umut sarıkaya

0 /
erik
penguende benimde soyleyeceklerim var adli kosenin sahibi olup ucak muhendisi de?il gemi mühendisidir
wilson
gemi muhendisi de olma ihtimali olan, eger gemi muhendisiyse ucak muhendisi olma ihtimali kalmayan, yazarligi kadar cizerligi ile de penguende kendine yer edinen kisidir.
expert3
penguen deki karikatur kosesinin adi isimdeyim gucumdeyim ve her zaman kendini yerden yere vuruyor, umut, ersin, yigit ve memo’nun dostluklari imrendirici
tedirgin sazan
bir zamanlar solak dergisinde cizdigi hayvansin riza tiplemesine sicarak guldugum, bence simdiki mizah piyasasinin yigit ozgur ki$isiyle birlikte vitrindeki en genc mensuplaridir. candir, canandir, bok atan carpilir...
atwa
cizdigi her karikaturle gulmekten insanin karnini agritan bir karikaturist.

(picassonun sergisi)
- abi bu ne bicim balik boyle?
- o balik degil resim.
(ismetin sergisi)
- ne bicim balik la bu?
- balik iste abi bak suzgeci, kafasi, ehe ehe

bir diger karikaturu:

- <ogul> bak baba sen bana hadim olamazsin dedin,
gittim parayi bastim oldum...
- <yasli baba> yevrieem ben saena hadim olamazsin
demedim adam olmzimizi mizimizi...
- <ogul> hay sicayim senin cemcuk agzina.
miyir miyir ne dedigin anlasilmiyo be!.
clockwork
kemik,lombak ve penguen dergilerinde calisiyor.. bu dergilerden oncede aksak kurbaga, solak, soytari,atom dergilerinde calismistir..
pixie
penguen dergisindeki yazılarının ve karikatürlerinin aksine, günlük hayatında oldukça ciddi ve sakin bir insan olan çizerdir.
parabola
atom da da bir kac hikaye cizmis olan bu ayrinti adami daha sonra kemik e transfer olmus göbeeemdeki pamuk adli bir koseyle dikkat cekmeye baslamistir. daha sonra lombak ve penguen de cizmeye basladi. en son penguen de yawas yawas bisiler yazmaya basladi. ilk yazilari dikdortgen bir kutunun icindeydi ve kisacikti su an daha once derginin ortasinda bulunan, kendi istegi ile yeri degistirilen kosesinde neredeyse tum sayfayi kapatacak sekildedir. yazilari sahane otesidir. okumaktan sikilmaz hatta gaza getirir gider kitabini aldirir. bir ara birakacagim diyordu okuluna devam edecekti ama sonra vazgecti ne de iyi yapti zira sarıkayasiz bir mizah dunyasi cekilmez.
bok bocegi
bugün düzenlenen penguen söyleşisine gelmeyerek beni kahretmiş, hayallerimi yıkmış, yazılarıyla ve karikatürleriyle penguenin vazgeçilmezlerinden olmuş isim..
tombik
1980 yılında sivas’da dogmuş olan çizer,1996 yılında istanbul teknik üniversitesi gemi inşaat fakültesine girmiştir.öğrenimi süresince hbr maymun,aksak kurbaga,solak,soytarı,atom gibi çşitli dergilerde çalışmıştır.okul bitince kısa bir süreliğine mühendislik yaptı.şimdi lombak,kemik,penguen dergilerinde çalışıp bir yandan da istanbul üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaktadır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol