confessions

aycan

- Yazar -

  1. toplam entry 176
  2. takipçi 1
  3. puan 7511

türkiye de kürt yoktur

aycan
yazının başı ile sonu apayrı noktalara gitmektedir, pkk ve tikko adlı yasa dışı oluşumlar için bu örgütlerin içinde "kürt kökenli vatandaşımız yok" amaçlı bir konuşma yaptıysa ve bu noktaya geldiyse kendi içinde insanları birleştirmek için yapılmış bir konuşma sayılabilir bir nebze de olsa ama "bu ülkede kürt kökenli vatandaş yok" demek saçmalıktır, terbiyesizliktir.

edith piaf

aycan
6 yaşında ölen oğlunun cenazesini kaldırmak için birlikte olmayı kabul ettiği adam’a bir otel odasında ağlayarak anlattığı öyküsü ve adamın buna hüzünlenip cenaze masraflarını karşılaması edith piaf için tam bir dönüm noktasıdır...

hayat hikayesinin okunması şiddetle tavsiye edilen muthiş ses.

soğukta ders çalışmak

aycan
uyku savar bir durumdur. zihni açar eller ve burun donar genelde, yazarak çalışanlar için ellerin üşümesi handikap gibi olsada insan inadına çalışmak ister, bonus olarak o soğuk ortamda içilen çay/kahve’nin tadına doyum olmaz.

türkiye yi sevmemek için 35 neden

aycan
en az "turkiye’yi sevmek için 35 neden" konulu yazı kadar saçma e-mail. bunu kıçından uyduran şahıs/şahıslar her iki zıt listeyide herhangi başka bir ülkeye kolayca adapte edebilirler, bir - iki değişiklik yapıp. sallamayınız efenim,internet dünyasında dolaşan abuk bir forward e-mail.

gürgen öz

aycan
doğaçlama konusunda oldukça yetenekli genç oyuncu. avrupa yakası’na yepyeni bir soluk getireceğine nerdeyse emin olmakla beraber, beklentilerin bu kadar yüksek olması sonuç açısından korkutmuyor değil hani.

bidon kafa

aycan
yılmaz ozdil’in ankaralı seçmen üzerinden genele dokundurduğu eleştiridir, "ananı da al git burdan" lafına alınmayan seçmen için "bidon kafa" tabiri hiç de ağır kaçmamıştır.az bile söylemiş..13 yıldır aynı adama tahammül eden ankaralı yedi gün boyunca akmayan sular yüzünden umarım oturup düşünme fırsatı bulmnuştur ama bunu bile allahın bir hikmeti,kuraklık oldu, adam ne yapsın, diye karşılayan kişiler olduğuna eminim.

cassio de souza soares lincoln

aycan
rize maçında hayvan gibi faullere maruz kalan buna rağmen yapılan faullerin hiçbirinin cezalandırılmadığı yıldız futbolcu. fifa futbolun seyir zevki açısından koruduğu yıldız futbolculara yapılan fauller nedeniyle kural değiştiririken ülkemizde hemde daha ilk maçından buna sesiz kalınması ve bu futbolcunun maçı tamamlıyamadan, muhtemelen adele problemi nediyle oyundan çıkması düşündürücüdür, o kadar tekme yersen sende topa girerken çekinirsin. bir pozisyonda ayağına gelen darbeyi görüp yerden havaya fırlamışlığı da gözden kaçmamıştır, ilk maçında attığı muhteşem gol uzun zaman sonra galatasaray taraftarına nihayet bizimde bir firikikçimiz var detirtmiştir.

geert wilders

aycan
geert wilders (d. 6 eylül 1963, venlo, hollanda): hollanda’da, aşırı sağcı partij van de vrijheid’in (özgürlük partisi) başkanı. 1998’den beri hollanda parlamentosu üyesidir. wilders, vergilerin düşürülmesi, refah devletini tasviyesi, asgari ücretin ortadan kaldırılması, devlet düzenlemelerinin ve müdahalelerinin en aza indirgenmesi gibi klasik neo-liberal politikalarla, özellikle kuzey afrikalı’lara ve türkler’e karşı varolan yabancı düşmanlığının sömürülmesine dayanan populist ve faşizan bir söylemi harmanlayan bir siyasal görüşü savunmaktadır. wilder ve partisi yabancı göçmenlere karşı daha sert önlemler alınması, göçmen kanunlarında değişikliğe gidilmesini istemektedirler. wilders, türkiye’nin avrupa topluluğu’na üyeliğine karşı hollanda’daki en büyük muhalefeti yürütmektedir.
kaynak vikipedi

kendi çapına uygun olarak açıklamalarına devem eden ırkçı kişi.

ölürken yalnız mıydı diye sormak

aycan
öldürdüğü minicik bedenler yanındaydı, yada rastgele ateş ettikleri bir ıraklı’nın soğuk cesedi vardı yanında cevabı verilemiyecek soru cümlesi, ne de olsa vicdan sahibi insanlarız, oğlunu kaybetmiş insanlara bu cevabı veremeyiz. senin oğlun maalesef ki dünyanın en haysiyetsiz savaşında aslında savaş denmez ya orada yaşananlara, neyse, öldü demek geçer içinden ama diyemezsin, zaten bize direkt sorulmuş bir soru değil, başlarındaki oğullarının asıl katiline sorulması gereken hezeyan cümlesi/sorusu.

fransız kalmak

aycan
yabancılaşmak,içinde bulunulan durumu hiçbir şekilde anlamamaktır. örnekliyelim, örneksiz olmaz; 22 temmuz seçimlerinden sonra türkiye’nin büyük bir bölümü seçim sonuçlarına fransız kalmıştır. cümle içinde kullandım ki anlaşılmayan husus kalmasın..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol