confessions

filojiston

- Yazar -

  1. toplam entry 149
  2. takipçi 1
  3. puan 8302

ankara daki su kesintileri

filojiston
belediyenin manyak açıklamalar yaptığı kesintilerdir; mesela
’sırf oy kaybedeyim diye muslukları açık bırakanlar var’ böyle bir mantık olamaz, eğer adam bir mümin olmasa allah bana inat yağmur yağdırmıyor yada global ısınmayı çankaya belediyesi yaptı diyecek. halkını gittim gördüm bu belediyecilik anlayışını sonuna kadar hakediyorlar darısı istanbul’un başına

mehmet zeki sezer

filojiston
genç bakışta izlemiş olanlar bilir seçimden önce bu siyasiyi kimse iplemiyordu, hatta öğrenciler baya dalga geçtiler diye ben bile içerlemiştim.
her neyse gün oldu devran döndü meydanlara toplanıp sol partilere ’birleşin birleşin’ diye bağıran kalabalık külyutmayan baykalı bile kandırdı. tabi bu adamların chp ye oy vermedikleri seçimden sonra ortaya cıktı . dsp nin kalesi eskişehirden bile chp ye oy cıkmaması dsp den chp ye oy gelmediğinin göstergesidir ve sonuçta ne oldu beş kuruş harcamadan mecliste söz sahibi olmuş aslında çoktan ölmüş bir partiyi birleşme ayağına meclise soktuk. anlayacağınız birleşsinler diye oy verdik ama zekicik gemicik manevralarında usta çıktı. bölünün bundan sonra, birleşmenizden bir hayır görmedik bari çil yavrusu gibi dağılın bizde kim kiminle bilelim kardeşim.
(bkz: sel gider kum kalır)

cumhuriyet gazetesi

filojiston
okumak için her sabah 2km yol yürüyüp kampusten ucuza aldığım gazete, normal asgari ücretlinin asla okuyamıyacağı kesindir. hem fiyatı hemde bazı yazarlarının kullandığı ağdalı türkçe yüzüden elit zümreye hitap eden gazetedir ayrıca. ama ekleri, çoğu zaman tarafsızlığı ve farklı bakış açısıyla okunmayı hakeder.

en sıcak ne kadar sıcak

filojiston
kaynama noktasıdır, her madde için farklı bir sıcaklıktır ama insan için 40derecenin üstü enzimleri bozar kaynatmasada öldürür. illa en sıcak noktam ne dersen 700-1000derece arası yahudi fırınları olabilir,buhar olup küllerin geriye kalır bu sıcaklıkta

kadınlar şeytanin ağlarıdir

filojiston
bir hadis-i şerif olduğu iddia edilen bu sözü söyleyen ve tasvip edenler asıl şeytandır, tüm insanların içinde iyilik ve kötülük vardır ve bu kötülüğü ortaya çıkaranın yanlız kadınlar olduğunu söylemek acımasızlık olur.
birde daha kötüsü vardır ki kadının şeytanın sağ omurundan yaratıldığını söyler. maymundan evrimleşmiş olmayı insana zorla tercih ettiren bu zihniyettir.

tunceli

filojiston
eğitimli insanlarıyla her platformda övünen tuncelililer neden hala aşiret sistemini kullandıklarını bir türlü açıklayamaz ve tıkanırlar. kominist veya sosyalist geçinen büyük bir kısmı ise büyükşehirlerde ticarete atılarak köşe olmuştur.
benim için tezatlar şehridir. tek güzel yanı inanç özgürlüğünün dibine vurabileceğin yer olmasıdır, kafanı ütüleyen hoperlör hocaları yoktur mesela.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol