trabzon

0 /
p t n
nufus ve yuzolcumu olarak ufak ama sanayi ve gelismislik olarak oncu sayilacak bir ilimizdir. memleketin diye demiyorum kafa dinlemek icin birebirdir. ugruna yazilmis siirler falan ise gereksizdir.
sergey
dogum yerimdir.herkese dunyanin en guzel sehri dogdugu sehir gelmesi sebebiyle bence dunyanin en guzel sehridir.boztepeye cikip manzarayi seyretmek bile insani kendisine hayran birakmaya yeter.
my son is father
rumlarin, selcuklularin, osmanlilarin imparatorluk kurdugu alanlara kolayca dahil ettigi yerlesim bolgesi. insani, bunlar hic mi isyan etmedi hic mi kendi milliyet arayisana girmedi diye dusunduren $ehrimiz.
walide sultan
yilin neredeyse oniki ayi yagmur almasindan olsa gerek, bitki ortusundeki yesilin, renk tonunu baska hic bir yerde gormek mumkun degildir. ask merdiveni de denilen, bir cesit egrelti otunun alabildigine ozgurce buyudugu dere boylariyla, cayiyla, findigiyla ve butun dunyanin tanidigi unlu sumela manastiriyla, karadenizin bagrinda yasayan guzel sehrimiz...
alexis will survive
mıhlaması ve kuymak’ı meşhur olan, 80 den önce devrimci mücadelenin kalelerinden biri olan ancak 80 darbesinden sonra uygulanan bilinçli politikayla günümüzde faşistlerle doldurulmuş kent. saçlarımı kesmediğim için gitmeye tırstığım memleketim.
hamartyl
geleneksel linç girişimleriyle ünlü şehrimiz. medyanın linç girişimini gerçekleştiren faşist güruhu halk ya da vatandaş olarak nitelendirmesi tüm trabzonluları zan altında bırakmaktadır. delikanlı laz çoçuğunun - bir avuç insan bin kişi saldırıyorsa - delikanlılığından şüphe ederim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol