sivilce

0 /
independence
vucudun degi$ik bolgelerinde cikan ve ici igrenc bir irin sivisi ile dolu olan aci verici ve muthi$ rahatsizlik ihtiva eden bir $i$kinlik.
webgum
sivil olarak hayatimizda olan ve bize "ceee!!" diyen iltihapli zimbirti. yagli yiyecekler (kizartmalar, cekirdek, taze findik..vs), kola da neden olabilir.
dipten cikan ve bas vermeyenler cok can acitir, hele ki alin bolgesinde boylelerinden cikmissa bas agrisina neden olurlar. sirt da cikanlari da cok acir.
belkibirgunbiryerde
kimilerinde psiko-somatik bir rahatsızlık olarak,yaşanan sıkıntıların hemen akabinde,alında veya çenede kaşıntıyla beraber "ben geldiiiim!"mesajı veren,hoşgeldin diye karşılanmayan küçük,minik ama bütün miniminiliğine rağmen kesinlikle çok sevimsiz şeyler...
cicoz
sıkılırsa bir haftada, sıkılmazsa 7 günde geçen şeydir. aman sıkma, iz kalır, beynin patlar, şu olur bu olur diyenlere inanıp hem doya doya sivilce sıkmak zevkinden mahrum kalan hem de burnun en orta yerinde bağımsızlığını ilan edip tüm ihtişamıyla arzı endam eden iltihaplı sivilceleriyle görenlerin içini kaldıranlara tepkiliyim arkadaş.
(bkz: sıkmayalım da besleyelim mi)
carpediem
deri gözenekleri, kıl kökleri altındaki yag bezlerinin iltihaplanması sonucu beliren şişlik. bu iltihaplanmanın sebebi hala tam olarak bilinemediginden, çözümü de yok bu sinir bozucu şeylerin. bir tek roaccutane çözer bu işi, % 99 yok eder sivilceleri. ama onun da, sivilceye yakışır bir biçimde, çalışma prensibi bilinmemektedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol