confessions

browncharlie

- Yazar -

  1. toplam entry 33
  2. takipçi 2
  3. puan 3081

independence'nin yaşadığımız şehri ifşa etmesi

browncharlie
mikro düzenden makro düzene kadar kafa yapımızın komple değişmediğine delalet eden bir giri daha. geçinemiyoruz efenim komple tür olarak mı böyleyiz, yoksa sosyalleşmenin doğasında mı bu var, yoksa buraların havasından mıdır suyundan mıdır bilmem ama geçinemiyoruz işte burası bile karışmaya karıştırılmaya başladı. ne diyelim herkese akıl fikir. normalde böyle tartışmalara girmeyi tercih etmeyeceğim halde anlık bir gazla entiri girmiştim, şimdi sildim. kimin ne dediği ıvığına dıvığına ne diyeceğine belli değil diyerek girimi burada sonlandırıyorum.

ziad rahbani

browncharlie
sol frame'de adını görünce heyecanlandığım bestekar. seneler önce lübnanda yaşanan kaos ve iç savaşın, feyruz ve rahbani kardeşlere olan etkisini gerek feyruz'un gerek rahbanilerin çalışmalarında görmek mümkün. daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler için aşağıdaki linkte yer alan makale başlangıç için uygun olacaktır diye düşünmekteyim.

http://www.orsam.org.tr/tr/trUploads/Yazilar/Dosyalar/2011713_namiksinan.pdf

türbülans

browncharlie
hakkında hava boşluğu, zelzelemsi şey hatta buluta girmekten kaynaklandığına dair giriler gördüğüm fizik kuralıdır. ey bilgi sözlük okur ve yazarları buraya kadarki girileri bir tarafa bırakarak bir tanım yapmak istedim. türbülans dediğimiz bu hadise hava olayları ile ilgili bir akış rejimi olup belli bir reynolds sayısından sonra ki bu yaklaşık olarak bilimsel bir format ile ifade edecek olursak 6e5 ( bu değer daha birçok farklı parametreye bağlıdır) değerine tekabül eder, işte bu değerden sonra hava bu değerin altındaki davranışların aksine düzensiz ve tahmin edilemeyen bir karakter sergiler. bu düzensiz davranışlar hava araçlarında kararlılık (stabilite) ve taşıma ile ilgili katsayılarda ani değişikliklere yol açar.

bilgi sözlük

browncharlie
katedecek daha çok yolu olan sözlüktür. başka sözlüklerde de az çok zaman geçirmiş birisi olarak format kurallarından taviz verilmemesi en büyük dileğim. şöyle ki sözlüğün kalitesi x değerinde sıfırdan çok çok büyük (x>>0) bir tam sayı olsun, formata aykırı davranışlara göz yumulması durumu x değerinden birer birer eksiltir. bu sebeple sözlüğün kurucusuna büyük iş düşüyor, yazar kaybetmekten korkmadan format için her zaman dik bir duruş sergilemesi temennimiz diyerek girimi burada noktalıyorum.

turizm

browncharlie
olaya şöyle bakalım 250.000 sene önce oluşan türümüzün devamlılığı için yeme,barınma ve güvenlik en önemli parametrelerdir. insan aklını yitirmediği müddetçe güvenlik zaafiyetinin olduğu yerlere gitmeyi seçmeyeceği için 2016 ve sonrasında gerçekten de ağır darbe yiyecek olan sektördür.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol