confessions

sacragorath

- Yazar -

  1. toplam entry 269
  2. takipçi 1
  3. puan 10619

koşu bandında sigarayla koşmak

sacragorath
kalp krizi ile sonlanabilecek eylem. çünkü, nikotin post-sinaptik membrandaki nikotinik asetilkolin reseptörüne bağlanarak kasılmayı kolaylaştırır. ayrıca dikkat ettiyseniz sigara içen kişinin tansiyonuna hemen bakılmaz. çünkü kalp kasının da aktivasyonunu arttırır.
bu arada asetilkolin sinir motor plakta kasılmayı başlatan ana nörotransmitterdir. nikotinik ve muskarinik olmak üzere 2 çeşit reseptörü vardır. işbu nikotinik reseptör (ki adı üzerinde "nikotinik") nikotine duyarlıdır, nikotine affinitesi vardır.

serenades

sacragorath
anathema’nın diger albumlerine gore daha sert daha agır bir havayla piyasa surdukleri albumu. beni pek acmıyor. her ne kadar death metal dinleyicisi de olsam dinleyemiyorum. a fine day to exit ile judgement daha iyi sanki.

devlet bahçeli

sacragorath
yarını cogu siyasiden daha iyi dusundugu icin, devleti daha kotu senaryolardan kurtarmak icin sesini cıkarmaktan cekinen; radikal soylemleri olmadıgı icin bazı eski mhplileri kendisine kusturen; ankara universitesinde ekonomi doktoru olarak ogretim gorevlisi olan saygı duydugum tek siyasi lider.

ayının linç edilmesi

sacragorath
akşam akşam beynimi gözlerimi dağlayan haber. iki ayağı üzerinde dikilen yaratik bir diğer iki ayağı üzerinde dikelen ama tevazusundan dolayı 4 ayak yurumeyi tercih eden hayvanı taşlıyor sopalarla öldürüyor. iyi ki balını yedi. sen onu yaşadığı yerinden ettin. yazık yazık.

ce e

sacragorath
olay şöyle gerçekleşir: çocuklar belli bir doneme kadar maddenin korunumu gibisinden bişeyi anlamazlar. mesela bir balonumuz var ve ustunu bir bezle kapatıyoruz. çocuk balonu yok oldu sanıyor. bir daha kaldırdığımızda ise bezi balonun yerine geldiğini görünce şaşırıyor. buna bağlı olarak ce e olayına gelirsek, ce e yapan kişi suratını kapattığı zaman çocuk yüzün kaybolduğunu sanıyor ve geri geldiği zaman ise şaşırıyor.

babadan sigara çalmak

sacragorath
pakette az sayıda varsa yapılması çok sakat olan iş. zira şöyle birşey başıma geldi:
paketteki 2 sigaradan birini alınca babam paketteki son sigarayı yaktıktan sonra çakmağı onumdeki sehpaya fırlatarak tepkisini gosterdi. tabi bende baba haklısın ama napalım dedim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol