , öyleki şehirdeki yabancı nüfus yerliden fazladır .son verilere göre %60 a karşın %40 olarak açıklanmıştı..aynı zamanda dünyanın en verimli işletilen limanlarından rotterdam limanı tüm hollanda’nın ekonomisi açısından çok büyük öneme sahiptir ..

den haag ; yaşadığım yer , krallar kraliçeler onların süslü atlı arabaları , hafta içi boğucu , hafta sonu eğlenceli , perşembe akşamları hariç tüm dükkanların 18:00 den itibaren kapalı olduğu , cuma - cumartesi geceleri barlarda insanların kesinlikle oturmadığı baston yutmuşcasına ayakta takılmayı tercih ettiği şehir..sakindir ve sakinliği ile boğabilir ama yılda bir kez avrupa’nın en büyük jazz festivali burada düzenlenir ayrıca amsterdam ve rotterdama max 30 dakika uzaklıkta olması ekstra bir çekicilik katar bu şehre ..

yazları hava çok geç kararır .. güneş bi çıkar bi kaybolur , heran yağmur yağdırabilecek potansiyele sahip bulutları vardır ve bu bulutlar çok alçaktır (yere yakınlık anlamında)

valla baya uzun oldu ve ben yazmak istediklerimin yarısını yazabilmiş değilim henüz..neyse darısı bi dahaki entrye..

bilgi sözlüğü nereden duydunuz

durup dururken , aksamin bi zamani bir maille varligindan haberdar oldugum , daha once neden haberim olmadi acep diye kendime kizdigim , garip , guzel , simdilik okuduklarimla nispeten saygi cercevesinde gezen sozluk .. bu arada maildeki `kari-kiz`vurgusuda beni cekmedi degil hani ..

bayan değil kadın

bayan nedir arkadaş ..kadındır o kadin.. hiçte ara istasyon modu değildir ..bay kelimesine eş olsun diye uydurulmuş ve maalesef kullanımı yaygınlaşmış kaba -bence- kelime..kadın candır , bayan hiçbirşey ..

kendi kendini imha eden cep telefonu

şimdi sorum şudur ki ; bir telefonun içerisindeki bilgilere erişmek için neden gövdesine müdahale edilsin yada buna gerek olsun ??? bu bağlamda çokta anlam ifade ettiğini düşünmediğim cihaz..ama tabi bizim ülke için uygun olabilir.nasıl derseniz ;

"-sıfırlayalım herşeyi ...
-nasıl babacığım?
-oğlum dinleniyorsun ...
-kim babacığım?
-telefonu iyice sık bakalım...
-neden babacığım ?
-imha olsun ,sende mümkünse... "

gibilerinden ..

27 mart 2014 ahmet davutoğlu ses kaydı

mesele böyle bir ses kaydının gerçekliği meselesi değildir , ki gerçek olduğu inkar edilmeyerek kabul edilmiştir ancak devletin bundenli önemli kurumlarının yöneticileri bu denli önemli bir mevzuda konuşurken bunun kayıt altına alınabilinmesidir ..

ahhhh ah.. ne hale düştün güzel ülkem..

mini etek giyip çekiştirmek

bu ablaların hollanda’nın hemen her yerinde mini etekle bisiklet süren onlarca örneği vardır ve ne akla hizmetse aynı ablaların bi kısmı eteklerini aşağı aşağı çeker bisikletten düşme pahasına..anlam verilememektedir tarafımdan zira madem çekiştireceksin neden bisiklete mini etekle binersin be ablacım ???

hikmet çetin

on numara insan deyiminin-sözünün tam karşılığı .. tanışmak şerefine eriştiğim için kendimi şanslı hissediyorum açıkcası..

tüm siyasi gruplar tarafından sevilen sayılan az sayıda siyasetçiden biri..

allah uzun ömür versin , seviyorum kendisini..

büyükelçi karısı

bunlarla ilgili sayfalarca yazabilirim sözlük .. ama şu cümle yeterli olacaktır tanım için sanırım ;

hayattaki tek başarıları birinin karısı olabilmek olan sözde insan özde hiçlik abidesi ..

tinder

başlığı yaklaşık 3 sene önce açmışım , sanırım değerlendirme yapmanın zamanı geldi ;

- ilk başlarda yurtdışında kullanmaktaydım ve gerçekten çok başarılı bi uygulama olarak görüyodum ( cidden geliştiriliş amacına uygun olarak beni zevkten zevke sürüklemişti yaklaşık 1 sene kadar :)) amma velakin ne zaman ki Türkiyeye döndüm ve şirin anadolu şehrime yerleştim anca muhabbet edilebilen bi "şey" haline geldi benim için .. Buralarda işe yaramıyo sözlük kişileri :(

-birileri kızacak ama ; zaten amacım sosyalleşmek olsa sosyalleşirim , yeni insanlarla tanışır , muhabbet ederim . Amacı tamamen blind date + one night stand karışımı olan bi uygulamadan beklentimi buralarda karşılamıyo diyelim :(