şivan perwer

0 /
independence
turkiye’de cezaevlerinde ya$anan aclik grevine destek vermek amaci ile yarin erbil’de kendisi ve bir grup irak’li aclik grevine ba$layacaklarmi$. eksik kalmayin aman.
gabriel
ey ferat diye bir türküsü vardır ki dinlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. ayrıca kardeş türkülerin seslendirdiği mirkut adlı türküde kendisine aitmiş...
x
hislerinize göre de yaklaşsanız, objektifde yaklaşsanız sonuç aynıdır. kürdistan diye yoktan varedilmeye çalışan bir devleti destekleyen kişileri neden hep el üstünde tutarız anlamış değilim. dağdan anlı şanlı azılı teröristler gövde gösterisi yaparak indi, savcılar özel olarak ayaklarına gitti binlerce kişi tarafından karşılandı ve salıverildi.

son 10 yıldır ülke gündeminde olmayan bir şahıs, bilmem nerede konser verdi diye biranda ülke gündemine oturdu. neymiş ? akp milletvekili izlemiş barzani izlemiş. teröristleri salıverenler, barzani denen şahısa gerektiğinden fazla değer verip bi yerlerini kaldıran gene aynı zihniyet.

ama biz neyi konuşup neyi tartışıyoruz ki? binlerce askerin, yüzlerce bebeğin onlarca öğretmenin katledilmesinin tek sorumlusu bir adama "sayın" diye hitap edilen bir ülkede yaşıyoruz. üstelik bu kişiler türkiyenin en yüce çatısı altında söyleyebiliyorlar hemde hiç çekinmeden.

tek devletse tek milletse tek din tek bayrak ise oda türkiye cumhuriyetidir, türkçedir, ay yıldızlı bayraktır.

tek millet tek devlet tek bayrak nidaları atan birisinin orjinal web sitesinde kürdistan bayrağı var ise, albümünün isminde kürdistan ibaresi var ise kusura bakmayın ama o kişi isterse götüyle kuş tutsada, sikiyle ağacı kessede benim için bir samimiyeti yoktur.
atacamadesert
aslen bu kadar kürttür de neden asıl adı harincinde, içinde w olan bir takma isim kullanmak zorunda hissetmiştir kendini? bunu sormak istedim.
independence
dun avusturya’da vermi$ oldugu bir konserin goruntulerini izledim ve soyledigi cumleler aynen $u $ekildeydi;

"tek dil, tek din, tek devlet, tek bayrak istiyoruz biz, bu halklarin karde$ligini bu duruma getirenlere yaziklar olsun."

kendisi ile cok alakali bir insan degilim ancak 1500 ki$inin izlemi$ oldugu bir konserde soyledikleri dikkatimi cekti. kaldiki ayni konseri avusturya cumhurba$kanindan tutun akp milletvekillerine kadar cok sayida protokol de izledi.

camiler ki$lamiz minareler sungumuz dedigi icin hapis yatirdigimiz bir adami "ben degi$tim" dedigi icin 7 senedir bizi yonetmesi adina ba$imizda tutuyoruz da bir ba$kasinin degi$tigine nicin inanmayalim o ayri mesele. ote yandan bir ki$i eger kurt ise, internet sitesinde kurtce yazi olmasindan dogal ne olabilir sorarim size? ve yine bir insan kurt ise kendince var olan bir ulkenin yani kurdistanin bayragini sitesine koymasindan daha dogal ne olabilir? turkiye de ya$amayan bir kurt sanatcinin internet sitesinde kurtce degil de turkce yazilar olsaydi bunu samimi bir tavir olarak mi algilardik yoksa iki yuzulu bir tavir olarak mi algilardik? ibrahim tatlises turkiye’de degil de irak’ta ya$asaydi sitesinde turkce yazilar ve turkiye bayragi mi olurdu?

insanlari mensubu olduklari irk ve anlayi$ sebebi ile yargilamak bizim haddimize degil, eger o insan senin topraklarinda senin aleyhinde boluculuk yapmiyorsa. hislerimize yenik du$mek yerine olaylara daha objektif yakla$mak icap ediyor.
fofay
adamın yurt dışında nasıl büyük sevgiyle karşılandığını,şarkılarının nasıl ezbere söylendiğini izlemek için aşağıdaki linke bakmanız yeterli.adamlar sanatın değerini nasılda biliyorlar,bizde böyle bir cevheri yitiriyoruz.
http://tinyurl.com/auhcb4
x
#913067 nolu entrye istinaden " tek dil din bayrak devlet" gibi söylemler sadece hayal ürünüdür, öteye geçmez. adamın dediği tek dil türkçe değil kürtçedir, tek bayrak ay yıldızlı şanlı bayrağımız değil sözde kürdistan bayrağıdır.

kardeşlik nameleri atan bir insanın orjinal sitesinde bile kürdistan bayrağı linki altında kürtçe yazıların ne işi var? hele o çarşaf üzerine boyanmış renklerin ne işi var ? neden türk bayrağı altında türkçe yazılar yok ? ayrıca yeni albümünün isminde kürdistan ibaresinin ne işi var ?

hani kardeştik hani tek bayrak tek dil tek din tek devlettik ? bırakın bu işleri...

keşke hakkında açılan dava düşmeseydi de bu güzel ülkeme girişi hala yasak olsaydı. siktirsin gitsindir.

independence
cok kisa bir sure once yurda giri$i yasakti, demek ki artik degilmi$. kendisi de benim gibi bu yasagin kaldirilmasina guvenememi$ olsa gerek ki halen turkiye’ye adim atmi$ degil.

kendi soylemine gore "turkiye sivan perwer’i kaldirabilecek durumda degil". her ne kadar kesinlikle ulkeye donmesi gerektigine taraftar olsam bile, turkiye’nin kendisini kaldirabilecek durumda olmadigina kesinlikle katilmiyorum. bir kere daha du$unsun, bu ulke ki alattin cakici’yi kahraman yapti, bu ulke ki mehmet ali agca’yi cezaevinden ciktigi an itibari ile neredeyse milli kahraman yapti, kendisini hayli hayli kaldirir, neler kaldirmadi ki. ote yandan sivan perwer suclu bir insan da degil, turkiye kendisinin yaninda neleri kaldirmaz ki.

du$un, kandilden gelen insanlari bayram havasinda kar$ilayan bir milletin evlatlariyiz biz, o kadar soyluyorum.
independence
en kisa zamanda turkiye’ye gelebilmeli ve hicbir mudahale olmaksizin konserler verebilmeli. "tek dil, tek din, tek bayrak, tek devlet" diyebilen bir sanatcinin yasaklanmasi ne demek ya? adamin dilinden "bu karde$ halklari bu duruma getirenlere yaziklar olsun" demekten ote bir $ey cikmazken biz kalkip adamin ulkeye giri$ini yasakliyoruz. ne guzel ulkeyiz.
independence
kurt acilimi’na destek verebilmek icin yeni cikartacagi albumde iki tane de turkce $arki / turku seslendirecekmi$. iyi niyetinden tereddutum yok, in$allah ismini ve varligini kullandirmaz siyasi kirliliklere.
independence
kanada’da verilen bir konser icin bulunuyordu, yolda yururken elindeki mikrofon ve kamerayi silah zanneden polisler tarafindan otomatik tufeklerle gozlatina alindi. hey allahim, medeni memlekete bak.

not: bir kac saat icerisinde serbest birakilmi$ ama.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol