confessions

gozlerihalacocuk

- Yazar -

  1. toplam entry 153
  2. takipçi 1
  3. puan 47452

adalet ve kalkınma partisi

gozlerihalacocuk
hakkında sanırım hiç entry girmedim. bu ilk... haydi bismillah ( ileride faşist akp dava açarsa belki bismillah yazdım diye kurtulurum ümidiyle bismillah diyorum)

ilginç bir parti medya nın ve bence abd nin desteğiyle % 47 oy aldılar. medya eleştiriyor yahu ne medya desteği felan diyecek olan zeka küpleri başka kapıya gitsin.

yani bu adamlar % 47 oy aldı diye tüm yaptıkları meşru mu sayılacak? sayan saysın ben saymam kardeşim.

"daldan dala atlayacağım ey okuyucu ona göre karar ver devam edip etmeyeceğine!"

akp nin yoksullara yaptığı yardımlar malum ortada yoksulların yardımlar kesilir korkusuyla sandıkta yaptıklarıda ortada. akp yoksullara yardım ediyor kötü mü? evet kötü. hemde çok kötü. çünkü adamlar samimiyetsiz. çünkü o adamlara gel şu yoksulluğun sebeplerini ortadan kaldırayım dersen! ayaklar baş olur maazallah der. demez mi? demedi mi? şimdi % 47 oy aldı bu parti eyvallah ama bu oyların yüzde kaçı acaba ideolojik olarak destekledi bu partiyi, yüzde kaçı türban mevzusunu öncül dert etmiştide akp ye oy verdi? bu % 47 oy vardır. ama o oylar akp ye ideolojik kaygılar/hesaplarla verilmemiştir bu da gün gibi ortada.

akp demokrat! duyduğum en sikindirik iddia bu zaten. güleyim mi ağlayayım mı gülersem neremle güleyim ağlayınca başımı hangi duvara vurayım bilemedim gitti. yahu farklı ülkelerde mi yaşıyoruz? ee akp ordunun siyaset üzerinde olan etkisini yıkmaya çalışıyor. yahu eyvallah yıkmaya çalışıyorda bu o onu anti-militarist mi yaptı şimdi? savaşsız sömürüsüz bir dünya özlemiyle mi yaptı bu işi? adamlar nihai hedeflerinin önünde engel gördükleri için yapıyor. ( nihai hedeflerini gerçekleştirme yolunda orduyu engel olarak gören akp liler ben engel olarak görmüyorum) taksim 1 mayıs’ında yaşananları görmediniz mi? 1 mayıs 2007 ve 1 mayıs 2008 de? bu mu demokratlık? 301 de ayak sürümek mi demokratlık? türban hariç nerede demokratlıklarını gördünüz bu adamların ki böyle savunursunuz.

akp şeriat getirmez diyen bir güruh var bir de.. zaman ilginç bir zaman devir değişiyor devrimlerin şekli bile değişiyor. akp eğitimden adalet e sağlığa kadar bir çok ilginç yasa çıkaracak türban ı serbest bırakacak v.s v.s yapacak? yapmayacak mı? e peki bunların yaptıktan sonra senin yasanda laik bir devlettir yazmasının ne hükmü kalacak? ülkede zaten şeriat var.

yani samimi olarak söyleyeyim kapatılmamasına üzüldüm desem yeridir. bir partinin kapatılması kötü bir şey ama duygular düşünceler işte bazen rutin dışına çıkıyor. yazdıklarımı sikik sikindirik bulan arkadaşlar çıkacaktır mutlaka. 6-7 eyaletli ılımlı islam cumhuriyeti olduğu zaman ülke sanırım daha iyi anlaşılırım.

küresellesmeye ayak uyduramamak

gozlerihalacocuk
küreselleşme var küreselleşme var hangisine ayak uyduramamak diye derin düşüncelere dalmama sebep olan durum. söz konusu mevcut küreselleşmeyse kanlı uygarlıkları onların olsun biz başka alem isteriz. başka alem başka bir küreselleşmeyle olacak onu da biliriz. hatta yeni bir slogan buldum :

başka bir küreselleşme mümkün!

ergenekon operasyonu

gozlerihalacocuk
6 milyon belgesi olan operasyon. bu belgeleri bulan akıllılar illa ki okumasınıda bilir. kimse yiyemeyeceği ... altına yatmaz hele böyle önemli bir konuda. zaten devletin tepesinde ciddi bir kabuk değişimi söz konusuyken halledilebilecek bir şeyin böyle problem yapılması ayrı bir güzellik.

devrimciler

gozlerihalacocuk
iğrenç bir ali rıza aslandoğan şarkısı güya gaz vermeye çalışmış amcam sözlerinin tamamını yazmayayımda moraliniz bozulmasın.

size kemikleri kimler atıyor
neden devrimciler göze batıyor
keno bizi köle diye satıyor
devrimciler gelir gelir pek yakındadır tez zamandadır
sosyalizm doğar doğar doğar pek yakındadır tez zamandadır.sosyalizm doğar ne demekse artık...

mazlumder

gozlerihalacocuk
siyasal islamcı yapı. türbanlı kızlara kendi deyimleriyle zulmedenlere karşı ve bazen ırak savaşına karşı eylem basın açıklaması felan yaparlar. oruç tutmadıkları için dövülenler mi? onlar kim lan, tanımıyoruz...

sinan aygün

gozlerihalacocuk
kahraman vatanını herkesten çok sever. bu millet o nun için çok değerlidir öyle ki : halk ekmek ekmeği çok ucuza satıyor rekabet ortamı kayboluyor demiştir. ekmeği satanlara ekmeği yiyenlerden daha çok değer veriyor. tanrı yüce ırkımızı korusun amin!

namaz kilan spider man

gozlerihalacocuk
http://img296.imageshack.us/img296/288/spidermanpc0.jpg

hz muhammed’i örümcekler kurtardığı için spiderman seçilmiş. ama bence mario yaşı itibariyle daha uygundur. prenseslede imam nikahını bastık mı tam olurdu. öyle altın işini felanda bıraktırırdık. faizsiz kazanç sağlama yollarına giderdik. biriktirdiği altınlarıda seçim dönemi varoşlarda dağıtırdık. tam olurdu.

devrimci istihbarat teşkilatı

gozlerihalacocuk
12 eylül darbesi öncesinde devrimci yol örgütünün istihbarat birimidir. bu birimle alakası var mı bilinmez ama devrimci yol 1980 eylül’ünde darbe olacağını dergilerinde yazmış ve sol u provokatif eylemlerden kaçınmaya davet etmiştir. sol o zaman devrimci yol u darbe bahanesiyle pasifizme davet ettiği gerekçesiyle suçlamıştır. başında tayfun mater vardır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol