tost

0 /
independence
icerisinde tercihe gore kimi zaman ka$ar kimi zaman sucuk kimi zaman salam turu yiyecekler konulan ve ardindan agir ve sicak iki metalin "ki buna biz tost makinesi diyoruz" arasina konulan ve bir sure orada bekletilen, sonra da yenilen bir tur yiyecek.
made in heaven
evlerde kullanilan kibar tost makineleri ile yapildiginda asla bufelerdeki hayvani tost makinesinde yapilan tostun tadini alamadiginiz basit ve lezzetli yiyecek turu.
italyan
türkiyede arak olarak yapılması planlanan lost projesinin adıdır.ayrıca bu proje için araklanan resimleri avatar olarak kullanırım.

http://img124.imageshack.us/img124/2465/tostbk2.jpg
muhtelif muhalif
öncelikle tost yapımında kullanılacak ekmeğin iki tarafı da tost makinesinde orta ateşte şöyle bir hafifçe kızartılır, bu sırada biraz margarin ya da zeytinyağı sürülür. ardından ince bir kat salça sürülür. sucuklar yerleştirilip üst ekmek kapatılmadan biraz da öyle ısıtılır ki sucuk pişsin, ardından peynir için de aynı şey uygulanır, gerekiyorsa turşu ya da rus salatası falan eklenip diğer ekmek üste kapatılarak aheste aheste pişirilmeye bırakılır.
angelus
içine domates konulmaması gereken bir besin maddesidir. hayır domates salataya konulur, misal menemen domatesle yapılır, keza domates çorbasından bahsetmiyorum bile. ama tost içerisinde olmaz. olmamalı. yakışmıyor hiç.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol