uykusuzluk

0 /
independence
uyuyamamak hali..kafa bir $eye takilir, sorunlar vardir akildan gitmez, kederlidir insan uzuntuludur ya da tam aksine inanilmaz ne$elidir ve heyecandan uyuyamaz vs..fakat her ne $ekilde olursa olsun gunun berbat olmasi ile sonuclanir ki evlere irak olsun.
elenktrinkalamadimsenden
geceyi uykusuz gecirdiyseniz ve sabah is sizi bekliyorsa,gozlerinizin acik kalmasi icin kibrit copu sokusturmak suretiyle kafanizi dik tutamazsiniz,ne konustugunuzu bilmeden sacmalarsiniz.felakettir,yataklar ucusur gozunuzun onunde.
(bkz: esnemek)
carpediem
uykusuz kalinan gecenin ertesinde, butun gun uyumak sonucunu dogurur aslinda. gunluk rutin gerceklestirilirken, kisi aslinda uyuyordur da kendi dahil kimse bunu farketmez. toplu tasima araclari bir nevi yataktir kisi icin. hatta bazen o kadar rahattir ki, son duraga kadar gidilebilir.
isimsizkahraman
uykusuzluk hali sergileyip doktora gittiğinizde ’ee nolmuş uyuyamıyosan,git keyfine bak olum’ yanıtını aldığınız kimi doktorlara göre bi hastalık kimilerine göreyse ’ee nolmuş’.
emir
final dönemlerinde üniversite öğrencilerinin çekmek zorunda oldukları belaa. insan metabolizması için hiç faydası yoktur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol