confessions

mitozi

Uçurulmuş

  1. toplam entry 12
  2. takipçi 0
  3. puan 12

playstation experience

İlk olarak 2014 yılında karşımıza çıkan PlayStation Experience'in 2017 fuarı bu yıl 9-10 Aralık tarihlerinde Anaheim Convention Center'da düzenlenecek. Sony nihayet bu sene fuarda görmeye bekleyebileceklerimiz hakkında ufak açıklamalar yapmaya başladı, ama tabi ki bunlar buz dağının yalnızca görünen yüzü.

Sony tahmin edebileceğiniz gibi duyurabileceği yeni oyunlardan bahsetmiyor, diğer türlü işin sürprizi bozulurdu. Ama Sony'in söylediğine göre katılımcılar fuarda Sony 4K HDR televizyonlara bağlanmış olan PS4 Pro'larda bir çok farklı oyun oynayabilecekler. Ayrıca fuarda onlarca PlayStation VR demosu gösterilecek, geliştirici panelleri düzenlenecek ve elbette hatıralık eşyalar satın alınabilecek.

6 aralık 2017 istanbul'da kar yağışı

Meteoroliji son dakika uyarıları yapmaya devam ediyor. Hava sıcaklığını ani düşüşü İstanbulluların aklına kar ne zaman yağacak sorusunu getiriuyor. İSKİ de soğuk hava dalgasıyla birlikte su tesisatlarının donma tehlikesine karşı önlem alınması için uyarıda bulundu. Peki 6 Aralık hava durumu nasıl olacak? İstanbul'a kar yarın gelecek mi?

enpara kredi kartı

Enpara.com Kredi Kartı, size sunulan limitler dahilinde alışveriş, ödeme ve nakit avans kullanımı yapabileceğiniz, aidatsız bir kredi kartıdır. Ömür boyu aidat almayacağımızı sözleşmemizde de açıkça belirttik.
Enpara.com Kredi Kartı'nızı düzenli olarak kullanmanız durumunda yıllık 100 TL olmak üzere en az 2 yıl kart aidatı alırsınız. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Enpara.com Kredi Kartı'nızı kullanarak QNB Finansbank ile anlaşmalı üye iş yerlerinden anında taksitli alışveriş yapabilirsiniz, ancak CardFinans'a özel artı taksit ve diğer kampanyalardan yararlanamazsınız.
Enpara.com Kredi Kartı'nız ile her ay 1.000 TL'ye kadar olan ve ilgili yasal düzenlemenin izin verdiği 3 adet taksitsiz harcamanızı herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden sonradan taksitlendirilebilirsiniz. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Enpara.com Kredi Kartı'nızla müşterilerimize sunduğumuz tüm indirim kampanyalarından yararlanabilirsiniz.
Enpara.com Kredi Kartı, Platinum Mastercard'dır. Mastercard'ın Platinum kartlar için sunduğu avantajları buradan takip edebilirsiniz.
Enpara.com Kredi Kartı'nı öncelikle mevcut Enpara.com müşterilerine sunuyoruz. Eğer henüz Enpara.com müşterisi değilseniz, bilgilerinizi buradan bize iletmeniz durumunda yeni müşterilerimize de kredi kartı sunmaya başladığımızda size haber veririz.
Eğer bir Enpara.com müşterisiyseniz ve Enpara.com Kredi Kartı almak istiyorsanız internet veya cep şubemizden kredi kartı başvurusunda bulunmanız ve başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi gerekir.
Enpara.com Kredi Kartı başvuruları QNB Finansbank kredi politikaları ve ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin ve kredi kartlarının ödemelerini geciktirmeden, düzenli olarak yapmış/yapıyor olmanız ve şu anda düzenli bir gelirinizin olması en önemli etkenlerdir.
Kredi kartı başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda Enpara.com tarafından size bir kredi kartı limiti tanımlanır, bu limit tüm QNB Finansbank kredi kartları için ortaktır. Kredi kartı limitiniz belirlenirken ilgili yasal düzenleme çerçevesinde aylık net geliriniz üzerinden hesaplanan tüm bankalardan alabileceğiniz toplam kredi kartı limitiniz de dikkate alınır.
Öğrenciler de Enpara.com Kredi Kartı'na başvurabilir, ancak öğrenci başvurularında öğrenci kimlik kartı görüntüsünün başvuru formuna eklenmesi istenir.
Enpara.com Kredi Kartı'nızla alışveriş, ödeme ve nakit avans işlemlerine ek olarak, Enpara.com kanalları üzerinden fatura, cep telefonu TL yükleme ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilir, dilerseniz düzenli ödeme talimatı da verebilirsiniz.
Nakit ihtiyacınız olduğunda Enpara.com Kredi Kartı'nızın nakit avans limitini kullanarak tüm yurt içi ve yurt dışı ATM'lerden nakit para çekebilir ya da dilerseniz Enpara.com İnternet veya Cep Şubesinden dilediğiniz nakit avans tutarını Enpara.com Vadesiz TL hesabınıza aktarabilirsiniz. Nakit avans işlemleri ücretlidir ve kullandığınız nakit avans tutarına kullandığınız süre boyunca nakit avans faizi uygulanır. Uygulanan faize %15 oranında KKDF ve %5 oranında BSMV vergileri eklenir. Enpara.com Kredi Kartı'na ait faiz ve ücretler tablosu için tıklayınız.
Enpara.com Kredi Kartı'nızı internet veya cep şubemizi kullanarak internet alışverişlerine açıp kapatabilir, internet alışverişleriniz için bir aylık limit belirleyerek kartınızı internette de güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Enpara.com Kredi Kartı'nıza bağlı olarak çalışan ayrı bir sanal kart uygulaması bulunmamaktadır.
Dilerseniz Enpara.com Kredi Kartı'nızı BKM Express veya Masterpass'e tanımlayabilir, bu uygulamalarla ödeme yapılabilen yerlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Enpara.com Kredi Kartı'nızla temassız ödeme özelliği bulunan POS cihazlarından günlük toplam 50 TL'ye kadar temassız ve şifresiz işlem gerçekleştirebilirsiniz.
Enpara.com Kredi Kartı'nızla QNB Finansbank ATM'lerinden Encard'ınızla yaptığınız tüm işlemleri yapabilirsiniz.
Her ay ekstre kesim tarihinde hesaplanan kredi kartı ekstre borcunuza ait minimum ödeme tutarının, ekstrede belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekir. Kredi kartı ödemelerinizi Enpara.com İnternet Şubesi, Cep Şubesi, Çözüm Merkezi, QNB Finansbank ATM'lerinden veya diğer bankalardan para transferi yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, düzenli ödeme talimatı vererek ekstrenizin son ödeme tarihinde Enpara.com Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye bulunması durumunda, hiçbir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan, ödemenizi otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Enpara.com Kredi Kartı yapılan harcamalar üzerinden puan, uçuş mili vb. kazandırmaz.
Enpara.com Kredi Kartı'nıza bağlı olarak çalışan bir 'ek kart' uygulaması bulunmamaktadır.

nbase

Elektronik sigara likiti yapımında kullanılan baz nbase'dir. Merck nbase, Merck nikotin, U.S Gliserin ve DOW chemicals Propilen glikol içermektedir. Nbase sek olarak içilebilir. VG buhar yoğunluğunu PG ise boğaz vurumunu sağlamaktadır. Seçtiğiniz ürünü sepetinize eklerken nikotin oranı seçmeniz yeterlidir. Nbase Tarafınıza karışım halde gönderilecektir, şişenin içindeki tüm karışım homojen şekilde aynı oranlara sahip olacaktır.

vaporesso revenger

Vaporesso Revenger 220Watt Kit, Vaporesso markasının ürettiği en güzel cihazlardan birisidir. Yeni nesil 5 ml NRG tank sistemi ve Omniboard 2.0 ile üretilen cihaz devrim niteliğindeki ML tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. NRG tank da bulunan ısı yalıtım sistemi ile alt kısımdaki ısıyı drip tip kısmına azaltarak iletir. Böylece ısınma problemini ciddi oranda azaltır. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile de çok kısa süre de pillerinizi şarj edebilirsiniz. Üstelik cihazın ekranında pilin kaç dakika da dolacağını da görebilirsiniz. Son olarak da Vaporesso' nun yeni GT coillerini desteklediğini de belirtelim. Bu coillerin farklı bir pamuklama sistemi kullandığını ve likitlerin daha lezzetli olmasını sağladığını söyleyebiliriz.

arpacık soğanı

Bir soğana benzeyebilir ve gözlerinizi soğan gibi yakıp sulandırabilir, fakat arpacık soğanı kendi başına soğandan farklı bir sebzedir. Soğan ailesinin bu soğan şeklindeki üyesi daha tatlıdır ve tadı acı akrabalarından daha güzel olmakla birlikte dış tabakası çıkarıldığında sarımsağa da benzemektedir.


Rengi bakır renginden griye kadar değişir. Arpacık soğanının iki ana türü vardır: Bunlar daha büyük ve güçlü bir tadı olan Jersey ya da “yanlış” arpacık soğanları ve daha küçük ve tadı daha hafif olan “doğru” arpacık soğanlarıdır.

Kökeninin M.Ö 2000 yılına ve Çin'e dayandığı düşünülen arpacık soğanı Akdeniz, Fransız, Amerikan ve Flaman mutfağında başlıca ürün olmuştur. Bunlar tat katmak için salatalarda, kızartmalarda ve soslarda kullanılır ve düşük kalorili, yağsız bir sebzedir.

Ayrıca arpacık soğanları vücudu koruyan ve kanser, kalp hastalığı ve diyabet hastalığı riskini azaltan, sebze ve meyvelerden elde edilebilen bir tür antioksidan olan flavonoid de içerir(Sarımsak, pırasa ve soğan da kansere karşı koyan besinlerdir).

Ayrıca bir çorba kaşığı kıyılmış arpacık soğanı potasyum, A vitamini ve folat bakımından oldukça zengindir.

binyamin netanyahu'nun erdoğan'a verdiği cevap

tayyip erdoğan'a mesafeliyiz diye netanyahu'yu ve o'nun küçük iti pkk'yı savunacak değiliz. ki kendisinin verdiği bu demeç bir cevap değil.

öyle ki su-i misal emsal teşkil etmez,
bahsi geçen suçlamayı reddeden bir ifade göremiyorum. tam aksine kendisi yaptıklarını etik buluyor.

kendisine hatırlatmakta fayda vardır ki, herhangi bir türk lider, israil'in filistin halkına karşı yürüttüğü uygulamaların 10'da birini pkk'ya uygulamış olsaydı, bugün burada pkk diye bir şey konuşuyor olmazdık.

türk halkını, tanrı ile pazarlık yapma kibrini taşıyan bir genin tohumu olan kendi ne idüğü belirsiz cemaatiyle karıştırmasın.

edit: tanrı ile pazarlık meselesi benim değil kendi cemaatlerinin iddiasıdır. ikincisi, bir milleti, ırkı veya dine ait kalabalığı değil, siyonistleri işaret etmek üzere "cemaat" ifadesini kullandım.

beyran çorbası

Beyran Çorbası İçin Malzemeler:

1 kg kuzu incik

2 çay bardağı pirinç

5~6 su bardağı su

1 yemek kaşığı tereyağı

2 tatlı kaşığı biber salçası

2 tatlı kaşığı kırmızı pul biber

8 diş sarımsak

Tuz

Karabiber

Beyran Çorbası Yapılışı:

Düdüklü tencereye kuzu etini, kabuklarını soyduğunuz bütün sarımsakları ve suyu ekleyip haşlayın.

Haşladığınız eti didikleyin.

Et suyunu ve yıkadığınız pirinci ekleyip pirinci haşlayın.

Üzerine tereyağı, salça, pul biber, tuz ve karabiberi ilave edip 2-3 dakika kaynatın.

Etleri ilave edip 1-2 dakika kaynattıktan sonra ocaktan alın.

Sıcak servis yapın.

catgenie

Sadece bir düğmeye basarak tüm kedi atıklarını gider'e boşaltan, aynı
zamanda kedi gibi kendini temizleyen ilk ve tek otomatik kedi tuvaleti

oktay baran

1977 yılında Amasyanın Merzifon ilçesinde doğan Oktay Baran ilk orta ve lise eğitimini Merzifonda tamamladı. Küçük yaşlarda başlayan müzik aşkı onun hayatının bir parçası oldu. Eğitimci bir ailenin ilk çocuğu olan Baran, ailesininde büyük desteğini alıp İstanbula yerleşerek birçok mekanda sahne aldı. Zaman içerisinde sözü ve müziği kendisine ait olan yoruldum adlı eserini müzisyen arkadaşlarıyla büyük bir titizlikle çalışıp üç yıla yakın zamanda tamamladılar. Yoruldum adlı şarkısına klip çeken Oktay Baran sizlerin beğenisine sunar.