sinan çetin

0 /
wilson
ah canim benim pek te severdik film gibi adli programda insanlara yaptigin eziyetleri.. cektigin filmler de ortada.. ee sinan abi, emeklilik ne zaman
j lo
1953 yilinda van’da dogdu. fotograf ve grafik calismalari yapti. sinemaya
asistan olarak girdi (1975). belgesel filmler cekti. bir gunun hikayesi ilk
uzun metrajli filmi oldu (1980).

onemli filmleri: cirkinler de sever (1981), cicek abbas (1982), 14 numara
(1986), gokyuzu (1986).

lapsus
an itibariyle siyaset meydaninda objektivist sacmaliklarinin anlatmakta bundan buyuk bir felsefe gibi sozetmektedir kendisi.
performer
kemal sunal’ın hanzo adlı filminde zeki ökten ustaya asistanlık yapmıştır,çiçek abbas ,çirkinlerde sever ve (bkz: 14 numara )çok başarılıdır,özellikle 14 numara adlı film üzerinde durulup incelenmesi gereken bir filmdir.
firambogaz
"insanlar başörtüsüyle de okuyabilsin diye ak parti’ye oy verdim" diyen yönetmen...

http://cumaertesi.zaman.com.tr/?bl=11&hn=4076
nickullah entryoglu
en iyi yaptığı işlerden birisi olarak çiçek abbas ı gösterebileceğim, bunun yanı sıra propaganda ile, zamanında çekmiş olduğu sorunları da, iyi dile getirebilmiş, kurduğu plato şirketi ile, parayı çuvallayan, ’’saçları yapıştırma mı?’’ ’’yoksa altına kutu mu koyuyor, bu kadar düz olamaz lan’’ diye merak ettiren, sinemacı kişisi..
benbirdelicocuk
alışverişe vakit bulamayıp kameramanını mağazalara gönderen çekim kayıtlarından beğendiği ürünleri satın alan zeki ve bir o kadarda yaratacı yönetmen
passive
cnn türk’te yayınlanan nası yani isimli programda akp hakkında eleştirilerde bulunan ceyda düvenci’ye ’’siz toplumla ilgili kararı nerden veriyorsunuz hanımefendi? siz kimsiniz yani?’’ diyerek azarlamış, ’’korkarım 2008’i çıkaramayacak bir türkiye cumhuriyeti’nin içinde yaşamaktayız. cumhuriyetin köküne kibrit suyu dökmek üzere..’’ diyen mustafa altıoklar’a ise oldukça sinirlenmiştir..

aferindir.
angelus
hiçbir şekilde kameranın önünde olmaması gereken birey. misal dünyaya yaklaşan bi göktaşı olsa ve bunu halka duyurma görevi canlı yayında sinan çetin e verilse onu bile kabul etmemesi lazım. hayır zaten kameranın arkasındayken yaptığı işler bile katlanılabilir değilken bi de önüne geçince hayat iyice çekilmez oluyor bizler için. üzülüyor neticede.
angelus
kafamda evrim teorisini cürüten yegane kişidir. misal bakıyorum, bildiğin neanderthal. herhangi bir gelişim içerisinde bulunmamış. ilk günkü gibi.
aello
kapitalist yönetmenimsi. pek gerzektir, atatürk aleyhinde kısa filmi de var bu hıyarın, anadoluda türkü yasaklanmasıyla ilgili. olay ancak bu kadar saptırılıp yansıtılmış izleyenlere, dahası olamaz... onu anlamak için önce geçmişini bilmek lazım tabii. hiçbir ön bildiri vermeden çekmiş, üstüne suçlayıcılık yapmış, mongolluk yapmış, izleyenlerin çoğu da anlamıyor zaten neyse. neticede saygı duyulası bir embesil bile değildir, bir kaşık suda boğulasıdır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol