confessions

kbcs

- Yazar -

  1. toplam entry 22
  2. takipçi 1
  3. puan 6228

capt it all

kbcs
gercek hayatta ve sozlukte tanidigim benim de sozluge girisimi saglamis olan ’arkadas’ tanimini yapabildigim birkac insandan biri.bilgi sozlugu sirf onun yazilarini okumak icin actigim olmustur.degeri eminim gittikten sonra cok daha net belli olacaktir.

trenlere mescit yapılsin

kbcs
hacettepe üniversitesi öğretim üyesi prof. dr. alparslan özyazıcı nın talebi.şaka gibi.tcdd nin ise tren sürekli donüyor, kıble tutmaz şeklindeki açıklaması olayı haber niteliğinden çıkarıp resmen trajikomik bir hale sokmuştur.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5548998.asp?m=1&gid=112&srid=3428&oid=1

gulsek mi ağlasak mı belli değil.lakin benim haberim yok,bütün ülke birbiriyle taşak mı geçmeye başladı düşünmüyor da değilim.

fransız mallarıni boykot edelim

kbcs
halkimizin arada bir yaptigi milliyetçilik çıkışlarından.peki ne yapiyoruz neden yapiyoruz acaba? fransaya tepkimizi belirtelim bişeyleri boykot edelim mantığı dogrudur peki doğru şeyleri mi boykot ediyoruz? yıllar önce turk sermayesinden bir lira çıkartılmayarak ülkemizde kurulan istihdam artıran,işsizlik azaltan fabrikaların(misal danone,renault vb) ürünlerini boykot etmek yerine milyarlarca dolar verip 38 tane airbus alan zihniyeti boykot etmek daha anlamlı değilmidir? değilse de şimdiye kadar yanılmışım, boykota devam...

türkiye bir islam ülkesidir

kbcs
her şeyden once din kuramının inanma biçimiyle,dusunce yapısıyla kişiden kişiye değiştiğini anlayamamak,aynı kıstası bırakın %1 lik kısma klişe olmuş %99 luk kısma bile aynı oranda aksettirmek olayın vahim tarafıdır.peki mekanizmayı işleten,çarkları döndüren, anayasada laiklik ibaresini,(sözüm ona savunurken) gozümüze sokan sistem neden hala yeni doğmuş bireylerin huviyetlerine islam kelimesini iliştirmekten çekinmiyor.bunu yapmanın ortacağda yeni doğan bebeklerin günahkar olduguna inanılmasıyla ne farkı var? dinin babadan oğula geçen bir saltanat olmadığı gerçeği ne zaman anlaşılcak?

din,ne üzerine kapıyı çekip çıkılarak evde bırakılcak ne de üzerinde taşıyıp imaj malzemesi yapılcak bir olgudur.lakin kale arkası bunun farkında olsaydı asıl kadro bu tartısmayı zikredermiydi o da ayrı bir konu...

turbocu hilmi

kbcs
ankara şaşmaz oto sanayide ikamet eden, yaratıcı ruhunu işine yansıtmış müteşebbis.saz arkadaşları noscu halil ve düz boru hamit de tez zamanda hizmete başlıcaktır.

amerika birleşik devletleri

kbcs
emperyalizmini her daim andığımız yeri geldiğinde sokaklarda çığlıklar attığımız ulus. yürüyenlerin büyük kısmının, emperyalizm nedir? veya abd emperyalizmi nasıl kullanıyor? sorusunu cevaplayamıyor olması ise güzel bir ironi.ulkemiz de dahil gelişmekte olan birçok ülkeden başarılı ögrenci alıp,teknolojisini ilerleten,silah üreten bunlari da ayni ülkelere geri satan reklam ülkesi.neyse efenim alan memnun satan memnun.zaten ne zaman ust duzey yetkili gelip terorle mücadelemizi övse altindan bir ticaret anlaşması çıkıyor.belki bi 100 f35 daha satın alıp ’küçük amerika’ oluruz...

amerika birleşik devletleri

kbcs
dagarciklarindaki ’rulling’ kelimesini götünden anlamış olan ülke.dunyanin muhtelif yerlerine demokrasi götürmesiyle ve şu sıralar ülkemize yine bir silah satışıyla gündeme gelen barbar kavim.birilerinin esitligi ve adaleti bu şekilde getiremeyecegini soylemesi gerekir.ki gunumuzde adaletin yalnizca eşit olanlar arasında eşitlik sağladığı gerçeginin de hatırlatılmasında yarar var.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol